Автор Тема: Непознатите предвоенни мерцедеси  (Прочетена 4444 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 29, 2011, 12:57:27
Прочетена 4444 пъти

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
    Наскоро срещнах снимка на автомобил, който на пръв поглед ми заприлича на моя, Мерцедес 170V. След това обаче забелязах, че това е някаква по-развита машина, с по-дребни или по-съществени разлики: радиаторната решетка по-полегнала назад, предната врата се отваря нормално, а задната наопаки, задното стъкло значително по-голямо и т.н. и т.н. Трябва да се спомене и някаква цилиндрична част, разположена под калника от шофьорската страна, която при 170V не съществува.
    То на мен толкова ми стига  :D, снимката ми запали интереса и веднага се заех да разбера какво е това чудо. И така стигнах до една доста интересна история, за неосъществените боксерни мерцедеси с предно предаване! През 30-те години Мерцедес се развива както в традиционната посока, скъпи и още по-скъпи лимузини, така и към създаване на серии от по-малки и по-достъпни автомобили. Забележителни в това отношение са моделите 130 и 170 със задно разположен двигател, както и най-масовата серия, 170V с предно разположен 4-цилиндров двигател, всички те разработени или поне заложени като концепция по времето на главния конструктор и технически директор д-р Ханс Нибел. Но след смъртта му през 1934 г., неговият наследник инж. Ханс-Густав Рьор започва изследвания в съвършено нова насока, а именно автомобили с предно предаване и боксерен двигател! Външният вид се запазва, остава традиционен за фирмата, но под капака се крие нещо радикално ново. Създадени са модели като МБ 130 VB с 4-цилиндров боксер, 190VB с 6-цилиндров боксер, 260 VB с 8-цилиндров боксер и др. При това нещата не остават на хартия, а са произведени близо 50 предсерийни прототипа! За съжаление всичко приключва с внезапната и преждевременна смърт на Рьор през август 1937 г. Проектите за боксерни двигатели и предно предаване са изоставени, за сметка на традиционните и добре усвоени модели, а всичките произведени прототипи са бракувани. Останали са поне малко снимки, които да ни разкажат за тази доста интересна, но неосъществена линия на развитие на фирмата Мерцедес в годините преди Втората световна война.
« Последна редакция: Юли 29, 2011, 13:00:02 от Teodor »

Януари 06, 2012, 13:19:36
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Изключително интересен момент е този за прототипите на предното предаване на Бенц, не го знаех. :)
На снимките обаче виждам нещо, което като пропорции не ми е ясно.
Снимката на компоновката на мотора със скоростите, подсказва поне за мен, предно разпложен, тоест, пред дифа мотор.
Вижда се и позиционирането на скоростоната кутия зад отворите на полуоските.

Но дължината на торпедото и на малките и на по-големите тук модели, не подсказва разположение на моторите пред предните колела.
Като например е при модел Фиат Тополино, макар той да е със задно, давам го за пример, защото мотора при него е пред колелата.

Та така, това като компоновка не ми е ясно от снимките. :)
Оттогава моделте с предно с по големи мотори, общо взето, двигателя е бая бил разположен зад предния мост, като при Кордовете например...

Януари 06, 2012, 14:21:31
Отговор #2

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Последната снимка е на 170VB :), ето и един интересен източник http://www.autogallery.org.ru/pmb.htm