Автор Тема: Гетобластери и друга стара аудио техника  (Прочетена 335016 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 10, 2014, 09:31:23
Отговор #520

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Здравейте !.Вчера, бе извършено поредното ровене из гаража и мазето на вилата на едното село и  на бял свят излезе ето това: .
За повечето техника бяхме съвсем забравили/и шуреят има афинитет към такава техника/ и сега на мен се падна честта да ги изровя от кашони и сандъци и да се занимавам с тях.Извинявам се за снимките, ама са съвсем пресни и ги позачистих набързо и снимах.Предстои придвижване до града и занимавка с тях. Ако за някой, нещо представлява интерес- да се обажда на 0898705799.
ПС:Извинения към Ръководството/ако сметнат за удачно, да преместят поста ми в "Нещо от старите мазета и тавани"/.
« Последна редакция: Март 10, 2014, 10:06:27 от Валентин »

Април 02, 2014, 19:47:27
Отговор #521

Неактивен TsEtSoMaN

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Привет колеги,виждам че тук има много фенове на качествената техника.Ето я и моята колекция.


Април 02, 2014, 20:43:05
Отговор #522

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Филипс  84 44  и Шарповете, трите седмици направо ме просълзяват.Добра колекция имаш приятел!

Април 18, 2014, 22:49:16
Отговор #523

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет на всички четящи и пишещи в темата.Както бях писал в "Кой какво си е купил днес ........", имам нова придобивка и занимавка, а именно: радиокасетофон "Сименс РМ 796", от 80-те .Причината да го взема, бе един колега от работата, при разговор с който, на тема- гетобластери, спомена, че в къщи имал такъв-неработещ и много искал да си извади касетата с любими песни от време"Оно", но не можел.Давал го на някакъв приятел, да извърши това, но и той не успял.Та аз си предложих услугите, за уплътняване на работното време и така, след изваждането на касетата/просто махнах внимателно стъклото на подвижния капак,и освободих палчето което държи гнездото в затворено положение/  и размяната срещу едно китайче за 11 лв./радио с гнездо за флашка и карта/, Сименса стана мой. Захванах се да му правя профилактика и рехабилитация и ???.Радиото си работи добре, но при касетофона се появиха проблеми.Първото нещо което оправих, бе разкачената механика на самият касетофон по неясни за мен причини и действия.Подмених ремъците/за задвижването и брояча/ и го сглобих обратно и какво се получи- :-X.И започна чесане по главата и умуване.Прегледах основно всичко по платките и установих, че има един изпушил кондензатор/поне за мен е такъв де/.Проблема е, че нямам, а и не мога да намеря ел.схемата на касетофона.Нужна ми е за да видя какво е туй нещо и какви са му параметрите, понеже се е разцъфтяла облицовката и не може да се прочете почти нищо.Затова се обръщам за помощ тук и разчитам, че с общи усилия ще успея да се справя с проблема.Вече се чух по телефона с Кирчо/фулкрум/и с Цецо/регрийд/и получих някои напътствия и указания, но да не кореспондирам само с тях по тел. и на ЛС, мисля, че може и други да се включат и помогнат.Прилагам снимки, за повече яснота за какво става реч:
.
Така, че моля за помощта на всеки, който е в час с дискутираното, или поне да помогне за намирането на ел.схемата.Благодаря на отзовалите се и на настоящите такива.

Април 18, 2014, 23:09:50
Отговор #524

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Вальо , това е филтрова индуктивност или намотка.Тя не гори и през нея минава + захранващо напрежение

Може обаче да е прекъсната .Мери с омметъра , има  много малко , почти нула съпротивление.Ако е прекъсната , просто окъси на платката
след нея се свързва кондензатора с обеленото фолио като втори филтров елемент.

По схемите индуктивност се означава с L.
« Последна редакция: Април 18, 2014, 23:13:53 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 18, 2014, 23:45:43
Отговор #525

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Премерих го, явно е прекъсната намотката.Ще потърся частта в магазина/има тука такъв специализиран/и ако не намеря, ще направя мостче.Как точно му е наименованието, за да не ме гледа магазинерката като паднала от небето.А и според мен, не е лошо да сменя и кондензатора, защото при по близък оглед гледам, че нещо се е поупушил и той, пък и нарушеното покритие- ???. Възможно е да е опушен от намотката, че са много близо, ама знам ли. А, още нещо ме притеснява.Касетофона по принцип е на 15 волта, а гледам моторчето е на 12в..Ще има ли някакъв проблем, или така трябва да е.Да не би и там нещо да е побългарено ?.

Април 19, 2014, 14:40:51
Отговор #526

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Днес стигнах да изпробвам и моторчето и се оказа, че и то е дало фира. Така, че ще се търси ново или здраво такова.И понеже имам няколко авто-касетофона, да попитам знаещите, дали ще стане смяната от такъв ?.По принцип, знам че са подобни, ама не съм правил тази процедура досега, та затова питам.

Април 24, 2014, 06:52:30
Отговор #527

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Вале, писах ти мале преди, ама може и да не стигнало...    няма значение.
Бобината е 3,9 MH, ако не намериш - щи дам, не е проблем! Моторчето трябва да видиш какво е - за колко волта и дали е с ляво или дясно движение. И моторчета дал Господ, сал кажи какво ти трябва. Всъщност...  моторчето запекло ли е или регулатора (вътре в него) е изгорял. Пробвай да го наснимаш и да го качиш, или пък на лични. Ако искаш, чукни по някое време, тия дни съм си в нас - почивам.

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Април 24, 2014, 17:02:39
Отговор #528

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет !. Одисеята продължава. Тези дни бях малко по-ангажиран с други задачи, но днес все пак отделих време и за касетофона:
.
Моторчето се е спекло от всякъде.Греяло е яко.Едвам докоснах платката и се счупи като солета.Вътре също има поражения.Радостното е, че поръчах частите за утре и живи и здрави, тези дни/надявам се/ ще му чуя гласа.
/Цецо, благодаря за инфото и за отзивчивостта.Получих ЛС, ама не стигнах да ти отговоря, за което се извинявам.Звънях ти и на двата №, ама нещо  ???.Ще пробвам пак./
ПС:Благодарности и на Кирчо за помощта. Ако нещо се появи пак проблем, ще се чуя  пак с двамата !!!.
« Последна редакция: Април 24, 2014, 17:09:25 от Валентин »

Април 24, 2014, 18:07:26
Отговор #529

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Моторчето  върти по посока на часовниковата стрелка.  Ако в означението си имаше букватa L , то тогава върти наляво , тоест срещу.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987