Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 200529 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 29, 2018, 00:19:03
Отговор #400

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

А на едната снимка с мен и един от стрелите-влакове, виждащия се вдясно шкембелия с черно расо, вързано с връв, е монах капуцин. Такива външно запуснати монаси, бяха честа гледка по пероните на тия гари, дето бях.
Накъде ли пък толкова пътуват, ами не си седят по енориите... ))


Пътуват по Божи дела :)

А на същата снимка, но отдясната ти страна пък класически италиански персонаж ... може би характерен за по-южните части на "ботуша"  ::)

Юни 01, 2018, 13:42:41
Отговор #401

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
BMW 320CI  '04

Юни 01, 2018, 13:43:55
Отговор #402

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
BMW 320CI  '04

Юни 01, 2018, 19:52:28
Отговор #403

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мери Ингланд, предполагам, като гледам номера и волана на Ферарито.
Почти удриам бас, че това 412 е автоматик.  ;D

Юни 03, 2018, 13:32:29
Отговор #404

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Оп, още едно Гуци изпадна сега в гледането ми на снимките от Милано.
в случая беше паркирано на вхада на пасажа Виторио Емануеле.
Въобще в Италия имат навика, дори и по големи мотори да ги оставят по пешеходни зони, даже и пречейки малко на пешеходците да ги заобикалят.

И, да не търся друга тема, още 1 снимка специален поздрав за Борето.  :)
Спазих препоръките му, и разгледах Музея 900-те.
За който не си пада само по кичозни залези с платноходки, има много интересни неща вътре.







Юни 03, 2018, 19:23:36
Отговор #405

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Е, Люси, трогнат съм !
Тука ще си позволя някои волности в посока характера на форума, но ще пусна някои снимки от музея "900" , понеже е емблема на модерното / от XX век/ изкуство, пък нека , ако не съвпада с духа на форума , да се премахнат. Правя го само, понеже хората в болшинството си не са наясно с нашия епистоларен ФБ момент, а си заслужава отвсякъде.
Черешката на тортата е в самото начало на перкорса, където е изложена емблематичната творба на Джузепе Пелидза да Волпедо - Il Quarto stato - характеризираща духа на надигащата се работническа каса и в ролята и на Четвърта власт / да НЕ се разбира съвременното понятие на медията като такава / . Тук една статия на италиански , за на когото му е интересно - http://www.patriaindipendente.it/terza-pagina/forme/il-quarto-stato-unicona-dei-lavoratori/



И като казвам черешката на тортата нямам предвид само горе цитирната творба , а сбитат експозиция на радлични титани от началото на 20-и век от цял свят, въпреки че музеят е открито насочен към италианското модерно изкуство от миналия век. Може да се видят радлични платна на Пиет Мондриан, Василий Кандински, Пикасо, Брак, Амедео Модиляни, Анри Матис и други.



Хубавото на музея, както всеки музей от висок ранг, е че проследява еволюционно движенията в изобразителното изкуство по линията от началото до края на века. Естествено придружени са от множество описания, съпоставки и анализи.

Личен мой фаворит е Marino Marini :



Естествено няма как да подминем големи имена като Giorgio de Chirico , един от големите в сюрреализма :



После ще обърна внимание на един ултра авангарден проект от седемдесетте на Franco Mazzucchelli - Non ti abbandonero` mai с проекта A.TO.A - за хората, които харесват авангардните идеи за провокация. Неговитe перформативни разработки са базирани в част от фабриките на Фиат и Алфа в Торино, като черно-белият снимков материал ще е интересен на много хора от форума.



И накрая голямото име на Джозета Фиорони - Giosetta Fioroni - https://it.wikipedia.org/wiki/Giosetta_Fioroni
Наистина мега голямо присъствие и повод на национална гордост на Италия :



P.S. Апропо, творбите на Giosetta са специален поздрав за Бурян  ;)
 

 



Юни 04, 2018, 22:08:57
Отговор #406

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Боре, пратих му линк с тия ти снимки на Бурян, да гледа конкуренцията. )
Ако обобща, и той рисува в силно минималистичен отвсякъде стил.
Преди няколко години той направи една изложба в Столичната библиотека.
Кръсти я- Монохром, понеже имаше картини рисувани с всякакви техники и материали, но издържани само в черно-бяла гама.
Някъде назад по фейсето ми има албум с картините от тая изложба, кръстен е и така.

А на теб още веднъж специално ти благодаря за насочването към тия красоти. )
Преди да видя 900-те, честно казано подценявах съвременността на, пак да обобща- Италоарта.
Мислех си, че лежат на лаври от миналото, и истински авангардизъм в тази, така или иначе- исторически обусловена традиционно естетска среда, не може да има. 
Колко съм грешал...  O:-)
« Последна редакция: Юни 04, 2018, 23:26:42 от USfan »

Юни 04, 2018, 23:24:08
Отговор #407

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Боре, едно отклонение в посока изкуството винаги е добре дошло!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 06, 2018, 01:23:48
Отговор #408

Неактивен Countach

  • Публикации: 768









BMW 320CI  '04

Юни 10, 2018, 13:38:20
Отговор #409

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Седя си сега на улицата в една пивница, в едно малко заспало градче- Чефалу, в любимата ми Сицилия, обедно пиейки си любимото ми просеко,  O:-) и покрай мен се паркира е тая колона от отн. интересни ретроколи.

На колите има лепенки от местния Палермски Автомотоклуб- Л Антико Цилиндро.
Интересно, че ровя сега в нета в итал. страници, и не откривам точното име и маршрут на ралито.
Може и нещо по неофициално да е.
Иначе тоя клуб правеха преди години и ежегодни обиколки на Сицилия, по маршрута на Тарга Флорио.

Кобрата беше ама ептен гадна реплика, даже не и с осмак мотор, а най ми хареса Аутобианки Бианчината комбито.
А червената открита двуместна раннна следвоенна кола, разгадавате ли я каква е...  ;)