Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 200683 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 26, 2018, 15:13:03
Отговор #390

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811















Май 26, 2018, 15:15:17
Отговор #391

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аудита 80 яйца по улиците в Палермо имаше доста бройки, но разбираемо, бяха по-базови версии.
















Май 26, 2018, 15:16:26
Отговор #392

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811















Май 26, 2018, 15:17:59
Отговор #393

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Фиатките 500, и стари и нови, бяха навсякъде, дори и в Франция и Испания.

Новите 124 Спидер, за разлика от нови Миати, бяха доста редки.
В всичките пристанища не мернах нито един, а тоя тук е на паркинга на летището в Бергамо.









Май 26, 2018, 19:54:15
Отговор #394

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да продължим с возилата, тоя път тия дето не са леки коли.
Освен велосипеди, мотори, триколки и прочее, качвам и няколко автобуса- типичните за съответните им градове резани кабрио рейсове туристически совалки. Внимание заслужава и триосния полицейски рейс на итал. номера.

Той дойде пред съда в Палермо, и го снимах в пакет с един брониран минибус.
От големия автобус, се изсипаха 40-50 въоръжени полицая, и направиха коридор, по който да минат дошлите с бронирания бус 2-3 арестанта с белезници.
Очаквах на тая организация да слязат от бронирания бус някакви тежки мафиотски босове, но всъщност излязоха 2-3 опърпани мургавелковци, все едно улични крадци. Даже и до албански сутенйори не го докарваха на вид, толкова бяха опърпани.

Щях да ги снимам тия с белезниците, ама глупав карабинер се развика, че било забранено снимането, и щели да ми конфискуват, както се изрази- телефониното.  O:-)
То па като че ли, ако имаше някой фоторепортер на 20 метра зад мен, нямаше да снима с някой телеобектив, даже и чорапите на арестантите.  :))

Как да е, другите интересни возила са триколките.
Имаше ги в всякакви конфигурации и навсякъде, а даже и по Френското крайбрежие имаше товарни такива.
Колела пък, за разлика от Германия, се караха отн. рядко, но имаше много стоянки за под наем такива.
Даже си взех в палма под наем едно колело, да обиколя стария център.
Специално в градовете на Италия има под наем всякакви електрически колички, давани под наем на минута време.
В Милано така 2 пъти си взех електрически Смартове. Единия път даже беше от 4 местната версия Фор-фоур.

Файтончета за туристи имаше почти навсякъде, но в Палермо и Палма бяха най разпространени.

Що са касае до моторизираните двуколесни, досадните моторолери са навсякъде в трите страни.
При голямо кубиковите мотоциклети, по Испания и Франция ги няма много, а в Италия, над 90 % от наличните по улицата са БМВ-та боксери от всякакви възрасти.

Интересни специално в Барселона бяха Уралите или там, Днепъри с кош, които возят туристи, и се карат само и единствено от млади готини мацки мотористки.
В Барса попаднах и на Триумф шоурум, ама видимо не се претоварваха с посещения на клиенти хродавачите в него.

А втората най популярна марка мотори в Италия бяха не 4-те марки оризарки, ами Гуцитата, с някои от които и се увековечих.  :)










































« Последна редакция: Май 26, 2018, 20:42:33 от USfan »

Май 26, 2018, 20:35:52
Отговор #395

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811






























Май 27, 2018, 03:06:42
Отговор #396

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Да продължим с возилата, тоя път тия дето не са леки коли.

Как да е, другите интересни возила са триколките.
Имаше ги в всякакви конфигурации и навсякъде, а даже и по Френското крайбрежие имаше товарни такива.
Колела пък, за разлика от Германия, се караха отн. рядко, но имаше много стоянки за под наем такива.
Даже си взех в палма под наем едно колело, да обиколя стария център.
Специално в градовете на Италия има под наем всякакви електрически колички, давани под наем на минута време.
В Милано така 2 пъти си взех електрически Смартове. Единия път даже беше от 4 местната версия Фор-фоур.


В Палма са много актуални ето тези електрически Renault, които се дават под наем почти редом с велосипедите ...



И е пълно с тия най-новите Ланчийки Ypsilon под наем, които са доста сладки, но тук почти ги няма ... също много актуални са новите Фиатки 500 под наем, дори и във версии с мек гюрук  8))
« Последна редакция: Май 27, 2018, 03:15:37 от dan4oteto »

Май 27, 2018, 13:15:37
Отговор #397

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аа, Туиззи и аз много харесвам. Успях да карам едно такова по време още на Белгииската му премиера, през 2011 май беше.
И хпо Италия ги карат тия тандем седалки Рена много.

А ето и снимки на разни полицейски коли дето видях по пристанищните градонве. малко френски и италиански, и много и най различно оцветени италиански.
Полицията в Милано имаше и едни червено-бели общинска полиця коли, ама не можах да тги снимам.

Черния 3-осен рейс и бронираното бусче с него бяха на затворническата полиция в Палермо.
С тях докараха двамата нещастни дърпачи на дамски чанти от моторолери, и охраняващите ги поне 50 фатмаци.  :))
Какво разхищение на ресурси, вместо да гонят сериозната престъпност, дето сигурно и в Палермо, като и в Неапол, се крие толкова близо до градската повърхност.
Въобще Италия е отн все още неорганизирана държава.
Дебелите регулировчици с палки, на пътното движение в Палермо, например дойдоха пред Операта /Театро Масимо/, ползвайки за докарване, коли брандирани с надпис- Гуардиа Финанца, както се вижда на някои от снимките, дето и аз съм си внедрил физиономията в тия кадри.  :))








































Май 27, 2018, 23:28:17
Отговор #398

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Ти да не би да имаш нещо фетиш кэм милиционерите? ;)
we all have wings, but some of us don't know why

Май 28, 2018, 10:45:26
Отговор #399

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ти да не би да имаш нещо фетиш кэм милиционерите?

Разбира се. )) Всъщност уважавам всякакви правозащитни и военни професии.
Баща ми беше дълги години служител на МВР, а аз пък, както и някои други тук,  ;) съм офицер от резерва на МО.

Иначе голямото наличие на различно боядисани полицейски коли в Италия ми е интересно чисто визуално.
Италианската армия пък масово се вози из градовете на е тия, постнати горе, маскировъчна боя с платнища отзад, военни камиончета Ивеко, дето много приличат на Унимог.

И така или иначе съм се хванал да дам обща картина на возилата на ботуша, ето и наличието на релсови превозни средства, градски и извънградски, там.
Ако се разводнява темата с колите, макар че качвам снимки и на по стари трамваи и влакове, моля по преценка, че не можах да я намеря, някой модератор ако иска да премести тоя пост, там примерно в темата с БДЖ влаковете.

Та, наложи ми се сега на това пътуване, освен по вода, да се придвижи 3 пъти и с италиански влакове.
От Милано до Савона, от Генуа до Ница, и от Генуа обратно до Милано.
2 от пътуванията ми бяха с бързите 300 км ч италиански влакове стрели- едно с държавния Фреча роса, и едно с частния Итало на НГТ, а третото бе с обикновен пътнически влакр пак на ТренИталия.
Като цяло много ми харесва железопътната им система, чиста са им и бързи всичките влакове, а дори и влаковете-стрели са с доста умерени цени, на фона на скъпите немски ИСЕ например.
Мислех, че стрелите са им отн. нововъведени, а се оказва че първите им такива свръхскоростни влакове са пуснати още в 1977 година.
А на едната снимка с мен и един от стрелите-влакове, виждащия се вдясно шкембелия с черно расо, вързано с връв, е монах капуцин. Такива външно запуснати монаси, бяха честа гледка по пероните на тия гари, дето бях.
Накъде ли пък толкова пътуват, ами не си седят по енориите... ))

Другото интересно нещо, поне за мен, бяха градските им влакчета и трамвайте.
По принцип, в северна Италия са им модерни трамваите по разните градове, ама специално в Милано, видимо и по снимките, имат в редовна експлоатация поне 6-7 вида тотално различни трамвайни мотриси, от всякакви генерации и размери.
Две от тия различни Милански видове трамваи, поне визуално изглеждат правени най късно през 20-те и 30-те години.
Въобще, от Мусолини епохата са им останали доста стойностни неща, вкл. и изумителната постройка на Миланската гара.








































« Последна редакция: Май 28, 2018, 10:57:07 от USfan »