Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 200495 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 30, 2019, 21:27:04
Отговор #520

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Благодаря за снимките,Георги!
Мога да разкажа една история с Булдаррено наподовяващо на това :)
retrobs.com

Април 30, 2019, 21:34:12
Отговор #521

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Брей, ама тоя човек Пол, както си ми разправял, наистина е доста хард-кор, направо изтрещел, Рено фен!  :)

Да вметна и нещо според мен интересно, което сега чак усетих покрай заглеждането на номера на А610 на Георги.

В Англия, както знаем, има своеобразна мода да се търсят послания или закачки около буквите и цифрите на регистр. номера на по-интересните или ретроколи, свързани и/ил и с моделната им история.

И в тоя аспект, номера на Георги- Де 6, нещо си, може и да се разглежда като Диеп Сикс /Шестак от Диеп/.
Тоест, дошлия от Диеп /градчето с фабриката на Алпин/ 6-цил. мотор.  ;D
да , по скоро като сикс тен , както тук ги наричат тези Алпини 8))

Април 30, 2019, 21:41:07
Отговор #522

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Снимката с десетките САМО сини алпини на пистата е впечатляваща! Напомни ми за един музикален клип, където цялата улица беше пълна само с черни ситроени DS... не се сещам обаче на кой изпълнител или група е видеото.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 30, 2019, 22:22:26
Отговор #523

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Георги ок, ште ги кача утре, че са ми на другиа компутер.
Мислиа на колегите ште са им интеренси, ште харесат красавицата....  :)

Оо, това Ве-6 ГТ е супер бе, ми обогатиаваи сбирката и с него.

Ништо че е атмосферка, едно турбо по-малко, три проблема по-малко.   :))
А как е рамата и пода, има ли много гнилочи по него...

Април 30, 2019, 22:52:14
Отговор #524

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Мерси  ;) . Оглеждах я на бързо! Като за 34 годишна кола е ок , но със сигурност има изненади от долу . Хареса ми това ,че около двигателя има много място и е много по-лесна за работа отколкото Турбо версията .  На 100 000 мили е , но не помня от кога ми каза, че не е карана . Антифриза в системата е чист и нивото му е ок , това от една страна ме радва , но резервоара е зле като отворя капачката .

Май 01, 2019, 15:54:49
Отговор #525

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Ами, и да са скъпи или да ги няма нови ню-олд-сток резервоари, този сигурно ще може да се се изчисти и оправи, ако не е много корозирал. А може и някакви нови изработки резервоари да се правят от афтърмаркет фирми.

100000 мили, значи около 160000 км пробег, идеално.
За шестака ПРВ мотор си е малко такова каране, ще изкара поне още толкова.  :)

Май 08, 2019, 18:19:42
Отговор #526

Неактивен Тери

  • Публикации: 326

Май 11, 2019, 23:17:22
Отговор #527

Неактивен Тери

  • Публикации: 326









Май 21, 2019, 10:10:51
Отговор #528

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Турбо ТрансАма 2 Ген. Пейс Кар Дайтона 500, наистина за Англия трябва да е рядка кола.

А понеже целия месец Май, както обичайно в последните години, плавам с разни моторни и най-вече ветроходни съдове по Средиземноморието, сега ще напускам в течение на днеска и следващите дни поредица от по-интересните или характерни коли и мотори, и въобще превозни средства, дето срещам по Портовете там.
Включвам и таксита и разни видове полицейски коли, предвид различната им окраска в съотв. страни и градове.

Като цяло за всичките пристанищни градове има един характерен тип кола, стоящ по портовете и хотелите, и това е черното Бенц марка ВИП такси.
Такива нови Мерцедеси возят по-мързеливите и/или платежоспособни гости на обиколки там в градовете и регионал
Оборудвани са обикновено, което е и логично, с малки дизелови мотори, а каросериите им са в диапазона от Ц и Е клас, до всякакви там луксозни версии бусчета.

Ето първо снимки от Барселона и Коста Брава.
Ролса Фантом беше на един колега яхтсмен холандец, дето си домъкна с него сума раници и денкове с такелажи и друго оборудване, да си го качва на платноходката.
Като цяло в Барселона сега много интересни или по гъзарски коли не видях, за разлика от Френското крайбрежие например.
Даже в Малта, която е доста малък остров, имаше по интересни коли от в Испания, поне по улиците.

Специално полицаите там карат масово едни смешни моторолери, с които обаче се пускат активно и най-ненадейно по пешеходните улици, и най-вече по Рамблата.
А навсякъде по Средиземноморието има една досадна мода да се карат от 1-2 години насам, тротинетки.
които особено ако са електрически са бързи и тихи, и доста страскат пешеходците и дрегите участници в движанието.


























































« Последна редакция: Май 21, 2019, 10:17:44 от USfan »

Май 21, 2019, 12:53:17
Отговор #529

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Ето и малко снимки от някои интересни или характерни возила за Генуа.
Моторолерите, както навсякъде в Средиземноморските страни, са досадно мегаразпространени, вкл. и паркоместата за тях.

Друго характерно напоследък за Италия е че малки СУВ-чета от Додж и Джип, но и Вранглери, са вече доста разпространени, вероятно покрай собствеността на Фиат, и свързаните с това лесно обслужване и възможност за благоприятни лизинги.











































« Последна редакция: Май 21, 2019, 12:57:37 от USfan »