Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 200584 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 03, 2021, 22:29:04
Отговор #630

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, БМВ 8-серия клуб Италия, вадят доста силно присъствие групом.

А ТВР Сагарис-Тюскан, в тези си последни инкарнации, преди руснака купил фирмата да я банкрутира, е най-страхотната на вид съвременна серийна кола /ако разбира се, броим един ТВР за серийна кола/.

https://www.evo.co.uk/tvr/tuscan/22788/tvr-tuscan-1999-2006-review-history-prices-and-specs

Ноември 13, 2021, 18:41:18
Отговор #631

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Авторска снимка отпреди няколко години, с Еспадата на крал Бодуен, като ходихме преди няколко години една компания, да видим Музея Аутоуърлд в Брюксел.
Та, Ламбото е ясно, а черната кола в дясно на него може ли да я разпознаете каква точно е...



« Последна редакция: Ноември 13, 2021, 18:54:44 от USfan »

Ноември 14, 2021, 15:37:01
Отговор #632

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Авторска снимка отпреди няколко години, с Еспадата на крал Бодуен, като ходихме преди няколко години една компания, да видим Музея Аутоуърлд в Брюксел.
Та, Ламбото е ясно, а черната кола в дясно на него може ли да я разпознаете каква точно е...

Lancia Hyena  ;D

Ноември 14, 2021, 19:22:22
Отговор #633

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Много точно, да, една от малкото правени Хиенки.

Ако добре разбрах историята от един от реставраторите в музея Аутоуърлд, тази Хиена е последната нова поръчана кола от споменатия крал Бодуен, който е бил голям почитател и карач на спортни италиански екзотики.
Но той почива в 1993 год, допреди Ланчата да пристигне в Брюксел от Кароцерия Загато, и никога не я вижда.

https://en.wikipedia.org/wiki/Baudouin_of_Belgium

И още една авторска снимка, но на колегата Бурян, от Музея в Млада Болеслав преди няколко години.
Мислех, че е Фелиция кабрио с редкия опционален хардтоп, ама пише модел- 450.

8-цата баварец пък е авторска снимка отпреди някоя година, от Москва, на колегата Тони с Ладите. Снимката обикаля доста и по Нета де, където български фенове на марката пускат какви ли не малоумни коментари под нея. )

Тони по служебни причини често пътува до Русия, така че от време на време прави интересни снимки там, или ми носи руски автосписания, та да си упражнявам езика, учен с удоволствие задължително -) , от 4-ти чак до 9-ти или 10-ти клас вкл, ако помня добре моите прогимназиални и техникумски години.




Ноември 23, 2021, 11:18:38
Отговор #634

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Почти е сглобен вече ранния от 1970 год. Датсун 240 на моя приятел Емо, който е реставратор на коли в Северна калифорния, и си ги прави колите в едно райско кътче близо до пистата Лагуна Сека.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D0%B3%D1%83%D0%BD%D0%B0_%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D0%B0

Този Датсун вътре е с турбиниран шестак от по-късен 280, и ще е добавка в пистовите уикенди на моя приятел, към вече наличните му и правени прецизно лично от него, реплики на 190 2.5-16 Ево 2, и Ауди Спорт Куатро еС1.
Специално Спорт Куатрото му той си го е правил на база истинско Ауди Ур-Куатро с дълга база, съчетано с предна част на покрива от Ауди 80 В2 седан с 2 врати, точно както са го правили и в Рали отдела на Ауди преди 37-38 години.






Ноември 30, 2021, 11:27:23
Отговор #635

Активен USfan

  • Публикации: 10811
2 снимки от чудесния Ханза-град Хамбург, правени от колегата Тони преди 2-3 месеца.
Заради делови ангажименти той ходим там редовно и има офис в града, и чат пат- снима и по-интересни коли.

Белия конска глава в108 280 еС с номер НН-исторически, е екс-неговия бял от 1969 модел, който той продаде там в Германия на негов съсед по офис, и съседа немец редовно си го кара.
А шококафявия Сом 6.9, го е снимал просто как минава.




Декември 05, 2021, 16:25:06
Отговор #636

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Това Бугати Типо 35 или 37, днес го е снимал един приятел в градчето Лече, на брега на любимото на мнозина от нас езеро Комо.

Чудя се само дали това не е реплика на ПурСанг или някоя друга добра фирма.
Това, понеже прекалено много му блестят и са чисти джантите му.   ::)

Оригиналните правени от лят алуминий джанти на тия Бугатита по проинцип отн. бързо стават леко мътни на външен вид, и потъмняват.
А тези просто ми изглеждат като ново направени.

https://www.bugatti.com/media/news/2019/aluminium-wheels-as-a-bugatti-invention/



« Последна редакция: Декември 05, 2021, 16:28:27 от USfan »

Декември 05, 2021, 19:30:38
Отговор #637

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Това си помислих, че пак бръмчиш по средиземноморското крайбрежие и...пак...един приятел там нещо  O0
we all have wings, but some of us don't know why

Декември 06, 2021, 11:08:06
Отговор #638

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, то освен испанското, френското, и италианското крайбрежия на Средиземноморието /не че нормандското и оттатък Гибралтар са безинтересни места/, аз и тия големите езера в Северна Италия си ги харесвам.
Качвал съм бая назад в темите снимки от колите там по-интересните дето съм мяркал по техните селца и градове по крайбрежията им.
Ама съм качвал снимки на по-нови екзотики от там, най-вече отпреди началото на Ковида, че тогава ми бяха по-чести ходенията в района.

Но като няма снимки от мен, поне от приятели да качвам нещо, да оживим темата.  :))
Та, ето и едно Траби от Ханза-Хамбург, пак снимано от Тони.
Причината то да НЕ Е на немски исторически номера, а на редовни немски, в случая- НН, е че неговия редовен годишен данък, както и такъв на сходни коли с по под 1000 ссм мотори, и по 20 и нещо коня мощност, като 2СВ Патици и Чинкуечентота, е в пъти-по малък, когато колата е на редовни номера, отколкото когато е 190 Евро на година, единна ставка за Дойче Хисторише Кенцейхен.


« Последна редакция: Декември 06, 2021, 12:10:28 от USfan »

Декември 31, 2021, 16:00:20
Отговор #639

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Новогодишни поздрави на всички ретрофенове, от брега на езерото, дето се прави най-авторитетния конкурс за коли в Европа.
На преден план виждащото се Пежо РЦЗ Купе е на съпругата на любезния домакин- собственика на къщата за гости.
А на заден план се виждат неговите две всекидневни возила.
На хубаво време язди това по-актуално нейкид Мото-Гуци 1200 /в другото му жилище си държи и друго Гуци, по-ретро ориентирано- 1983 ЛеМанс 3, с 850 ссм мотор/, а колата на заден план е возилото му за лошо време, вкл. и на сняг- 2001 Лотус Елис Спорт 160, в рядката за модела биколор-синйо и сребристо цветова комбинация.

С пожелания на всички за хубава и здрава 2020 година!  :)
И тематично, покрай тази хубава тема за чужбина пожелавам да се пробваме да направим една организация за едно хубаво събитие догодина, но което някои тук колеги са ходили, ама поотделно.
А именно, да се съберем и от Форума група хора да отидем заедно на тоя прословут конкурс, през следващия Май месец. )
Че аз вече имам няколко ходения в района, вкл. и през Май месец, ама никога не съм успял точно в дните на конкурса да съм в околностите на това езеро.

https://it.wikipedia.org/wiki/Gravedona

Тази къща за ретрофенове като нас е идеална за пребиваване, пълна е със списания и литература за ретроколи.
А от тази фасада, на снимката с СЦ-то в гаража, се вижда директно супер красива и голяма част на езерото.