Автор Тема: Ретро катастрофи  (Прочетена 135285 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 07, 2024, 23:40:30
Отговор #510

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18155
  • Йордан Георгиев

Април 12, 2024, 19:29:55
Отговор #511

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 52
Никъде не видях снимки от този случай от 1981 г в Хасково. Накратко историята е следната:

Бивш ралиджия с колата на брат си, на много дебелата газ и под въздействието на алкохола, отнася слизащите от автобуса пътници, предимно деца. Резултата ще оставя да прочетете лично в линка най-долу.
Комунистическата власт го окъжда на смърт.
Не съм писал отдавна и не знам защо не ми излизат снимките.







https://m.dir.bg/dnes/na-fokus/razstrel-za-piyaniya-bivsh-sastezatel-ubil-4-detsa-i-2-zheni-na-spirka-v-haskovo-predi-41-g
« Последна редакция: Април 12, 2024, 19:58:02 от BENZINO »

Април 12, 2024, 20:16:53
Отговор #512

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Ето снимките от държавния архив.
Ладата на брата видимо е 1600 или 1500 еС /уточнено е в делото, че е 1600/.
Тия и присадени лети джанти май бяха чешко производство, ако не греша.

Жалко за тези така нелепо убити деца, а и другите хора.
Присъдата в частта за екзекуцията си е справедлива, предвид, че алкохола е бил и утежняващо вината обстоятелство. А и тоя глупак вече си е поживял с неговите 33 години, за разлика от жертвите, особено децата, на които живота още е предстоял.
Прави ми впечатление обаче, че във виждащия се текст, съда отказва да уважи жалбите на изброените 8 броя граждански ищци по делото, които са предполагаемо роднини и родители на загиналите.
Нещо се уточнява в решението, което не се вижда добре в тия калпаво направени сканове ,че вече са присъдени някакви обезщетения, звучащи обаче изумително долнопробно като обем, от по 30 или 60 лв. на човек ищец, нещо подобно.

Надали дори и по соц. време държавата би присъдила само такива мижави обезщетения на родните на жертвите, може би другаде в делото са уточнени обезщетения, изплатими от застрахователя на колата- ДЗИ /но пък шофйора е бил пиян/, или пък делото за обезщетенията ще да е било разделено от това наказателно дело.

А съдейки по данните в делото, малко преди този трагичен инцидент, тоя Цветанчо Братанов е успял да вдигне и да го засекат през м. Юли 1981 година, със 170 км час скорост /може би предполагаемо с Опел Рекорда си/, за което е бил глобен тогава 250 лева.
Вероятно са били някакви връзкари братята на местно ниво, поне допреди да стане тая катастрофа.
За такава голяма превишена скорост като тия 170 км/ч, и за неподчинение на органите на реда /предполагаемо неспиране на подаден сигнал за спиране/ на тоя са му сложили само голяма глоба, а не са му взели временно книжката.
Ако още тогава през лятото, и тия 2 месеца преди удара му бяха взели книжката, може би нямаше да се стигне до този трагичен инцидент.





















« Последна редакция: Април 12, 2024, 20:42:08 от USfan »

Април 12, 2024, 20:35:35
Отговор #513

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289

Присъдата си е справедлива, предвид, че алкохола е бил и утежняващо вината обстоятелство.


И без алкохол да беше, пак е справедливо. Иначе той ще полежи и ще излезе, ама прегазените не. Кръв за кръв му е майката, иначе няма оправия.

Април 13, 2024, 01:03:30
Отговор #514

Неактивен BENZINO

  • Публикации: 52
Браво, Люска! Точно тези снимки не успях да кача. Бях чел, че въпросния му е държал много края, тъй като е държал заведение в близко село. И освен това системно е карал така. И брат му чиято Лада е карал, след катастрофата излязал от колата и казал "Отиде ми колицата" Много ми е интетесно през 81-ва какъв би бил този Рекорд, с който да е вдигнал 170 км/ч? Може би Рекорд Д?