Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 205886 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 14, 2017, 18:30:44
Отговор #330

Неактивен USfan

  • Публикации: 10844
Баш рено си е - модел Primaquatre от 30-те г. https://en.wikipedia.org/wiki/Renault_Primaquatre

Браво, позна. Готино изглежда ама е само с 4 цил. двигател.
Тия дни Белгиеца собственика и, беше в БГ та се видяхме и си поговорихме.
Колата е останала от нова във семейството им, още от 30-те години.
Имали са автокъща на партерния етаж на къщата си в град Монс в периода от 1930 до 1980 год, основана от дядото на собственика.
До 1960 са били ексклузивен Рено филър, а после са минали на дилърство на Симка и Талбот, и Плимут-Додж-Крайслер, до затварянето на представителството през 1980.
След това от 1980 до 2010 е работела като автокъща за ползвани коли, вкл. и вече ретро американски.
Последната си кола, 1965 Шеви шевел Сикс, базов с 4 врати седан с 3 ръчни скорости, са продали през 2011.

ЗА СЪЖАЛЕНИЕ, поради наличието вече там на много на брой модерни и правени спрямо актуалните корпоративни изисквания на производителите автокъщи, тоя традиционен на вид автосалон, който бе с изцяло стъклени стени, но в дървена дограма поставени, вече ще приюти сигурно някоя белгийска аптекарка като бъдещи наематели.

Април 03, 2017, 13:34:08
Отговор #331

Неактивен USfan

  • Публикации: 10844
Тия дни имах доста пространно пътуване в някои части на Германия и Франция, и ето снимки на по интересните коли, аи мотоциклети, които успях да снимам, в градовете Берлин, Етлинген, Карлсруе, Баден-Баден, и Щутгарт, в Германия, и Стасбург и Лотенбург, във Франция.
В движение мернах още по интересни коли от тези тук, но нямаше как да ги щракна, шофирайки.

Като цяло сега улиците по градовете на Германия са много по-слабо пълни с Поршета, Лотуси, Масератита и Ферарита, които специално през 90-те бяха буквално на всяка крачка, поне в центровете на големите Метрополии тогава.
Сега човек трудно мярка даже някоя стара или нова еС-класа, а ако мине ново Порше, то е някои Бокстер.
Например в Щутгарт за 1 укенд време мярнах само една Калифорния, както и в Берлин една такава.
Такъв е глада ми визуалния :))  за екзотики, че като ги няма си позволих да кача тук 2 снимки на едно Туинго тарга кабрио.
Такова поне още не бях виждал у нас, та може да ви е визуално интересно.
Иначе имаше наличие на доста бройки Бенцове 190 и в124 в отлични състояния, както се вижда, но повечето бяха с базови мотори.

Като лек тийзър пускам няколко снимки от ултра екзотики като 50-ските рейсъри в196 и Миле Миля победителя СЛР на Бенц, и 80-ските 959 и рейсъра ЛеМан победител 956, които са в Музеите на Бенц и Порше.
До няколко дена детайлни снимки на колите там ще ги напускам в отделни теми.
































« Последна редакция: Април 03, 2017, 13:44:25 от USfan »

Април 03, 2017, 13:37:27
Отговор #332

Неактивен USfan

  • Публикации: 10844
Абе Германия се е превърнала в тотална автоскука.  O:-)
В цяло Калсруе например, мернах само една Алфа 4с, а единствената Алфа дето въобще успях да снимам, е качената по горе червена 147 със железни джанти.











































Април 20, 2017, 15:11:57
Отговор #333

Неактивен USfan

  • Публикации: 10844
Сега за Великден бях до Гърция до Кавала и Тасос, и ето по интересните коли и мотори дето снимах там.
В сравнение с периода преди кризата до 2009-2010, буквално няма никакви екзотики или просто по мускулести коли по улиците.
Тук таме някой стар 10-15 год Ягуар или БМВ кабрио като това е30 са единствено открояващите се колил
Виждащото се Русенско Х6 с М50 тритурбо дизел беше най яката на мощност кола дето мернах.
А като особен шик местните застаряващи Плейбои карат всякакви Мерцедеси купе среден клас като СЛК или предпоследните Е-клас купе, естествено заради данъците с най малките мотори- 4 цил 2 литра бензин и дизел.
Карат и такива гейски  :)) Пежа 207 и 307 СС.

Най-интересното по островите иначе са им пикапите от 70те и 80те години.
По принцип са им охлузени, макар и не чак разпадащи се до нивото на този тук керемидения дето съм си го избрал за цвят на фон да ми върви с фланелката.  ;)
Повече снимки на такива интересни Джап ретро пикапи ще каче след 1-2 дена, че са ми на друг телефон.


































[img]http://pichost.name/images/2017/04/20/SNIMKA348507dfd.jpg[/img



Април 20, 2017, 18:51:32
Отговор #334

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Люси, някакво специално отношение ли имаш към този розовеещ Датсун?

Април 20, 2017, 21:03:29
Отговор #335

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
...
Карат и такива гейски  :)) Пежа 207 и 307 СС.

... дето съм си го избрал за цвят на фон да ми върви с фланелката.  ;)...
Розова тениска, розов пикап, после Пежата били гейски... :)) :)) :))

Април 20, 2017, 23:05:54
Отговор #336

Неактивен USfan

  • Публикации: 10844
Люси, някакво специално отношение ли имаш към този розовеещ Датсун?

Ее, то ниамаме проблеми сас секси идентичността, така че кво ми дреме кои цвиат е набеден ѕа геиски, и кои уж е авторитетно мутренски.  :))

И в таиа враска, даже ако ѕабелиасвате на наи-ѓорната снимка с Датсуна, и цвета на Адидас Класик велур маратонките ми е подобен на пикапа и фланелата.  ;D
Но тука на островите цикламеното и пинка са варвежни цветове, поне това лиато, и старци и млади ги носиат доста, и мажлета и жени, нема проблеми, актуален е.

Всашност на живо и колата и тиа моите дрешки не са пинк, ами иѕдухало керемидени.
Тук просто цветовете на снимките от тоиа тел не иѕлиѕат добре.

А по вапроса, тиа Датсуни и ваобште Джапонските компактни пикапчета от 70те ги харесвам много, понеже са на платорми на леки коли модели, в случаиа на Датсун 510.
Тоиа Датсун иначе го караше една дебела лелка домакинката на хотела дето спах на Тасос.
Не го продаваше, но такива в малко по добре састоиание се продават ѕа по 1000 до 3000 Евро по Грацките автосаитове.

А иначе в колона от нашата граница посока Драма и надолу патувах е с таиа готина тамносиниа балгарска Алфа ГТВ.




« Последна редакция: Април 20, 2017, 23:18:54 от USfan »

Април 20, 2017, 23:46:32
Отговор #337

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ето и от мен 1-2 гръцки класики от Уранополи - последното късче от "цивилизацията" преди Атон, където вече почти няма пътища а се пътува дотам само с кораб и после основно пеша :)



Не съм наблягал там особено на папаращина за класики, а предимно на почивката и морето...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 21, 2017, 15:04:03
Отговор #338

Неактивен USfan

  • Публикации: 10844
Е, то и аѕ се пошматках по манастири плус бани в морето, ама гледах и нешто да хвана в кадар.
Но като циало си е постно в Гарциа.
Тиа тука на тамно сниманите, (то и осветление по улиците на островите нима много) пикапи от 80'те и 90'те всашност са по раѕпространени от ретромоделите от 70те.
А тоиа Е-клас купе с диселче 4 цил мотор,  :)) бе на собственика на наи-варвежниа ресторант на Тасос.









Май 09, 2017, 19:48:17
Отговор #339

Неактивен USfan

  • Публикации: 10844
Ниакога в краиа на 80-те...
Седим си в Хаиуеи трафика в Флорида с колегите 100% Бастард и Цолов, и чакаме да ни кацне на Миами Интернашанл Аерпорт самолета от Богота, носешт ни таино 5-10 тона прашец да го дистрибутираме.  :))