Автор Тема: Спиране на узаконения рекет на КАТ за превишена скорост  (Прочетена 2414 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 15, 2022, 18:58:51
Отговор #10

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Този знак 70 е с допълваща табела (снеговалеж) и :внимание "хлъзгав участък" защото на снимката си личи,че е поставен в началото на мост  ... сиреч важи само при такива условия ... НО ако лентите са заети при сериозен трафик едните водачи ще виждат 120 а другите 70  :))
п.п.При тези цени на горивата може и магистралите скоро да са "празни" :-\
retrobs.com

Май 15, 2022, 19:29:37
Отговор #11

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Напълно съм съгласен Румба и с двете неща, че знака важи при обозначените условия а и
че когато изпреварваш колона от камиони няма да го видиш. Ето защо стигаме до идиотизма на
хората които са го изпълнили. Когато има мост и е зимно време, въпреки че снежинката на
знака може да се тълкува и при снеговалеж само, съм съгласен, че може да е заледено защото
няма земя отдолу. Когато вали дъжд обаче бога ми не ми е ясно кое прави пътя хлъзгав.
Ето още една снимка на ограничение което важи за обозначеното растояние под знака, но
явно при всякакви условия. Знаците са на магистрала и очевидно сняг, дъжд или слънце
пътят е хлъзгав и от 140км/ч без знак за край на магистралата БАМ 90км/ч и 70км/ч. Точка
Аааа не............малко по натам камера и БАМ 600 кинта, че и повече.
photo url



Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Май 15, 2022, 21:00:45
Отговор #12

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
На 15на километра край Варна след разклона за Климентово вече 3ти ден КАТ слагат камера. Добре прикрити в храстите разбира се там, където иначе лятото заработаваха едни други труженички  ;D. Та на този прав участък би трябвало да няма проблем да се кара с 90, ама по цялта отсечка до там от изхода на Варна покрай картинг пистата беше правен ремонт на пътя и преасфалтиране, ремонта не е завършен все още и никой не знае кога и изобщо ще се завърши ли, от сума време никой не работи, пътя засега е 6+ има си положен нов асфалт ... лимка е  ... нооо на няколко места стоят табелите "пътя е в ремонт" и на табелата залепено едно 70км/ч ...включително и в началото на този прав участък, където дебнат КАТ и ако не ти присветнат насреща колегите глобата ти е гарантирана дори и да не превишаваш разрешените извън града 90км/ч.   

Май 16, 2022, 02:26:35
Отговор #13

Активен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
За пореден път питам кой и как решава, че пътя става хлъзгав при дъжд за следващите
300м и после отново си е наред.

Аз съм ТИРаджия в Америка от 15 години, пътувам всеки Божи ден. Като си дойда в България точно този "грозд" от знаци ме озадачава.
В Америка вместо това има информационна табела но която пише (мостовете замръзват първи)
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 16, 2022, 10:31:52
Отговор #14

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
знаците са покъртителни масово


прост пример - излизаш от Варна в посока Шумен.... табела "край на Варна", даваш газ... след 20 метра табела "начало магистрала", даваш още повече газ... след 30 метра знак 100, спирачки..... след още 20 знак 80 - пак спирачки .... подминаваш двата обекта - шоурум и бензиностанция, заради които има тия ограничения, и вече караш по твое усмотрение, щото други знаци няма... а, и след двата обекта има ръкав, от който излизат по магистралата - ама за него няма ограничителен знак, демек изскачащите коли от ръкава не са проблем, за разлика от тия от двата обекта - а от трите места се излиза по сходен начин

има знаци и, което е по-страшно, много членове от ЗДвП, които не са пипани от 60-те и 70-те години.....

Май 16, 2022, 10:53:25
Отговор #15

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Ето защо съм бесен и искам да разбутам Л......ТА та да може на някой там горе да му замирише.
Колкото повече хора се включат толкова по-добре. От цяла България ако излезем със хилядите
безумици все някой трябва да ни види. Всичко описано тук и снимковия материал който аз събирам
ще стигне до медиите.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Април 17, 2023, 22:31:42
Отговор #16

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
След доста писане на кого ли не, от телевизии до частни разследващи журналисти се случи нещо интересно.
 Почти всички знаци  са подменени с нови които действат само при снеговалеж и е обозначено времетраенето на
табелата и скороста е свалена последователно 120, 100 и 80км/ч. Естественно има останали и от старите, но ....
Интересното е дали е съвпадение с моите писания или някой от някъде е споделил за ровенето и са обрнали внимание.
Може ли разследващите журналисти да споделят първо с някой който да информира нагоре или пък тук някой от
четящите да е докладвал някъде. Честно казано ми е все тая след като има поне малко положителна промяна.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Юли 04, 2023, 22:02:55
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
МВР и КАТ службите, по това инфо поне, се канят да купуват по-скоростни автомобили, че да гонят нарушителите.

https://fakti.bg/bulgaria/795912-mvr-shte-goni-narushitelite-s-visokoskorostni-koli-za-45-mln-leva

Ноември 24, 2023, 10:31:46
Отговор #18

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Мисля, че тази тема е подходяща да опиша какво ми се случи:
 
Отивам в КАТ Русе по някаква работа във втрорник 21.11.2023г. Добър ден, лична карта, заповядайте! Господине, имате фиш. Ами добре, дайте го. Дават ми фиша и аз чета:

На 26.03.2022г . в 7:59ч. еди къде си Опел Сенатор с номер.... 34км/ч над разрешеното, глоба 400лв. До тук добре! Само че аз много добре си спомням за тоя фиш, както помня, че съм го платил в двуседмичният срок, за да ползвам -30%.

Обяснявам всичко това на госпожата, тя рови в компа и ми разпечатва абсолютно същият фиш, само че с друг номер.Аз я питам: кво прайм ся  :))  Ами издаден е от ОДМВР В.Търново, с тях се разправяйте.

За мой късмет си пазя уведомлението, което ми е връчено при рутинно спиране за проверка, както и разписката от Изипей за плащането.
Сядам и пиша до Началника на пътна полиция В.Търново, като прилагам съответните копия и изпращам.

Междувременно , споделяйки с този и онзи ситуацията разбирам , че въобще не съм първият  :o на когото му се случва такова нещо.
Та пазете си документите, че не се знае кога ще Ви потрябват.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 15, 2023, 20:10:09
Отговор #19

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Днес отидох до КАТ да си получа новата професионална шофьорска книжка (всички категории-срок 5 години) и госпожицата на гишето (със сигурност дъщеря на някой офицер) ровейки в досието ми се изуми:
-Аууу,ама вие нямате нито едно нарушение??????
-А,трябва ли да имам?
Тя ме изгледа злобно.
retrobs.com