Автор Тема: Гетобластери и друга стара аудио техника  (Прочетена 335176 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 08, 2014, 13:08:26
Отговор #510

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Имаше и още го има и си работи-невероятна машина-работих два месеца в ТКЗС-то в поливъдната бригада за да си го купя от Кореком-около 300 долара ако правилно си спомням O:-)

По онова време Красимир Николов и той имаше същия. У нас имаше едно JVC 636. Също от кореком. С Красьо правихме записи, кабели, петици, пък крачетата им се разминаваха, после на микрофон....емоции :)

примерна снимка на JVC 636, защото вече го няма. Баща ми го продаде 86та г.


Аз пък, от сантимент към марката, неотдавна си намерих по якия модел 838.
/това вече не е примерна снимка/
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 08, 2014, 13:13:02
Отговор #511

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Имаше и още го има и си работи-невероятна машина-работих два месеца в ТКЗС-то в поливъдната бригада за да си го купя от Кореком-около 300 долара ако правилно си спомням O:-)
Ей, приятел, ти ме "утепа" :D.При тогавашният курс на долара ;D ;D.Аз бях полевъден бригадир 5 години, ама такава заплата не съм взимал :D :winktongue: Е, това беше през 1983-88 г. ;).То и моя е от тия години/83/, ама на първа братовчедка мъжът и бачкаше в Либия и го взех от Корекома за 255$.Мноого, за тези  славни годинки.
« Последна редакция: Март 08, 2014, 13:17:26 от Валентин »

Март 08, 2014, 13:35:09
Отговор #512

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Много е тънък момента.
Ако потенциометъра има хубаво конструиран плъзгач и по точно пластинчата пружина с възможност за натягане има резултат
за много часове просвирване. :)
Пример - регулирал съм потенциометър , производство на витрината на социализма - ГДР (DDR). Такива бол , едно от приложенията им
е в легендарния Hi - Fi стерео усилвател Студио 2 , Соната 2 и др.Има прецизна конструкция , като и плъзгача има  металографитна
компонента , осигуряваща равномерно триене и износване по цялата хорда на съпротивителния слой.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 08, 2014, 13:38:51
Отговор #513

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
JVC-то от първата ми снимка, баща ми го купи от Кореком през 1979та г. Струваше точно 270 долара. /аз помня, като слон :)/. Ходиха тогава с майка ми на екскурзия до Турция с колата. Имахме светлосиня Шкода 100. За екскурзията им се полагаха около 250 долара по държавен курс 0,96ст. за долар. Баща ми занесе малко стока от Бг. и с парите от нея донесоха някои дребни подаръци.
Така си запази доларите и с доплащане с герм. марки взе касетофона. Тогава на касата на Кореком искаха документ за произхода на валутата.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 08, 2014, 13:51:38
Отговор #514

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
JVC-то от първата ми снимка, баща ми го купи от Кореком през 1979та г. Струваше точно 270 долара. /аз помня, като слон :)/. Ходиха тогава с майка ми на екскурзия до Турция с колата. Имахме светлосиня Шкода 100. За екскурзията им се полагаха около 250 долара по държавен курс 0,96ст. за долар. Баща ми занесе малко стока от Бг. и с парите от нея донесоха някои дребни подаръци.
Така си запази доларите и с доплащане с герм. марки взе касетофона. Тогава на касата на Кореком искаха документ за произхода на валутата.
Даа, така беше.Е, сега не искат документ, ама няма и $  :).Не се отнася за всички де !!!.

Март 08, 2014, 14:10:02
Отговор #515

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Бях написал в предният пост и на Кирчо, ама ме отхвърли.Кире, надявам се с Ваша помощ да се справя.Тука, майсторите се "уядоха" нещо и не им се занимава, като чуят за какво става реч.Почват се едни приказки, направо ти идва да си хвърлиш касетофона. >:(

Март 08, 2014, 15:11:00
Отговор #516

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
 Касовата бележка е някъде в къщи ,но не ми се рови-може и да греша,да е струвал 100 и нещо долара ,и да съм дал 300 и няколко лева-не беше вчера ,но със сигурност беше първата ми платена работа с нанесен стаж в трудова книжка.

Март 08, 2014, 15:16:45
Отговор #517

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Кире, това Студио 2 е Hi-Fi техника. Съответно и потенциометъра е подобаващ ;) На кастофон няма кой да сложи такъв.
Дори и да се оправи с хиляда зора, ефекта е временен. Един нов потенциометър струва 2 лв.

Касовата бележка е някъде в къщи ,но не ми се рови-може и да греша,да е струвал 100 и нещо долара ,и да съм дал 300 и няколко лева-не беше вчера ,но със сигурност беше първата ми платена работа с нанесен стаж в трудова книжка.

Павка, сигурно грешиш, щото нашия е купуван по същото време и е стерео и струва 270. И беше един от скъпите в този клас - В смисъл, без никакви екстри. Имаше марки с повече екстри, като пищялки и два тонкоректора и бяха по евтини. С малко, но по-евтини. На баща ми му хареса дизайна/а и паричките му бяха толкова/ и затова се спря на него. Ама и звук вадеше. Много мек истински бас. И този в момента, който го имам и той свири по същия начин. Явно е същата схема вътре.
Имам и Шарп от тези години. И той вади бас, ама не е същия. И на всичкото отгоре има два тонкоректора и loudness корекция.
« Последна редакция: Март 08, 2014, 15:40:53 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 08, 2014, 17:18:36
Отговор #518

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кире, това Студио 2 е Hi-Fi техника. Съответно и потенциометъра е подобаващ ;) На кастофон няма кой да сложи такъв.
Дори и да се оправи с хиляда зора, ефекта е временен. Един нов потенциометър струва 2 лв.


Ааа , Жоро , има и касетофон на който се слагат- Респром РМС 323 , РС 201/301.И на японци, и западноеропейци , и американци
, и корейци слагат. Дажe споменавам една реномирана марка - ALPS. ;)

Вальо , сега по същество. Ако ти се занимава , въоръжи се с не много мощeн  поялник(около 50 Вата) или пистолетен индукционен
разпоявай и разглобявай.99 на сто са разглобяеми.
Чистиш хубаво със спирт съпротивителния слой и плъзгача  ,подсушаваш , натягаш го малко , слагаш малко гъста смазка м/у втулката и оста и колкото изкара.

Жоро казва че е относително , и общо взето е така.Ама ако се свърши както трябва , кара доста много. :)   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 08, 2014, 18:04:33
Отговор #519

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
На следващото дежурство, ги захващам и двата Шарпа.И без това минават бавно дежурствата/от 17.оо до 08.00ч./, тъкмо ще си намеря занимавка.Ще ползвам и "regreed" за помощ, ако потрябва.