Автор Тема: Гетобластери и друга стара аудио техника  (Прочетена 334819 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 10, 2018, 17:57:49
Отговор #590

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Дековете ти са супер! И се радвам много, че харесваш и си преоткрил тази техника! Да не си ме разбрал погрешно  ;).

Благодаря! Много добре/правилно/ те разбирам. И знам за какво пишеш.Та ние сме съмишленици, така да се каже.

Поздрави :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 10, 2018, 19:39:11
Отговор #591

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да се похваля и аз с един "сантимент" - Sanyo M 7900. След 25 годишна раздяла отново съдбата ми се усмихна и ме сдоби с този красавец. Историята е следната - такъв бе първият ми стерео касетофон, подарък от родителите ми в началото на 80-те г. За съжаление 10 г. по-късно в бедните ми студентски години от зората на демокрациата реших да се разделя с него, продавайки го на приятел... който за съжаление впоследствие го забравил близо до печката, та горкото японче се беше поразтопило значитено :'(
Заместникът, който ми изпадна случайно на битпазар си има доста забележки - освен дребните козметични нормални за възратста, липсва капачето на батериите, захабен и матирал плексигласа на гнездото, който смятам да дам за модел да ми изрежат нов на лазер. Левият канал пращи и глъхне, ремъците също явно са за смяна, понеже моторчето буксува само на празен ход... така че чакам ред при майстора за профилактика, а през това време се наслаждавам на добре познатата гледка от детството и тинейджърството ми - сякаш е било вчера :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 10, 2018, 20:04:44
Отговор #592

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ех,по мое време нямаше такива красоти .... само едни радиоточки дето всеки ден съобщаваха,че капиталистическия империализъм е готов да ни нападне  :-\
retrobs.com

Юни 10, 2018, 20:45:59
Отговор #593

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
... и той го направи при това успешно :)) Иначе и аз помня радиоточките в училище - бели Тонмайстор, даже си бях намерил чисто нова, ама я проддадох после щото няма кой да плюе вече капитализма по нея ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 11, 2018, 07:41:07
Отговор #594

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
... и той го направи при това успешно :)) Иначе и аз помня радиоточките в училище - бели Тонмайстор, даже си бях намерил чисто нова, ама я проддадох после щото няма кой да плюе вече капитализма по нея ;)

Сниото е супер! Възстанови го - всякак си заслужава. А "белите" радиоточки доста хора явно ги помним, но тази бакелитената по-долу явно са я слушали дядо и баба  :). И по нея капитализъмъ най-вероятно е плюл много люто още другарят Вълко Червенков (ако не и Димитров). Моделът очевидно е някъде средата-края на 40те. В интерес на истината не излезе в мазето на дядо, а ми я подари колега заедно с още дузина радиопарати.



 

 

Юни 11, 2018, 21:50:24
Отговор #595

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Този модел е произвеждан от КВ, от 1956 до 1963-та. 
Белите започват да се правят далеч по-късно   1971 година. Между двата модела има един, пак бакелитов,но със полистиролова предна решетка.

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Юни 11, 2018, 22:15:58
Отговор #596

Неактивен ГеоргиПр.

  • Публикации: 32
Тази радиоточка още си стои в къщи. До преди десетина години в града имаше кабелно радио.

Юни 22, 2018, 11:33:21
Отговор #597

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Последната ми придобивка!

Септември 14, 2018, 20:50:56
Отговор #598

Неактивен bisermbrod

  • Публикации: 15

Здравейте,отдавна не съм се вясвал тук,но ето че и аз имам няколко нови придобивки...скромни разбира се но с моя помощ оживяват един след друг. Този universum е страшен работяга - цял ден работи на радио и ми пази двора докато съм на работа...



Това сименсче е изключително запазено,сякаш не е пипано...иска нов ремък на едното гнездо но все отлагам...



Hitachi trk 9100 - също така изключително запазен но му смених моторчето...никак не са лесни за намиране тези 13,5 волта десни моторчета...защо ли са слагали такива? Все тая - вече е ок.



Още едно Hitachi 7200...дойде при мен с неработеща касета и без капак на гнездото за касети...капак направих лесно и го хванах на мястото му с две алуминиеви гайки...но от 3 те ремъка вътре здрав беше само този за брояча,другите два бяха станали на каша и се бяха събрали на топче върху шайбата на мотора и са го блокирали. Съответно пак десно моторче 13,5 и два ремъка и сега всичко е ок...а да и 7 - те ключета на панела бяха отчупени от някое много любопитно хлапе та се наложи да изчопля на фрезата нови...



И пак Hitachi - 8180 - доста известен разбира се и има защо...наложи се да му сменя основният ремък - широк разбира се. Невероятна механика...вярвам че знаете всички за какво става дума.



И пак едно малко сименсче...красота отвсякъде. И доста прилича на едно саньо назад в темата...май. Скоро ще Ви покажа още няколко дреболий...Поздрави на всички.

PS...писах моделите по памет...ако има грешка се извинявам.







« Последна редакция: Септември 14, 2018, 21:15:47 от bisermbrod »

Декември 28, 2018, 22:23:33
Отговор #599

Неактивен IvajloBG

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравейте, аз съм нов във форума.Впечатлен съм от машинките, които имате.Имам желание и аз да намеря(закупя) някоя интересна машина.Ако някой от вас има такава, може да сподели.