Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 200527 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 03, 2019, 14:07:14
Отговор #580

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Това лято колите са от Чехия. Доста от красотите не са снимани - Ситроен СМ, доста Датсъни, стари Мини-та, МГ-та и много фул сайз американски. Някой ако знае странното превозно средство със надпис Ситроен и колело отзад та казва какво е.  O0

Октомври 03, 2019, 15:38:38
Отговор #581

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Някой ако знае странното превозно средство със надпис Ситроен и колело отзад та казва какво е.  O0

Не го знам, но мога да ти кажа чие дело е тунинг пакета на Пежото 205 Кабрио от последната снимка :) на реномираната фирма за тунинг пакети на Пежо - Dimma  8)) Имат и много сполучливи пакети за 306, които са в стил 306 Maxi :)

Октомври 03, 2019, 20:42:02
Отговор #582

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодаря зя снимките, много интересни возила има.
А тъмносиния рикриейшън на Бучиали модел ТАВ е просто приказен.  O:-)

Октомври 07, 2019, 19:56:34
Отговор #583

Неактивен Тери

  • Публикации: 326
Stag 1974. Произведени са общо 27хил броя Стаг между 1970-77г. Спрян е от производство заради лоша репутация и проблеми, основно с прегряване, но са популярни сред колекционери и досега все още се търкалят 35% от продукцията.







1972 Vitesse МК2, 2л двигател, по принцип не е проблемен, на този екземпляр е ремонтирано главно окачването. Моделът няма защита срещу ръжда и за купетата обикновено се налага сериозно кърпене.









1948 Roadster, мислен като конкуренция на Ягуар:























XJS V12, 5.3л. От листовката на колата: "Някога прочут като лапач на бензин, сега този автомобил върви с блатен газ - гениална комбинация от гнил зеленчук и въздух. Максималната му скорост не е известна, защото е прекарал почти целия си живот в глухата провинция, където животът върви бавно. Произведен е като уникат, в дните когато мъжете бяха мъже, а жените им готвеха манджата. Официалното име на цвета, Шеметно Червено, обаче отблъсквало мъжете и автомобилът бил закупен от жена."  :))




Октомври 07, 2019, 20:14:56
Отговор #584

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :)
retrobs.com

Октомври 07, 2019, 21:30:58
Отговор #585

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Много готини снимки.
Изпуснато е само описанието на компактния Джаг седан- модела Марк 2, тук в модния в 60-те год- Гън металик грей отенък.
Мк 2 модела е правен от 1959 до 1968 години, /ако не греша/ и е лифт и наследник на ретроспективно наречения Мк 1 следвоенен малък спортен седан на Ягуар.
Имало го е с 3 разл. по обем бензинови мотори- 2.4, 3.4 и върховия- 3.8 литров, всичките 6 цил. дву-карбураторни двувалки.
Този тук е с отн. по-редкия с естествена кожа салон /стандартно Мк 2 са с винилови седалки/, и търсените ръчни скорости /не може да се види на снимката има ли и овърдрайв/.

Приказен седан е Мк2, както и да известна степен- предшественика му.
Карал съм преди години няколко пъти един български такъв Мк 2, в комбото с 3.4 литра мотор, ръчни, и овърдрайв /принадлежащ на един приятел, бившия председател на Ретроклуба- г-н Лилков/, и все още съм доста влюбен точно в тоя модел Ягуари.

Ноември 05, 2019, 22:00:45
Отговор #586

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Имах сега за 2-3 дена едно ходене до Южна Германия, да видя вече изложени, новите за 2020 моделна година модели на Бенц и Порше, и покрай новотиите, снимах и няколко олдтаймера.

Кабрио Мустанга от 1 и 1/2 Ген, го карат по квартала Вайблинген на Щутгарт, а 60-ското ! Ген. Елдорадо с предно, домува навън вече 30-та година, близо до улицата на леля ми дето живее, в гр. Карлсруе.
Допреди 10-15 години Елдото още беше с ориг. си бордо металик боя, преди да му сложат сегашната му Лила Паузе окраска.   :-[

И нещо забавно, поне за мен.
На мястото близо до Банхофщрасе в центъра на Карлсруе, дето сега съм го хванал спряло това гостуващо, май от Испания дошло, 1-ва серия с тънките брони и със само 4 скорости Бертоне Х1/9, преди почти 30 години, като бях отишъл студент в Германия, паркирах там и моето тогава току-що купено /първо от трите ми последователни екземпляра/ Бертоне.
Мойто беше обаче от 2-та серия с 5 скорости и дебелите брони.

Ех, какво ли не бих дал, да стана пак на 20, и да обикалям по дискотеките на Южна Германия, с двуместно купе с централен мотор, и разбира се, със свалена тарга.  O:-)













« Последна редакция: Ноември 05, 2019, 22:06:26 от USfan »

Ноември 06, 2019, 01:09:15
Отговор #587

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко снимки и от главното представителство на Бенц в завода в Унтертюркхайм, а в близост до него е и музея с ремонтната му и продажбена секция- дивизията Ол Тайм Старс, която е за продаване на фабрично реставрирани и/или сертифицирани стари Мерцедеси.

Редицата снимани Г-модели са всъщност стари демонстрационни и служебни г-та от 2017-2018 моделни години, но ги снимах, че са подбрани тук да стоят на редицата, с макс. шарени бои.
За съжаление, при новите Г-модели за 2020, ярката цветова гама, лансирана още в 2015 год. при хардкор офроуд версията- Г500 4х4 на квадрат, вече я няма, дори и срещу доплащане.
Вероятно много хора не са я поръчвали, понеже до миналата година, доплащанията и бяха по 7-8000 Евро на кола /за тия ръчно нанасяни извън конвейера несерийни видове металици/.

А това лифтнато Купе С-клас го карах с новия 3 литров битурбомотор, ъпгрейднат от АМГ, с търговско име- С43 АМГ.
Сменя бързо и прецизно скоростите с новия им 9-скоростен автоматик, а за по-универсално ползване от бабички и метро-тип клиенти, дето ги плашат мокрите и зимни дрифтове, го има и с двойно предаване.
Зловеща динамика вади за само 6 цил. мотор с 3 литра обем, и формално под 400 коня, а иначе си е доста комфортно ГТ купе, вкл. и с две просторни седалки отзад.

Много, много ми харесва като кола С-клас купето, особено ако е с по-голям мотор. 
Чудя се дали я има С43 версията и с кабриокаросерия, но поне не видях такава комбинация сред демонстрационните им коли в това централно във фабриката им Бенц представителство.

Ако се върнем при олдтаймерите им, в ретродивизията Ол Тайм Старс, общо взето, няма изненади.
Цените на бароците СЛ от 70-те и 80-те год. растат бавно, вкл. напоследък по-голям интерес има към макс. ранни р107.
което мен , като стар карач на тия бароци, малко ме учудва, понеже моделите от тях от 1971 до 1980 год, особено тия със старите чугунен блок осмаци 350 и 540 версии, като пътно поведение, са доста по-смотани, от спрямо последния им лифт след 1986 година.

А тия две купета конски глави, с ценните 3.5 осмаци мотори, вече 3-та поредна година там ги гледам, всяка есен непродадени.
Което и не за учудване, предвид цените им от няколкостотин хиляди Евро на парче.
Е, от 2017 насам имат намаление на цените.  :))
В 2017 бяха по 425 000 Евро на кола, мин. година ги свалиха на 410 000 Евро, а сега вече са тържествено свалени под 400 000 евро на кола, цена.











https://rollingout.com/2019/09/17/mercedes-benz-amg-c43-luxury-muscle-car/

https://carbuzz.com/cars/mercedes-benz/amg-c43-coupe/2020
« Последна редакция: Ноември 06, 2019, 01:47:20 от USfan »

Март 08, 2020, 21:24:05
Отговор #588

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Не са класики, но си заслужават по едно око






Март 08, 2020, 22:37:42
Отговор #589

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Няма и да станат, поне не в идиома на дядо си- ЛМ 002, но, брей, в Англия Урусите станали повече от Ленд-ровърите...  :))
Скъпичък е в Европа, там сигурно още повече, особено щом е местен спек с десен волан.

А в кои части на Лондон, примерно Челси или Белгрейвия, ги снима тия двата...
Така, ми е интересно, от социологическа гледна точка.

А отзад зад единия, се вижда три-редо седалковия убер-СУВ БМВ Х7, ако не греша.
« Последна редакция: Март 08, 2020, 22:50:36 от USfan »