Автор Тема: Москвич 412, 1974 г. от Варна  (Прочетена 57674 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 28, 2020, 21:22:37
Отговор #110

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Въпреки, че откак е закупен от магазин Мототехника Ловеч за Москвича са полагани старателни грижи, настъпи момента, в който 46 годишната боя започна да дава дефекти. Започнаха да се появяват бели петна, възможно от излагането на UV-лъчи и използването на агресивни авто-шампоани. Трябва да отбележа, че откак е в моя собственост автомобила не е подлаган на пастиране и подобни интервенции. След питане тук и там, бе взето решение автомобила да се повери в ръцете на специалист детайлър, професионалист, човек с диплома и  Urkunde. Целта бе да се отстранят белите петна, да се полира боята и да се нанесе керамично покритие за да се предпази от вредни въздействия. В уречения ден автомобила бе закаран на мястото и започнаха старателно измиване.
Последва демонтаж на брони, външни дръжки, стопове, мигачи отзад, антена, рамена на чистачки, изобщо на всеки детайл, който ще попречи на работата по полиране. Последва проба върху един от детайлите, какъв ще е резултата от полирането. След думите „в играта сме“ поверих каляската на Велизар Петков от Shine and Protect, Варна.
След два дена и обаждане от авто-центъра полетях в очакване на резултата от работата по полирането. Резултатът надмина очакванията ми и останах приятно изненадан от крайния резултат – белите петна бяха изцяло премахнати, автомобила ме очакваше, блестейки под специалното осветление за работа при полиране, лъскав и защитен за в бъдеще. Последва кратка фотосесия за архива, след което автомобила бе прибран по местодомуване.


Старателно измиване и подготовка за оглед


Тук се виждат дефектите от стареене на 46 годишна акрилна боя



Белите петна си личат ясно при искуствено осветление.


Същите детайли след полиране.


Същите детайли след полиране.


Краен резултат от авто-спа процедурата.


Краен резултат от авто-спа процедурата.


Това е изпозлваното защитно покритие.




Обратно в сухото гаражче, готов за следващото приключение.

Октомври 28, 2020, 21:36:40
Отговор #111

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Е,ако са използвани продукти на SONAX то няма какво да коментираме ... снимките показват резултата  :)
retrobs.com

Октомври 28, 2020, 21:40:07
Отговор #112

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
карал съм ягуара там, вършат страхотна работа! керамика сложиха ли?

Октомври 28, 2020, 21:43:57
Отговор #113

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
карал съм ягуара там, вършат страхотна работа! керамика сложиха ли?

Да, на снимка има по-горе кутията.

Октомври 29, 2020, 11:09:33
Отговор #114

Неактивен m_g

  • Публикации: 1124
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Гаражът е фантастичен, всички можем само да ти завидим за мерака и за възможностите! По отношение на екстрите - не знам още какво може да му измислиш... Хром лайсните са станали супер!

Октомври 31, 2020, 17:43:06
Отговор #115

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Благодара на Момчил и останалите колеги за високата оценка. Като екстри, наистина вече няма какво да се добави, освен ако не започна да залитам към аксесоарите, монтирано допълнително от представитеслтвата на Конела. Но се търси нова предна броня, защото сеганата е леко крива и охлузена на едно място - така бе закупена през далечната 2006-та. Оригиналната броня, да е цяла и точно за Москвич 408И/412И, е трудна за намиране - масото на пазара има ИЖ-ови брони, които са малко по-тесни и с други отвори за закрепване на регистрационнния номер. Така, че ако на някой му попадне отлична/идеална цяла броня нека да съобщи.

След проведената разкрасителна процедура, последва планово участие в едно ново събитие, а именно Рандеву „Августа Траяна“. Монтирана бе детска седалка за навигаторката, натоварен бе нейният автомобил в багажника на Москвича и както се казва по първи петли на 6 септември 2020-та, усмихнати и с пълен резервоар потеглихме по маршрута Варна - Стара Загора, като умишлено бе избягната магистрала Тракия.




Организаторите на събитието се бяха постарали да има забавления за всички, като най-малките бяха ангажирани с рисуване, естествено на тема ретро автомобили, последвано от състезание с детски колички.
Изненадващо автомобилът грабна приза в категория Най-добър автомобил от епохата на АББА  - 1972-1982 г., а госпожица Василева завоюва призовото място на състезанието с детски колички.

 

Октомври 31, 2020, 19:00:35
Отговор #116

Неактивен Avtolubitel

  • Публикации: 29
Понеже този раздел от форума е за автомобилите на Желязната завеса ще си позволя да коментирам положението на Наско с един анекдот от същото това време:

Носителят на маршалска звезда Рокосовски поисква разрешение да напусне заседание на Военни съвет, председателствано от Сталин по време на ВСВ, на което се обсъжда донос за това, че Рокосовски дели една постеля с Валентина Серова, съпруга на Константин Симонов.
Секретарят на съвета тутакси тактисва папката с доносите пред Сталин.
Той мълчи. Слага тютюн в лулата, тъпче го с показалец. Тягостни минути. Молотов, като по-печен, нарушава мълчанието.
– И все таки, какво ще правим с този Рокосовски?
Димът около Сталин се е разсеял – разпалената лула се е укротила в черната му уста. Изпуска лимбичка дим, произнася резолюцията по въпроса:
– Ще му завиждаме...

Октомври 31, 2020, 19:04:59
Отговор #117

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
един ден, когато си добавя гараж на къщата, сигурно няма да има 12таци за купуване вече, да си взема един.....

Октомври 31, 2020, 19:29:29
Отговор #118

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485

 :D :D :D :D :D
Абсолютно това и правим!

Ноември 19, 2020, 00:33:47
Отговор #119

Неактивен ivovsande

  • Публикации: 35
Имам питане...и аз скоро ще съм горд собственик на 408и.Оригинално има ли странично огледало ?