Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 205193 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2015, 22:48:31
Отговор #230

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
:)ето едно дайхатсу много ми вяха интересни в Паралия :)








DATSUN

Януари 25, 2015, 19:27:52
Отговор #231

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Изрових малко снимки от минали наскоро разходки из света :

Довил /Франция/ 2011 г :














Януари 25, 2015, 20:45:58
Отговор #232

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Страхотни !

Януари 25, 2015, 21:10:34
Отговор #233

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Леле, по Медитеранната Франция традицията да се карат италиански суперкари всеки ден, още е жива.  :D
Макар че номерата и на двете италианки ми приличат да са от остров Джърси, който си е английски остров, но не е територия на Великобритания.  ^-^
Най-горното червено е, както се вижда, приказна Мазерати Бора, а долу Берлинетата Боксер трябва да е от по-ранните версии, които се познават по по-малките странични огледалца и по цялата със скрити зад нея халогени предна решетка.

Понякога се чудя, ако бих имал неограничен буджет, кой единствен италиански суперкар от 70-те бих карал?
Интересното е, че Берлинета Боксер и Каунтач много скочиха на цени, докато Бората и Хамсина на Мази, някак остават назад в оценката на ентусиастите.
При все това, Бората на дизайн за мен е свръхелегантия вариант спрямо всичко останало тогава идващо от Апенините. 
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 21:25:40 от USfan »

Януари 25, 2015, 21:36:41
Отговор #234

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Трябва с удоволствие да призная, че си много наблюдателен  ;D

Deauville /  http://en.wikipedia.org/wiki/Deauville / е всъщност по крайбрежията на Нормандия, граничи тясно с Кралството и е не най-типичната дестинация за средностатистически туризъм. Срещи там си правят Г-8, а те избират неслучайни места. Има присъствие на заможни англичани и американци / провежда се от доста време Фестивал на Американското кино / , както и отпочиващи първородни щерки на руски богаташи / доведените им щерки се напиват по нашине краища  :D/
Мястото и много фино, има доста забавления за хора с възможности, но и с вкус .

Януари 25, 2015, 21:44:03
Отговор #235

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Хах, мерси, мерси, от разходки и аз чат-пат по Франция съм добил наблудателност за регистрационните номера на туристите в района.  :))
Да де, всъщност късно се усетих, че израза- Медитеран бряг, не е много адекватен за място откъм крайбрежието на Ламанша, дето както казваш ти, си е Нормандия.

Иначе и Мустанга ми харесва, че е нетипичен за модела по-вишнево червен цвят.
А Джага Е-тип като го гледам с тая дълга база за роадстер, е само 3-та серия 12 цил. вариант.
Въобще, много дванайсетаци и много осмаци в толкоз малко градче.  O:-)
Както казваш, достойно за по-истински руски богаташи, и не само.

То са ми казвали /аз по Нормандия само транзит съм минавал де, с кола от Дункерк на връщане от Англия/, че плажовете са с много хубав пясък там, за разлика от почти целия Лазурен бряг, дето е само чакъл.
Та вие някой плаж там по региона дали спретнахте?  :)
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 21:53:04 от USfan »

Януари 25, 2015, 22:21:52
Отговор #236

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Не, всъщност не е точно така.
Аз съм бил два пъти там на почивка, основно в района на Froberville и Etretat , и така наречения Cote` d'Albatre, както и в района на Honfleur. Плажовете в този райоkн са само камънак , но е приказно красиво.
Извинявам се предварително за отклоняването от темата,  но ще кача няколко снимки на пейзажи







Това е рай за импресионизма, много е спокойно. Неслучайно там са творили хора като Eugene Boudin

Honfleur



Пък и ние не сме от най-плажуващите, още повече че там температурата на водата рядко се качва над 19 градуса  :D

Предпочитаме да обикаляме, разглеждаме забележителности като Mоnt Saint Michelle и Довил.

В Довил в действителност има хубав ситен пясък , като ритъмът на плажуването се определя от приливите и отливите. По цялото крайбрежие има часовници и график на приливите, а народът като се дръпне морето ходи да се рови из пясъка, понеже има разни интересни гадинки за откриване  :D




 

Януари 25, 2015, 22:37:21
Отговор #237

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Еха, какви зловещо силни прилив и отлив, определено ми се вижда крайно интересно като място за разглеждане и пребиваване.  :)

Хм, като каза импресионизъм се сетих, че пък аз близо до другото крайбрежие съм разглеждал мястото, дето най-видния от всички да го кажем, постимпресионист- Ван Гог, е преоткрил цвета и захвърлил завинаги минйорските цветове- Арл. 
Интересно е, че на там областта наблизо, е кръстено името на един много рядък модел на Ролс- Камарг.  O:-)

http://en.wikipedia.org/wiki/Arles

Не можах обаче да разгледам къщата, където е живял под наем, дето нали и Гоген му е идвал на гости.
Ами не знам френски и не питах, може пък въобще тази къщичка и да не съществува вече.

Въобще селцата и по навътре от Лазурния бряг са жестоки, както предполагам и цяла Франция де.  Ама то като територия тя е толкова голяма, че според мен 1-2 месеца на човек не му стигат, ако иска поне приблизително детайлно да обиколи всички нейни провинции.

Иначе качвай снимки от твоите пътувания там, определено ще са ни интересни.  :D
За съжаление моите снимки от Френския Уг са хартиени, защото там съм бил основно преди 2004-2005 година, и съм ги правил на лента, трябва да взема да си ги сканирам.
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 22:59:54 от USfan »

Март 23, 2015, 01:22:25
Отговор #238

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23




От Кейптаун една R107 и един Порш 356

Април 10, 2015, 22:30:46
Отговор #239

Неактивен ГеоргиПр.

  • Публикации: 32