Автор Тема: Opel Kadett C 1979 Automatic на Slav  (Прочетена 33790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2012, 17:51:54
Отговор #50

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Толкова ли голяма разлика усещате с тези тумори ? Тоест с тези подобрения около чукчето ?  Моята кола я взех с такова нещо.  :)Пак някакво българско. Беше първото нещо, което изхвърлих от нея. Ако го искаш, ще ти го подаря. Такива ракови заболявания, винаги съм лекувал с премахване завинаги. И съм патил от това. Ама не на пуст път, сред птички и природа под слънце.  В беля съм влизал, точно при изпреварване заради тия ..... работи. Изведнъж гасне колата, започва да спира и ..... се чудиш как/ къде да се навреш.  Да, тогава обърнах на чукче. И  тая алуминиева кутия на Пандора, само на малки кутийчета я направих.  Каквото и да се прави, чукчето се износва, износва му се петичката. И делкото се амортизира, иска да се регулира това чукче, делкото да се чисти, подмазва редовно. То си е част от поддръжката на автомобила.  Туморът е някакво такова средно положение, ни риба- ни рак. Чист тумор.  По-добре от Холов/индуктивен датчик, няма да стане никога.  Пък и с чукче, проблем не знам да съм имал. Нито от към нагар, нито от към студен старт и прочие.  2 коли съм имал с такива транзисторни ли са, композиторни ли са тумори. И при 2-те, само ядове съм брал в най-кофтия момент. Без тях - без проблем.   Иначе се радвам на желанието и нетусиазъма ти да показваш и занимаваш с иначе интересни схеми на разни неща.  :) O:-)
Жоро , просто при тебе така се е случило. Чудеса в техниката няма, дим без огън също.
Имало е проблем и в 2 те ти запалвания  , било то от кофти джаджа (най - често транзистор или кондензатор), било от кофти свързване или пък от проблем в ел . инсталацията на возилото.Няма значение, всеки колега/приятел, разбиращ от електроника , би помогнал :)

Иначе съвета ми е да го запазиш , ако нямаш някой приятел/колега да ти го отремонтира и изследва и ако го желаеш , разбира се.
Ако не , имам огромно желание за Филибейска среща , и като се видим на някоя , ще ми го дадеш за анализ и ще дискутираме.
     
Ако схемата работи коректно и е с високи/средно високи показатели , плюс това чe e направена с качествени електронни компоненти
е , какво по -хубаво от това. Не подобрява драстично , но си избива след неголям период от време скромната инвестиция.

Най важното доказат  елство без/със е газоанализатора и уреда за автодиагностика (елкона).
Иначе като всяко ел. устройство не е изключено да се повреди. Това не го отричам ни най - малко.
Но тук  имаш 2 възможности за разлика от безконтактните запалвания с датчик на Хол или магнитоелектрически.Ако проблема е там.
Те също не са съвършени и безавариини  дори магнитоелектрическия сензор си генерира импулсите и е далече по - стабилиен
в работата си.  Заедно със комутатора , бобината , кабелите и свещите. :)

Мене също ме сърби да си оптимизирам запалването на Кадета със магнитоелектрически сензор и комутатор.За този долновалов
двигател има точно такъв на Бош. Ама си държа на оригинала.
Е,  оптимизиран с ,,тумор'' , разбира се , с 2 възможности.
И така , до края на света!
Другарю Живков , правя нова тема за запалителните с- ми , проблемите и решенията им. Така е най - добре.
       
                                                          Поздрави от Родопа планина , Кирил. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 16, 2012, 20:25:05
Отговор #51

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Днес изкарах Опелчето от гаража , пролет иде! :)
Да понаправим това - онова , иде Classic day 2012 , да се подготвим!
 
Най - напред да се похваля - обзаведох се с оригинален комплект от 5 броя Опелови classic 5, 5 по 13 джанти.
Песъкоструени и прахово боядисани са вече , ще им бъде добавен и черният цветови елемент на кръстообразният им профил.
Големи благодарности на Стоян Керкенезов от Пловдивския ретро клуб! :D

Ето и снимките:
« Последна редакция: Март 16, 2012, 20:27:12 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 16, 2012, 21:17:20
Отговор #52

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Току - що се снабдих с антена - немска , хубава и в стила на времето си: :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 20, 2012, 20:54:02
Отговор #53

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Линк към интересен холандски форум , където модела е на особена почит: ;D
www.opelkadettc.net
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 20, 2012, 21:02:51
Отговор #54

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днес изкарах Опелчето от гаража , пролет иде! :)
Да понаправим това - онова , иде Classic day 2012 , да се подготвим!
 
Най - напред да се похваля - обзаведох се с оригинален комплект от 5 броя Опелови classic 5, 5 по 13 джанти.
Песъкоструени и прахово боядисани са вече , ще им бъде добавен и черният цветови елемент на кръстообразният им профил.
Големи благодарности на Стоян Керкенезов от Пловдивския ретро клуб! :D

Ето и снимките:
А честито, тия железни тип рали джанти, са ми били винаги любими.
Форд в онези години имат подобен модел за по спортните ГТ Каприта и Таунуси, но по-грозен от тези Опеловите.  :)

Март 20, 2012, 21:10:56
Отговор #55

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Днес изкарах Опелчето от гаража , пролет иде! :)
Да понаправим това - онова , иде Classic day 2012 , да се подготвим!
 
Най - напред да се похваля - обзаведох се с оригинален комплект от 5 броя Опелови classic 5, 5 по 13 джанти.
Песъкоструени и прахово боядисани са вече , ще им бъде добавен и черният цветови елемент на кръстообразният им профил.
Големи благодарности на Стоян Керкенезов от Пловдивския ретро клуб! :D

Ето и снимките:
А честито, тия железни тип рали джанти, са ми били винаги любими.
Форд в онези години имат подобен модел за по спортните ГТ Каприта и Таунуси, но по-грозен от тези Опеловите.  :)
Благодаря , Люси ! :)
Джантите влизат в петък за втората орнаментна ( черна) боя.
А за Калояново - със зимните 155/ 80 /13 гуми!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 28, 2012, 16:31:24
Отговор #56

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Обикновено най-подходящите визуално джанти за една кола са оригиналните, били те и железарки:

На пръв поглед нищо особено, но съвършенството се крие в простата и изчистена линия.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 01, 2012, 20:15:11
Отговор #57

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Вчера си направихме хубава разходка за CLASSIC DAY 2012  на Калояново.Автомобилчето за пореден път се представи отлично на дълги разстояния за възрастта
си от 32 години.Хубаво време , перфектно съчетание на полезно и приятно и копманията на готини колеги . :)
Попътно обслужихме автомата - сменихмe маслата и филтрите в оторизиран за това сервиз и цялостна промивка.Промяната е много  осезателна - плавно и мазно
превключване на предавките без грам придърпване.
На една от снимките се вижда ( без да правим реклама) избора ни и на моторно масло за колата.
Разхода на гориво е супер , предстои монтаж на HHO горивна клетка за рали ,,Златни'' и /или ,,Розова долина"  8)) >:D 
Митко( Krankenstein) ,  огромно благодаря за Skoda джаджите и вдъхновителната снимка!
« Последна редакция: Април 01, 2012, 20:22:11 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 03, 2012, 16:04:57
Отговор #58

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Интересно, и аз сложих от същото масло на бегачката, от същата марка и в скоростите - 75W90 полусинтетик... с такива гъсти масла обаче съм чувал, че има проблеми през зимата, но нали не я карам тогава, не мога да потвърдя. На пистата обаче за 2 ч. в големите обороти си го похапна сериозно -  от близо до максимума спадна на почти мин. отметка на пръчката. Вероятно е от голям луфт в сегментите, защото гумички на клапаните ги смених наскоро. Както и да е, сега я очаква дълга почивка...
За шкодата ти препоръчвам изцяло минерални масла, най-добре се държи с тях и нищо не вие и не трака. Карал съм я главно с Елф 15w40 и 80w90 трансмисионно. В момента съм даже с М18Д, което бях взел само за промивка, но нали я карам рядко така си и остана с него.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 03, 2012, 18:25:55
Отговор #59

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Кирчо, драго ми беше да се запознаем !
Кадетчето ми направи страхотно впечатление. Това двигателче 1,2 с автоматик ... нямам думи. Навремето производителите не са се циганили , а са правили дълги серии с автоматици.
Друг път можеш да ми се обаждаш , ако те кефи Яко-то. Имам отстъпчица там някаква ... ;)