Автор Тема: Москвич 412, 1974 г. от Варна  (Прочетена 57114 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2016, 17:19:51
Отговор #90

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Наско,много готини са снимките!
И с брат ти от събитията, обаче малката просто е много красива в червения Москвич!
Поздрави!

Април 04, 2017, 22:04:00
Отговор #91

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
На 25 март изтупахме прахта от гаражните любимци и открихме сезон 2017 г.




Въпреки студеното време и протестите на майка си, Теди Василева направи първи старт за сезона със собствен автомобил на собствен ход:


Април 05, 2017, 09:46:46
Отговор #92

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
На младата дама много успехи в ретро ралитата!
Снимките са супер!
Не знам дали съм те питал. Гледам, че от известно време си с жълти крушки на фаровете. Как ти се струва спрямо нормалните прозрачни?
Много са хубави тези декоративни дискове на джантите. По-добре стоят от ония с големите отвори може би.

Април 05, 2017, 13:32:06
Отговор #93

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Браво Наско, вече си имаш всичко и ти завиждам в добрия смисъл на думата :) А за малката нямам думи :)
п.с жълтите крушки светят по добре в дъжд, някак мокрия асфалт не убива така светлината като на прозрачните. Иначе на сухо светят малко по слабо. Или поне на мен така ми се струва. Нали уж ги дават за мъгла, ама още няма мъгла да ги пробвам.

Април 05, 2017, 13:38:13
Отговор #94

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Благодаря.
Нека бъда честен - нямам стабилно каране по тъмно с жълтите крушки. До момента, разликата с предишните балонни (не Н4) е само в по-наситения жълт цвят на светопотока.
Декоративните гривни са ГДР-ско производство. Хубави са, но според мен ще отиват повече на Рила-та или аз съм свикнал да го виждам със старите (с голям отвор) гривни.

Април 05, 2017, 22:23:03
Отговор #95

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Не е по темата,ама да кажа. Карам вече 5-та или 6-та година с жълти крушки. Разлика определено има, и тя не е към по-добро....Казано на прост език, крушките с бяла(стандартна) светлина, светят по-добре от тия с жълта.

Април 06, 2017, 16:33:31
Отговор #96

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1596
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
този синия 7774 и той ли е твой? беше по обяви скоро? интересно за колко се е продал?  много ми хареса, любим модел...

Април 06, 2017, 20:27:40
Отговор #97

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
На Ретро музей е колицата.

Октомври 25, 2020, 21:20:20
Отговор #98

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
За три години да не напиша една дума в темата за Москвич-а – това е наказуемо. Но имам оправдание – успях да осигуря топъл и сух дом за машината, както и място за работа и срещи с приятели, а как ще разберете по-долу.

На всеки ретро/авто/мото фен му е известно, че ГАРАЖЪТ е необходимост при практикуване на хобито. Тъй като Москвича домуваше в гараж под наем, в който няма смисъл да влагаш средства за оборудване, започнах да се оглеждам за подходящо място за закупуване. Момента настъпи през юли 2016-та, когато на обява видях подходящ гараж за две коли, една до друга и заграден двор пред гаража. Таргета беше мястото да е близко до апартамента, където живея. Благодарение на колегата rsk, който съдейства и лично огледа мечтания обект, се сдобих с него ГАРАЖЪТ, the man's cave, мечтата:



След почесване и мъдруване започна привеждане на гаража в културен и прилежен вид. Бяха шпакловани и боядисани стените и тавана, подът беше изравнен и боядисан, бяха заменени маховите гаражни врати с термоизолирани ролетни щори, талашитената врата към върешния вход смени мястото си с метална. Тук ще изпреваря въпроса за боята, използавана за пода - това е боя за пътна маркировка, сива, хлорокаучокова КЧ-11 на Лакпром. Нанесена е върху самразливна замазка, като предварително е грундирано с разреден слой от същата боя.


Това е подът преди да се нанесе хлорокаучуковата боя.


Подът с положен финишен слой боя и боядисани стени.

След завършване на грубите СМР дейности, беше закупен и инсталиран стабилен стелаж за съхранение на детайли, монтирано лед осветление на тавана, под формата на изчистени лед пури.



Междувременни автопарка се увеличи с още един автомобил, притежание на брата, който зае подобаващо място в новия авто-дом и се получи следната картинка:


Октомври 25, 2020, 21:39:50
Отговор #99

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Дотук добре – автомобилите са прибрани в сух дом, но с какво и на какво ще се работи. Последва поредното почесване и мъдруване, позвъняване на верни другари и като начало се сдобих със следното, отново 4 колесно устройство – инструментална количка на Beta. В интерес на истината в началото имаше известна чуденка, дали да не заложа на китайска марка за към 700 лева, но в крайна сметка надделя Beta-та, за което не съжалявам ни най-малко, въпреки почти двойната цена. Количката дойде с 4 пълни чекмедета, останалите сам запълних. Изключително удобна вещ, лесно подвижна, за 1 минута имаш необходимия инструмент близко до ремонтирания автомобил – супер работа.


Жени, да знаете, че мъжете обичат ей такива опаковки:)