Автор Тема: Гетобластери и друга стара аудио техника  (Прочетена 334986 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 18, 2011, 23:29:30
Отговор #40

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Ами...  не е като да няма  8))  Проблемът е, че трябва да поизвадя нещата от шкафове, скринове и мазета. То като се замисля... само  авторадиата са към 200- 300. Лоша работа, олял съм се! Ама - мания, не можеш го спря  :))  Очавам в най - скоро време да се наложи да спя в колата или на палатка, много взе да става дебела работата с тези колекции. Колите, моторетките, радиата... Май не остава  място за мен  :)   Хайде малко да пооткреехна  още малко тайната вратичка, и да зарадвам феновете на гърбавите фолксвагени с радиоприемници за тези модели
  Е, това не е всичко и не са само тези, но по-нататък  ще има още много  ;D  Дори и за класики, и за спортни и много други знайни и незнайни возила.
 п.п.  Радиото което е без една врътка, е оригинално за VW karmann-ghia type 2 моделът е от 1969 година и е пълен автомат (търси автоматично станции, мелодии в/у касетата пълен автостоп и още много други такива "екстри" при това всичко е аналогово
 Командите стават с бутоните като "паметта" е с транзисторна матрица и бобинки а настройката става със  ....  Кирчо, очаквам да кажеш как става  ;)  :P .
Другите са класически за "бръмбари" от различните поколения това най-отгоре е първото транзисторно радио за бръмбар с УКВ- 1963 година имам и още няколко но с ламБи. 
Радвам се, че ви харесва моето хоби, и каквото мога с удоволствие ще помагам на нуждаещи се.

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Август 18, 2011, 23:43:29
Отговор #41

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Може ли аз вместо Кирчо - с електродвигател! Това е оригиналното радио и от Алфетата на Speeder. Не успях да го преборя неговото - нищо не хваща и това е. Иначе механизмите са му здрави. Митко сега е на море, но ще те нападне щом се върне :)
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Август 19, 2011, 00:21:57
Отговор #42

Неактивен stormsven

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Супер радиа. Браво.
За мойта колекция - мерси за добрите думи. Топлят. Имам Респром сив (както някой вече отбеляза). Искам да намеря и тъмно сивия но удрям на камък засега. По принцип имам още доста машини, но мястото си е проблем за тия гетобластери и е трудно и да се снима един по един. За жалост например нямам нито един Пионеер все още. Продължавам да събирам макар, че за жалост и в мойто хоби се намърдаха доста прекупвачи вече. Започнах да купувам повече от чужбина - хем цените вече се изравниха,но поне отвън всичко е запазено пък и не лъжат продавачите.
И "да"  включвам ги често заедно със ФМ трансмитер и се радвам на спектакъла. Наистина е уникално преживяване  :). Подреждам си напримерно всички със "светлинни" индикатори и гася лампата. Красота - звук и визия  ;)
« Последна редакция: Август 19, 2011, 00:24:37 от stormsven »

Август 19, 2011, 00:51:19
Отговор #43

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Жоро :),а какъв е изпълнителният механизъм на този електродвигател?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 19, 2011, 09:07:56
Отговор #44

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ами, стрелката я местеше с някаква системка от конец с ролки до колкото си спомням. Освен това моторчето имаше и червяк, с който мести сърцевината на бобинката сякаш. Честно да ти кажа не го разбрах как работи това нещо. Каква му е обратната връзка по позиция не ми стана ясно. Но така и не успях да го накарам да извади звук от тунера. Не беше пипан преди мен. Проходните електролити на изхода бяха аут - смених ги и това беше единствения дефект, който открих. Платките бяха претрупани с елементи - ужас! 1кв мм свободен нямаше. При това едната беше двуслойна, дебела, с яки спойки и отгоре и отдолу  >:D ! И това през лето 75то и то в кола - яко High Tech.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Август 19, 2011, 14:35:30
Отговор #45

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Жоро :),има ли УКВ шум от тунера?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 19, 2011, 14:46:33
Отговор #46

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ами, има да - шумеше. Крайното стъпало е ОК, с касетите си работи нормално. Но на тунер - цък. Въртиш, сучеш скалата почти никаква промяна в шума няма. Все едно нищо не правиш. Както и да е, нека да занимаваме тук ретро обществеността с ремонти на електроника :) Може да обсъдим това онова някой път на по бира. Ако идваш към София свирни. Поздрави!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Август 20, 2011, 18:15:05
Отговор #47

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
E днес се сдобих със Респром РМС 323 .Има проблем със УКВ копчето според мен .Касетофона обаче и другите обхвати работят безотказно .Машината е доста тежичка .Аз съм 120кг.И бая ми се опъна ръката да го нося 20 минути някъде :)))) Е исках някой западняк но намерих този нашенец .Надявам се някой да помогне да му тръгне УКВ диапазона .
Ford weist den weg

Август 21, 2011, 15:35:18
Отговор #48

Неактивен stormsven

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
E днес се сдобих със Респром РМС 323 .Има проблем със УКВ копчето според мен .Касетофона обаче и другите обхвати работят безотказно .Машината е доста тежичка .Аз съм 120кг.И бая ми се опъна ръката да го нося 20 минути някъде :)))) Е исках някой западняк но намерих този нашенец .Надявам се някой да помогне да му тръгне УКВ диапазона .
Отвори ли го да видиш дали не се е счупил или откачил механично превключвача за УКВ? Нали е със двата стандарта УКВ модела? Лостовете за превлючване се чупят понякога. Ако е така просто размени с някой от здравите. Също (да се надяваме на най-лесното де  :)) ако не е счупено лостче пробвай да пръснеш със контактен спрей превкл. Успех. Нашенската машина си е страхотна  ;).
« Последна редакция: Август 21, 2011, 15:37:03 от stormsven »

Август 21, 2011, 17:10:10
Отговор #49

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
 :)Абе отварях го затварях го ,копчетата сякаш са ок .Този превключвач на укв 1и2 не го загледах много защото касетофона спира ума и дума когато натисна УКВ копчето .Давай още подробни наставления за лечение  :)) :)) :)) Относно качеството на звук и касетофон приятно ме изненада .Касетата провлачи 1-2 секунди и тръгна както трябва . :)
« Последна редакция: Август 21, 2011, 17:15:20 от Consul73 »
Ford weist den weg