Автор Тема: Москвич 412, 1974 г. от Варна  (Прочетена 57078 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 17, 2011, 00:38:14
Прочетена 57078 пъти

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Привет на всички почитатели на автомобилната класика, настъпи момента и аз да покажа автомобила от гаража. В момента съм горд собственик на Москвич 412, произведен през далечната 1974 г., старателно обгрижван през изминалите години. Автомобила закупих на 25 април 2006 г. от семейство Тотеви, град Габрово, тук е момента да благодаря на Христо Тотев, човекът благодарение на чийто грижи колата е съхранена в актуалното й състояние. На Москвич-а попаднах случайно и покупката му беше спонтанна, на шега отидох да го погледна и на момента се договорихме за продажбата. Учуди ме изключително запазения интериор, с изключение на финтифлюшките окачени по таблото, и разбира се аромата на Москвич ме пренесе в детските ми години, когато на 15 години въртях волана на дядовия 408И и се учех да карам по черните пътища - още от тогава в главата ми се е набила специфичната миризма на Москвич, а може би на руска пластмаса. Може би именно това ме подтикна да направя покупката, носталгията по изминалото време.


Снимка за спомен с новия и старите собственици


Известно количество неоригинални елементи и касетки с Мустафа Чаушев и орк. Кристал


The engine bay...

След безаварийното преминаване на маршрута Габрово - Варна последва регистрацията на автомобила на новия му адрес на местодомуване - КАТ Варна. За съжаление тази процедура съвпадна с голямата офанзива по подмяна на регистрационните табели на МПС-тата и се наложи да се редя на километрични опашки. За моя радост чакането даде резултат и Москвич-а бе окичен с табели, сочещи годината на производство - В 19 74 КХ. Последва участие в ретро рали Златни Пясъци 2006-та, сервизиране на автомобила - масла, спирачки, нови гуми, боядисани джанти и най-вече започна привеждането му в заводски вид - премахване на фарчета, лепенки и подобни чужди елементи от автомобила.


Интерво със собственика след класик рали Златни Пясъци 2006та

Последваха участия и на други мероприятия през годината в комбинация с постоянно обгрижване на автомобила за поддържане на актуалното му състояние:





август 2008 на лятния събор на Клуб Москвич България


Арматура.....anno 1974

« Последна редакция: Март 15, 2013, 20:27:52 от Speeder »

Юли 17, 2011, 14:53:12
Отговор #1

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Нереално запазен е Москвича.Едно голямо ЕВАЛА от мен  :)

Юли 17, 2011, 15:28:31
Отговор #2

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Добре дошъл най-сетне във форума!
Радвам се, че и тази перфектно запазена руска класика е вече при нас!
Успех!
 O0

Юли 17, 2011, 15:37:54
Отговор #3

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Прекрасен автомобил! Много ми харесва! Поздравления, че си му възстановил заводския вид!
Виждам, че си сменил предната решетка, която е по- добрата според мен и е типичната за 412.

Поздрави :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 17, 2011, 19:57:40
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Този сладур е стигал и до Смолян,сега се сещам за него.
Вашите ралита са истински и много организирани,догодина живот и здраве-ПОНЕ ЕДНО!
Давай млади колега,от такива като тебе подрастващите се учим на това изкуство.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 18, 2011, 15:06:03
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Красота голяма е този Москвич.
Предната решетка ми действа омайващо!
Не си спомням да съм виждал такава или поне не съм се вглеждал.

То как да се вгледаш като 99% от Москвичите в БГ вече са боядисани целите в какви ли не бои, цветове, а по градовете изчезват вече ?!

И аз съм израстнал с Москвич 412, но по-нов и някой ден трябва отново да имам такава машина!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 18, 2011, 15:26:44
Отговор #6

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Страхотен Москвич, огромни поздрави от мен за старанието ти, а и това на стария собственик да съхрани толкова добре колата.
Аз също съм имал честта да видя московчанина на живо и е наистина СУПЕР.
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Юли 18, 2011, 16:08:23
Отговор #7

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ха, пусни и "Рила"-та, да я видим, на мен лично тя ми е по интересния модел...

Юли 18, 2011, 16:48:59
Отговор #8

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Да вярно, че и 408 произведен в Ловеч имаш, той също не отстъпва на дванайсетака!
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Юли 18, 2011, 19:04:04
Отговор #9

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
На един конкурс за елегантност във Варпа преди около 3 години за първи път видях този уникален Москвич. Наистина машината е възстановена перфектно. Поздравления за собственика.