Автор Тема: Гетобластери и друга стара аудио техника  (Прочетена 334856 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 14, 2021, 14:42:55
Отговор #660

Неактивен bisermbrod

  • Публикации: 15








Старата краста отново се обади и ей ме на...Philips D8733 - втори екземпляр в скромната ми колекция. За разлика от първия,който придобих във плачевно състояние и без говорители,то този наистина е чисто нов. Когато попаднах на обявата за продажбата му някъде из сайтовете,описанието "нов във неотварян кашон" предизвика усмивка в мен,но се оказа че г-н Иванов от Русе е абсолютно прав...Свързах се с него и му обясних че макар и нов,то вътре в тоя касетофон има по три счупени събни колелца на всяко гнездо...Той с учудване установи че съм прав и склони да ми го продаде на доста приемлива за такава машина цена. Намерих чертежите на въпросните колелца,които правих някога за първия ми 8733 и след десетина дни усилен труд на струга и на фрезата този красавец оживя...Въпросните колелца (оранжеви на цвят) са слагани някога в тези машини уж да обезшумяват механиките...вероятно е правилно така,но те живеят точно 20 години и след това се разпадат. Не бях чувал такава машина как работи с оригиналните си говорители и бях приятно изненадан от невероятния саунд...за радиото е излишно да коментирам,все пак е Philips...пробвах го как записва дори метални касети и показа отличен резултат...Ако случайно г-н Иванов от Русе прочете това то - благодаря,г-н Иванов и успех на Вашия бизнес!
« Последна редакция: Февруари 14, 2021, 14:57:24 от bisermbrod »

Февруари 14, 2021, 19:47:12
Отговор #661

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Много интересна история :)

Февруари 14, 2021, 20:21:48
Отговор #662

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Леле! Страхотна машина , браво !!!  Това е голяма мания с тия касетофони, познавам човек с 3 големи склада пълни с такива неща само :)))

Февруари 14, 2021, 20:52:47
Отговор #663

Неактивен bisermbrod

  • Публикации: 15
Признавам,че Philips D8733 ми е слабост...спомени от детството и каквото се сетите. Но пък и наистина много си го бива. Мехника със 6 мотора не се среща всеки ден все пак. Всъщност след като се сдобих с тази машина се появиха още две такива за продажба по сайтовете,но разбира се, със същия банален проблем - разпаднали се зъбни колелца. С готовност изпратих данните,необходими за изработка на зъбните на собствениците им и те уж щяха да ги правят при разни познати...ха дано. За изработка с 3D принтер нямам идея дали става,но по моя старомоден начин на струг и фреза е много много трудно...

Февруари 14, 2021, 21:05:56
Отговор #664

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
...С готовност изпратих данните,необходими за изработка на зъбните на собствениците им и те уж щяха да ги правят при разни познати...ха дано.о...

Впечатляваща колегиалност!
Поздравления!
 :)

Февруари 14, 2021, 22:29:32
Отговор #665

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
За изработка с 3D принтер нямам идея дали става,но по моя старомоден начин на струг и фреза е много много трудно...

Става и с принтер, стига да се проектира и начертае в 3Д програма което е елементарно за такъв детайл. Аз принтирам соата фини и малки детайли с PETG материала на бутилките на Кока-кола и става нечовешки здраво

Февруари 15, 2021, 13:28:16
Отговор #666

Неактивен bisermbrod

  • Публикации: 15
На няколко места в нета съм намирал теми за същия проблем с въпросните зъбни на иначе доста солидни машини...още няколко модела на Philips ползват същите механики и съответно същите зъбни.  Явно никой от инженерите в големите компаний не е предполагал че тези дръжкофони ще свирят по 40 че и повече години. Опитах да помогна и на един колега в някакъв сайт сандъците или нещо такова но не можах да се регистрирам...при регистрация има някакви шантави въпроси от рода на - колко маймуни има в Африка, коя е втората автобусна спирка по линията Бомбай-Калкута и прочие...много им здраве.

Март 11, 2021, 20:06:51
Отговор #667

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477

Март 14, 2021, 23:16:06
Отговор #668

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Тъкмо си купих съвсем случайно един касетофон Гетобластер бум бокс  или поне така се води  TEC 866RR. грбнах го и не го огледах, после се оказа във вид на нов , всичко работи  двете гнезда въртят касети без виене. Имаше нужда от смазка на плъзгачите, направих го и засвири перфектно :)








Март 15, 2021, 09:33:23
Отговор #669

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Честито! :)