Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 200726 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2021, 16:27:19
Отговор #620

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Интересно че е решил на класиката да и зарежда батерията с класически трансформатор !!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 28, 2021, 18:16:04
Отговор #621

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, по така период коректно. :))
Корвета С2 бързо го купиха, така че моя екс-съученик сега напредва в Калифорния с друг негов проект.
Е този ранен 1971 година Датсун 240 зет някога е бил състезателна кола в аматйорския пистов СЦЦА шампионат, и там се е пускал с присаден по-късен 280 турбо мотор.
Сега Зетката ще се връща отново към движение по пътна мрежа, като мотора ще му остане присадения турбо шестак.







« Последна редакция: Май 28, 2021, 19:41:51 от USfan »

Август 05, 2021, 00:31:26
Отговор #622

Неактивен Тери

  • Публикации: 326
Седя си днес край реката, минават лодчици, канута, и по едно време някой вика "Кола! Кола!" И ...



Октомври 09, 2021, 13:08:04
Отговор #623

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
През септември бях на гости на братовчед ми в Южна Германия, та ето няколко снимки на едната от двете му нови служебни коли.
Този първи мой братовчед, с който сме израсли като малки заедно, работи от години като архитект и строителен инженер в Германия, обикновено участвайки в проектирането или строителството на големи обекти.
Сегашния му обект който надзирава, и за който ползва там 2 лични различни служебни коли, е строителство на едно ваканционно селище в селце близо до границата с Чехия, високо в баварските Алпи.

От тия две коли, по-модерната служебна кола, която я ползва за магистрали основно, та да си ходи от жилището в Щутгарт до строежа по на изток от Мюнхен, е софт-СУВ Опел Грандланд.
Всъдехода обаче, която ползва за чукарите в селото и на строежа, и който е по-интересното возило да постна тук, е отн. нова Лада Нива, в Германия продавана като Тайга сега.

Братовчед ми ги ползва тези 2 коли от миналата зима, и казва, че Грандланда, макар и обут с нови премиумни зимни гуми, на стръмни баири със сняг, а и по кал, е голям смях, докато Нивата, съвсем очакваемо, се справя безупречно в тези условия.






Октомври 10, 2021, 02:49:20
Отговор #624

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
През септември бях на гости на братовчед ми в Южна Германия, та ето няколко снимки на едната от двете му нови служебни коли.
Този първи мой братовчед, с който сме израсли като малки заедно, работи от години като архитект и строителен инженер в Германия, обикновено участвайки в проектирането или строителството на големи обекти.
Сегашния му обект който надзирава, и за който ползва там 2 лични различни служебни коли, е строителство на едно ваканционно селище в селце близо до границата с Чехия, високо в баварските Алпи.

От тия две коли, по-модерната служебна кола, която я ползва за магистрали основно, та да си ходи от жилището в Щутгарт до строежа по на изток от Мюнхен, е софт-СУВ Опел Грандланд.
Всъдехода обаче, която ползва за чукарите в селото и на строежа, и който е по-интересното возило да постна тук, е отн. нова Лада Нива, в Германия продавана като Тайга сега.

Братовчед ми ги ползва тези 2 коли от миналата зима, и казва, че Грандланда, макар и обут с нови премиумни зимни гуми, на стръмни баири със сняг, а и по кал, е голям смях, докато Нивата, съвсем очакваемо, се справя безупречно в тези условия.


Люси, показал си ни само една от двете коли (по-хубавата), но ми е любопитно да видя този Опел ... признавам си, не бях чувал за такъв модел  ::)

Октомври 10, 2021, 19:59:40
Отговор #625

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, Грандланда е по-голям от Моката, и според мен е нещо като наследник на Антарата.
Ще му кажа на братовчеда, тия дни да ми прати снимки и на тая си по-луксозна работна кола.

https://www.opel.bg/koli/grandland-x/model-overview.html

Октомври 26, 2021, 16:24:34
Отговор #626

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
На съседа Тони му вървеше тази година да реекспортира обратно /естествено с оглед на сочна печалба  :)) / в западна Европа ретро Фолцове, внесени у нас в последните години или още в 90-те.
Преди месец върна обратно в Италия след лека реставрация един син Бус Т3, който го видяха и някои фенове на сбирката ни пролетта.
А още през май-юни пък върна обратно в Германия след отн. тежка реставрация, и тази костенурка кабриолет, рядка версия с 1500 мотор.


Октомври 31, 2021, 11:02:31
Отговор #627

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Няколко снимки от разходката ни из Болоня преди седмица.
ХПЕ-то всъщност го снимах в Падова, но разбираемо не му обърнах голямо внимание, все пак ми предстоеше да се гмурна в Auto Moto d'Epoca
Военното Ивеко си патрулираше по централния площад. Човекът с фотоапарата около Форда се оказа собственика, културно ни изчака да го поснимаме. Кадилака от Ловци на духове всъщност е играчка Лего и беше на скромна цена от 200 евро. Гамата много приятно се показваше зад ъгъла. А снимките от летището показват, че Ламборгини могат да се ползват и за коли, които извеждат самолети.

we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 31, 2021, 21:06:10
Отговор #628

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Като сме на италианска вълна, малко снимки отпреди две седмици от градчето Леко край Комо, където един приятел италианец има къща.
Колата на снимките - едно актуално 12 цил. Ферари Спидер, макар и с немска регистрация сега по данъчни причини, е на италиански търговец на кафе, приятел на моя приятел, и сега току що е купена, май е модел 2020 год. Ферари 812 ГТС Спидер.
Казва собственика, че избягвал да я кара там в околността на езерото Комо, че дразнела даже свикналите на скъпи коли, негови съседи по градче и околия.




« Последна редакция: Октомври 31, 2021, 21:12:14 от USfan »

Ноември 03, 2021, 20:49:29
Отговор #629

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Ето и снимките от телефона на половинката, снимани в Падова и Болоня



we all have wings, but some of us don't know why