Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 200562 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2019, 16:11:53
Отговор #490

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами друг оборотен саит с интересни коли Дубаики, вкл. и доста редки чудеса е-

https://dubai.dubizzle.com/motors/used-cars/

Ето например какви хубави еС-ќласи, от Конски глави до Пури, има сега там.
Цените им обаче, очакваемо, не са много ниски.

https://dubai.dubizzle.com/motors/used-cars/mercedes-benz/s-class/?price__gte=&price__lte=&year__gte=&year__lte=1991&kilometers__gte=&kilometers__lte=&seller_type=&keywords=&is_basic_search_widget=0&is_search=1&places__id__in=--&added__gte=&auto_agent=

В Дубаи наистна ринат парите с лопати.  O:-)
Такова наличие на ултраредките броики 2018 Маибах Г650 ландолети, сигурно и в цела Европа липсва.
Само в Дубицала има снимани да се продават поне 10 броиа от тех, на единна цена от 3 800 000 Диркхама, все едно пол3вани или нови.
От по-старите 2016-2017 стоножки 6-колесни Г-клас, има и от тех доста броики там налични.

https://dubai.dubizzle.com/motors/used-cars/mercedes-benz/g-class/?page=1&price__gte=&price__lte=&year__gte=2018&year__lte=&kilometers__gte=&kilometers__lte=&seller_type=&keywords=&is_basic_search_widget=0&is_search=1&places__id__in=--&added__gte=&auto_agent=


Какво е това??

E, как бе.
Не може да се oмеша с каквато и да е друга кола, култовата амер. гро3отиа от 1955 година, модела- Посланик, на индепендент фирмата- Наш.

https://www.automobile-catalog.com/make/nash/ambassador_9gen/ambassador_9_4door_sedan_custom/1955.html
« Последна редакция: Март 15, 2019, 16:28:46 от USfan »

Март 20, 2019, 21:10:39
Отговор #491

Неактивен Тери

  • Публикации: 326














Austin Healey Sprite









Sunbeam Alpine







Малък Остин



и дядо му  :)) на стъклото беше залепен джентълменски надпис: "Aз съм на 85г, малко съм бавен и ми треперят колелата, ставите ми скърцат и се задъхвам на баир. Пълното ми име е 1934 Austin 10/4 DeLux. Като бях нов струвах £172. Двигателят ми е 1127сс, максимална скорост 85км/ч. Ускорение до 80км/ч - в рамките на същия ден  :)) :)) Разход 6.7/100.Приятен ден." 





Вътре е дори по-тясно, отколкото изглежда:


Март 20, 2019, 21:17:46
Отговор #492

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :)) :)) :))
Ех,този английски хумор ...  :))
Ама,колата си я бива!
retrobs.com

Април 13, 2019, 20:37:57
Отговор #493

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Milano, zona Tortona




И една екзотика. Сигурно ще я познаете .


Април 15, 2019, 01:12:42
Отговор #494

Неактивен Тери

  • Публикации: 326











Април 18, 2019, 18:03:40
Отговор #495

Активен carlito

  • Публикации: 418
От днеска от центъра на Виена

Април 21, 2019, 18:53:54
Отговор #496

Неактивен Тери

  • Публикации: 326
Един перфектно запазен автомобил (без вложени усилия):  Austin A55 Cambridge MK11, 1498сс, "салон делукс". От съвсем първите модели е, дизайнът е американско влияние, с големи перки на опашката (смаляват ги 1961г ).



Купена нова 1959г, с един собственик и до 1977г е ползвана само от време на време, за ваканции и излети.  След това е сложена в гараж и 30г стои забравена. След кончината на собственика 2003г почти е заминала за скрап. За късмет внукът навреме забелязал, че колата е в много добро състояние, няма и 60хил км. Твърди се че дори гумите не били спаднали за тези 30г. Снимки от този момент:



Един нов акумулатор и малко бензин, и колата бръмнала веднага. Това което мислели че е избеляла боя, се оказало само слой прахоляк. Сменили масла, гресирали, проверили спирачките, само ауспухът бил за смяна и колата спокойно минала тегнически преглед без никакви забележки. Седалките и мокета вътре са оригинални, леко остарели, но не са скъсани никъде. Колата е ползвана редовно от 2004г насам, включително на дълги разстояния, като безпроблемно минава техническите си прегледи. Вози комфортно и спокойно поддържа 70 мили в час (максималната разрешена скорост в страната, към 112 кмч )

Запазени са и оригиналния документ за покупката, гаранцията, брошурката, сертификатът за антикорозионната защита, стар стил талон, както и всички записи за технически прегледи и обслужване, и всички застраховки. Откъдето изникват любопитни факти: полицата за 1959-60г е струвала малко над 25 лири и в нея е вписано че изключва радиационно замърсяване в случай на атомна война   :o

рекламната брошура:



документът за покупката:



Цената на колата като нова е била 585лири, но към нея се добавя и  "покупателна такса" от малко над 244 лири. С останалите екстри, крайната цена става 869 лири (една работническа заплата е била към 60 лири на месец). Таксата е била въведена 1940г и е за луксозни стоки, с цел да се намали излишния разход на материали - в началото е била 33 1/3 % ( с влизането в ЕС е заменена с ДДС).

Табелите с номерата също са се заплащали отделно, за 2 лири. Пътния данък е бил близо 4 лири. Доставката от сервиза до вкъщи е била срещу 6 лири. Това че е двуцветен е било допълнителна екстра за 11 лири, наред с антикорозионна защита за 10 лири. ( единствената ръжда от тогава до сега е отпред на крилата и буфера, и няколко петна на задните калници. Настоящия собственик има намерение да ги смени ръждясалите части, но все още не са го направили, не изглежда наложително).



собственикът не е "господин", а "ескуайър", т.е. малко по-нагоре в социалната йерархия, средна класа:
 


стария талон:



гаранцията:

« Последна редакция: Април 21, 2019, 18:56:57 от Тери »

Април 21, 2019, 21:05:26
Отговор #497

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Брей, страхотно интересни подробности, вкл. това за социалната йерархия. Много ми хареса.
Иначе, като сметнах, за 14-15 заплати и аз сега бих си купил един доста сносен автомобил. Не сме мръднали кой знае колко, поне у нас
we all have wings, but some of us don't know why

Април 23, 2019, 16:38:54
Отговор #498

Неактивен Тери

  • Публикации: 326















Април 23, 2019, 17:26:08
Отговор #499

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Цената на колата като нова е била 585лири, но към нея се добавя и  "покупателна такса" от малко над 244 лири. С останалите екстри, крайната цена става 869 лири (една работническа заплата е била към 60 лири на месец). Таксата е била въведена 1940г и е за луксозни стоки, с цел да се намали излишния разход на материали - в началото е била 33 1/3 % ( с влизането в ЕС е заменена с ДДС).
Табелите с номерата също са се заплащали отделно, за 2 лири. Пътния данък е бил близо 4 лири. Доставката от сервиза до вкъщи е била срещу 6 лири.

Много интересни снимки, както и подробности, благодаря и аз за постването.

Хм, весело с това тотално разслоено общество.
Бях забравил, че между мистър и Сър, седи и Ескуайър /каквото и списание с това име за такива домогващи се господа, още си издава/.
За жените като по-висша форма от мадам, пък има в Англия и официалната титла- Дейм /Даме/, която е обаче един клик нагоре, нещо като женски еквивалент на Сър.

За облагането на колите тогава там пък може да вметнем, че тоя висок 33% първоначален данък при покупката на нова кола, понеже е отпадал, колата ако се купи на части, всъщност с тази си големина при готовите коли, косвено е помогнал много за развитието на бутиковата и КИТ-кар индустрия в Кралството в 50-те и 60-те години.

Благодарение на отпадането му при купуване на колата и доставянето и в разглобен вид в сандъци с основните и компоненти, не само прохождащи фирми в 50-те и 60-те години като ТВР и Лотус са правели големи продажби на КИТ-комплекти, ама даже и отдавна наложени марки като Морган, в гладните следвоенен период са живнали с такива лишени от 33% данък тип компонентни, но реално цялостни продажби.
« Последна редакция: Април 23, 2019, 17:30:44 от USfan »