Автор Тема: Nissan Almera 1998  (Прочетена 2621 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2018, 13:53:00
Прочетена 2621 пъти

Неактивен albenadi

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте,

Съвсем нова съм по темата с реставрациите, дори не знам дали трябва да пиша в този форум, понеже не ми е толкова антична колата. Ако ме ориентирате, ще ви бъда много благодарна.
Става въпрос за колата, която карам повече от 13 години. Не съм поддържала особено, но не искам да я давам на скрап. Бих искала да я дам на сервиз, където да й направят ревизия на необходимостта от ремонт. От една година не е в движение и предполагам, че ще е в тежко състояние.
Колата е Нисан Алмера, купе, от 1998 година. На бензин е, но върви само на газ от години. Подозирам, че освен външия вид, ще трябва да се прави и двигател и някакви вътрешни системи - горивни, спирачни и т.н.
Търся майстор, който да я погледне и да остойности ремонта. Бих си я карала още поне толкова години.
Приемам всякакви съвети. :)

Февруари 13, 2018, 18:16:16
Отговор #1

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
За много от населените места в България мога да препоръчам сервизи,които безплатно или срещу минимално заплащане биха проверили състоянието на автомобила.След което биха предложили оферта за ремонт,с приблизителни стойности на вложени части и труд.                                                                                                                              За 20 годишен  автомобил, който имате желание да ползвате още 10-13 години връщането до заводски параметри на техническото и визуално състояние според написаното по горе предварително бих казал че ще е доста повече от сумата да се купи 7-8 годишен автомобил в момента.(може и да не съм прав но това ще се разбере след оглед и проверка на конкретния автомобил).Пишете къде се намира автомобил.                                Поздрави.

Февруари 14, 2018, 12:04:15
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Здравейте,
версия купе с 2 врати на Алмера няма, вероятно имате предвид, че карате 3-вратия хечбек.
A с какъв мотор е точно, и какви по забележими-значими екстри има колата?

Според мен единствено би се рентирало да я въстановявате, ако е версията GTI.
И то при условие, да е много малко карана на общ пробег, с перф. оригинален салон, и неудряна.
Ако повечето от тези фактори не са налични, сумата по въстановяването ще е прилично количество хилядарки, както каза колегата по горе.
Ако държите на марката и конкретния модел от тези години, то доста хубави Алмери, и то ГТИ-та, могат да се намерят по сайтовете в Европа за по 2-3000 Евро, а сигурно и още по-надолу.
Поздрави.

пп. Ха, публикациите ми станаха един щастлив КАТ-аджииски номер на брой.  :))
« Последна редакция: Февруари 14, 2018, 12:08:09 от USfan »

Февруари 15, 2018, 12:48:41
Отговор #3

Неактивен albenadi

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте, много благодаря за отговорите!
Така, като ви чета, струва ми се, че няма да има особен смисъл да правя колата. Идеята дойде от особената емоционална привързаност, която имаме към нея.
Иначе, намира се в София.
Действително не е купе, а е хечбек. Не е ГТИ, няма екстри... напълно аналогова кола.
Но ми се струва, че ако се направи, може да стане много приятна полу- ретро кола, която ще продължим да караме с удоволствие.
Ако препоръчате сервиз или майстор, който може да направи оценка, ще съм благодарна.

Февруари 15, 2018, 19:00:43
Отговор #4

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Колежке, в този форум повечето от хората (струва ми се - аз поне също съм от тях) имат съвсем различни представи за "ретрото". Особенно в сравнение с момченцата по лъскавите сервизчета за пластмасови колички. Още повече що се касае до масов модел, произведен преди няма и 20 год, т.е. отдавна след като настъпи платмасовата ера на компютърните технологии във всичко.

Не приемайте казаното като заяждане. У нас също има автомобил от тая епоха, макар и малко по стар. На него също скоро ще трябва да се прави кърпене, което ще надвиши доста пазарната цена на модела. Ще се прави. Мисълта ми е сантиментите са друго. За тях разумен довод няма. Ако си харесвате колата, не ви пука за "данък обществено мнение", демек какво ще говорят клюкарките зад гърба ви, и имате известна финансова възможност, правите каквото трябва и поддържате колата, която ви е на сърце. На колкото и ще години да е. Не е ретро, нито полу-ретро, нито нещо което някой би дал и 5 пари, дето се вика, но ще си е вашата кола. Ако не - пробвате продажба, ако не стане - скрапа и това е.
И друго - недейте да имате свръхочаквания при евентуални продажби. Не винаги нещата са такива, каквито им се струват на хората, още повече когато не са от тоя бранш и не са заразени с "вируса". Обикновено коли на такива собственици свършват в скрапа за 250 лв, често пъти на такива хора са им предлагани далеч по-добри пари, но те са отказали, в плен на някакви свои самозаблуди.
Така че в живота чудеса няма. Ако едно нещо ви харесва и/или има сантимент, то винаги си струват усилията и парите. Но за конкретния човек в конкретната ситуация, разбира се.  ;)
« Последна редакция: Февруари 15, 2018, 19:10:41 от Ikonomov »

Февруари 15, 2018, 19:28:18
Отговор #5

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Много смислен пост!
п.п.Само това техническо недоразумение "кърпене" ми "вади" очите :(
retrobs.com