Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 201120 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 10, 2018, 16:26:02
Отговор #410

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев

А червената открита двуместна раннна следвоенна кола, разгадавате ли я каква е...  ;)


Мисля, че е Fiat Barchetta Topolino :)
Интересно синьо Ritmo Abarth 105 TC ... характерните им цветове са в червено (естествено), черно и в сиво металик, но синьо не съм виждал.
Моите фаворити също са Аутобинкито Панормика и синият Фиат 1300/1500 ... имам сериозна критика от към снимките ти  ::) нито са на фокус и само 2-3 коли са целите на снимка :)

Юни 10, 2018, 19:58:19
Отговор #411

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Точно Барчета версиа на ранното предивоенно Тополино е.
Интересно кои каросериен маистор го е правил...
То маи е отдавна е в Палермскиа клуб, понеже на саита им, на снимки от 2013 на техни ралита, иа виждам таиа точно кола.

Ами в случаиа не сам с фотопарат, а с телефон, и то не с добра оптика.
Снимам сега с парвиа смартфон на Нокиа- Х6, от 2008 модел и происводство.
Освен това, както писах, от ранниа предиобед подкарах коктеилите с га3ирани вина, та малко преци3ността ми е убегнала, хаха. ))
Ништо, важно е Медитеранското настроение в снимките. )
А синиото Ритмо 2-валка 1600 ссм бе жестоко.
Толкова сега сажелиавам, че преди 15-20 години, като беха бе3 пари наи-хубавите в БГ броики от 105 ТС, че и 125 ТС, не прибрах тогава едно в гаража.

Ето и други интересни снимки.
Битаците поне в Сицилиа са малко като нашиа циганскиа на Орландовци. ))
Е тук днеска неделниа в Чефалу почна, просто като некакви чички си паркираха колите насред е това плоштадче, наи3вадиха буклуци, и ги подредиха пред колите си.
Интересни авточаркове обаче липсваха.






А тиа доста натоварени биало-сини бусчета са бе3платните маршрутки, дето са само- 3а туристи, и не са граждани на Палермо да ги пол3ват.
Те линкват пристаништето с спирки в Стариа град на Палермо, плус Катедралата и Палацо Реале.
Туристите обаче, както се вижда, поради навалицата от качвашти се местни, а и доста и араби и негри емигранти, не могат да се доредат, до тиа Гратис Навети.
Ра3бираемо, што да плаштат Палермчани по 1.50 Евро билет в нормалните реисове, като могат у Турист бусчетата да се бутат.
3а туристите това е улеснение и добра идеиа по принцип, ама е трудно да се контролира.

Полициата обаче им е хванала на моменти цаката на авантаджиите местни, поне на не3аконните емигранти такива.
На дадени спирки седиат полицаи, и като спре буса, вли3ат в него и викат-
- Аиде сега проверка на всички пасажери на документите!  C:-)
И само в рамките на 5 секунди, :)) почти целото бусче се опра3ва, штото всички араби и негри исче3ват суперскоростно наванка.






А такива премиум минита като бежовата Ланча Игрек10, много ги карат по Палермо, основно млади готини мацки.
Ваобште като савкупност, женките в Сицилиа приатно ме и3ненадват на фаца.
Специално повечето от младите мацки са строини, и не прекалено битник облечени.
Некои даже са доста елегантни, дори и в средата на работната седмица.




« Последна редакция: Юни 10, 2018, 21:02:33 от USfan »

Юни 10, 2018, 22:53:29
Отговор #412

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Y10 са старите ръбати малолитражки на Ланча, преки наследници на А112
Следва 840, много хора не ги харесват, но аз лично съм много доволен, няколко години имах такава.
Това, което си снимал е 843. От тези има много приятни биколоре версии, включително Момо дизайн.
Ипсилон има една последна промяна, като добавя още две врати. Последната Ланча, която все още се произвежда, само в Италия и само за местния пазар.
we all have wings, but some of us don't know why

Юни 11, 2018, 01:09:38
Отговор #413

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Y10 са старите ръбати малолитражки на Ланча, преки наследници на А112
Следва 840, много хора не ги харесват, но аз лично съм много доволен, няколко години имах такава.
Това, което си снимал е 843. От тези има много приятни биколоре версии, включително Момо дизайн.
Ипсилон има една последна промяна, като добавя още две врати. Последната Ланча, която все още се произвежда, само в Италия и само за местния пазар.

Да, тези последните Ипсилони са доста сладки, а италианците ги оставиха в производство, колкото да не затворят фабриката и поддържат огънчето на Lancia ... уж докато дойдат по-добри (финансови) времена. Засега успяват, а и тези модели са доста популярни из т.нар. Медитераниен държави и курорти  8))
Ето една от въпросните Ипсилон Биколоре (на предпоследният им модел), като тази от на Люси поста, но от Майорка:

« Последна редакция: Юни 11, 2018, 01:13:37 от dan4oteto »

Юни 12, 2018, 10:18:23
Отговор #414

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Шофьорката дали знае, че кара със спукана гума  :-X

Юни 12, 2018, 16:57:06
Отговор #415

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, прави сте, Ипсилон е модела.
Игрек10 бяха модерните малки Ланчии през 80-те.
Които, като ги видях на снимки в автосписания тогава, май в 1985 год, като дебютираха, много ме впечатлиха с дизайна си, и особено с дързостта да оставят небоядисан черния пластик хеч.

Данчо като пусна снимки от Палма, ме подсети и намерих още няколко от престоя ми там през м. Май.
Като цяло микса от коли по основните острови на Балеарите, е по-еклектичен и интересен, от спрямо общия по крайбрежията на Франция и Италия.
Интересно, че пред Яхт-Клуба на Палма, по подобие на Яхт-Портовете в Италия, особено скъпи коли нямаше, както и нямаше много интересни.
Напр. в конкретния ден, като се загледах в колите пред Порта, най-интересната там беше едно жълто Ауди еС 3, а имаше и както се вижда, една самотна 20 годишна Фелиция.

Въобще коли, които ние броим за вече ретро, като Бенцове 124 купе, и още по-стари Ситроени 2св и Рено 4св, там ги търкалят ежедневно.
На една от снимките, в далечината виждащия се джип от 80-те генерацияр рядка версия Нисан Патрол дълга база, но само с 2 врати, пък влачеше каравани с коне на местната конна полиция.
Иначе от по-модерните коли по Палма доста карат кабрио версии на новите Мини, Битъл и фиатки 500, което е разбираемо, предвид на климата.

Млади джендъри пък, по примера и на у нас на гилдията на гръцко-турските студенти, :)) както и стари чички гъзари, много наблягат на 4-вратите купета Бенц ЦЛА.
Това също от маркетингово-социална гледна точка е разбираемо.
Такива млади-стари хитреци, търсят да впечатляват с оптика почти на голямото купе делфин ЦЛС, а на цена и на обслужване, да минават на тънкажна А-класа цени.  ;)
Иначе културните хора, както навсякъде по света, обичат да карат нови Волва и там.
Най-вече компактните и до среден клас- Ве40 и еС/ве60.

Та така с Майорка, и с другите Балеарски острови.
На Ибица иначе имаше яко за местните мащаби гъзарски коли, от типа на БМВ М4, Ролс Врейт, и Ферарита 458.
Ама там па бях слязъл на брега без тел. с камера, и нищо не снимах.


















« Последна редакция: Юни 12, 2018, 17:29:28 от USfan »

Юни 12, 2018, 19:22:42
Отговор #416

Неактивен Countach

  • Публикации: 768




BMW 320CI  '04

Юни 13, 2018, 01:03:11
Отговор #417

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Шофьорката дали знае, че кара със спукана гума  :-X

хаха да, не бях забелязал  :))
Ето една друга мадама пак от Палма, която вече е забелязала, че явно има повредена гума  ;)



Като цяло там изобилства от малки сервизчета в приземните етажи на кооперации по централните части на града ... такива само с една ролетна врата, а вътре е като в "Дядовата ръкавичка", че и с подемници  ::)


Данчо като пусна снимки от Палма, ме подсети и намерих още няколко от престоя ми там през м. Май.
Като цяло микса от коли по основните острови на Балеарите, е по-еклектичен и интересен, от спрямо общия по крайбрежията на Франция и Италия.
Интересно, че пред Яхт-Клуба на Палма, по подобие на Яхт-Портовете в Италия, особено скъпи коли нямаше, както и нямаше много интересни.
Напр. в конкретния ден, като се загледах в колите пред Порта, най-интересната там беше едно жълто Ауди еС 3, а имаше и както се вижда, една самотна 20 годишна Фелиция.

Въобще коли, които ние броим за вече ретро, като Бенцове 124 купе, и още по-стари Ситроени 2св и Рено 4св, там ги търкалят ежедневно.
На една от снимките, в далечината виждащия се джип от 80-те генерацияр рядка версия Нисан Патрол дълга база, но само с 2 врати, пък влачеше каравани с коне на местната конна полиция.
Иначе от по-модерните коли по Палма доста карат кабрио версии на новите Мини, Битъл и фиатки 500, което е разбираемо, предвид на климата.

Млади джендъри пък, по примера и на у нас на гилдията на гръцко-турските студенти, :)) както и стари чички гъзари, много наблягат на 4-вратите купета Бенц ЦЛА.
Това също от маркетингово-социална гледна точка е разбираемо.
Такива млади-стари хитреци, търсят да впечатляват с оптика почти на голямото купе делфин ЦЛС, а на цена и на обслужване, да минават на тънкажна А-класа цени.  ;)
Иначе културните хора, както навсякъде по света, обичат да карат нови Волва и там.
Най-вече компактните и до среден клас- Ве40 и еС/ве60.

Та така с Майорка, и с другите Балеарски острови.
На Ибица иначе имаше яко за местните мащаби гъзарски коли, от типа на БМВ М4, Ролс Врейт, и Ферарита 458.
Ама там па бях слязъл на брега без тел. с камера, и нищо не снимах.


Люси, аз също бях там през май, но преди 4 години. Престоят ми беше за седмица време и бях в Cala Major, това е малко след пристанището, където сте акостирали, но в посока не към града и катедралата, а на запад към Магалюф ... буквално на 7-8 мин пеш от голямото кръстовище с разклона за ферибота и молът Porto Pi. Общо взето за 6 пълни дни, всеки ден почти си правех разходки от там по крайбрежния булевард с яхтите до Катедралата и вътрешността със старинната част на града ... съчетано със задължителното пиене на кафе в някои от малките улички или тези по крайбрежния булевард ...




 
Първата половина на май ... мисля някъде м/у 5 и 12 май бях там, жега и температура на морската вода около 22-23 градуса ... общо взето рай и за 4-5 плажа за по 2-3 часа на ден хващаш тен като за 10 дни по нашето черноморие през август пекане по цял ден  ::)
Да, карат се доста шарени автомобили и това, което ми направи впечатление, че предимно в среден клас хечове и по-малкия компактен клас ... примерно рядко можеш да видиш автомобили от среден клас в категорията на Пасат (да не говорим комби) или БМВ 5-а серия. Предимно хечове, купета, кабрио и мини градски автомобилчета като Ипсилоните, Фиатки 500 и Мини в абсолютно всичките им вариации на последните модели ... кабрио, мек гюрук или някакви други симпатични версии.
Най-странно впечатление ми направи, че доста "модерни" са Хундай Купе, но от ония най-първите от края на 90-те, където мязат на сапунерки ... страшно много се карат и буквално на където се обърнеш, все ще мернеш някакво такова.
Пълно е с Ферарита, Порше (но не Кайени и Панамери), а яки мощни 911-ки.
Най-интересната кола, която видях е едно 512 Testarossa, с което се разминах по някакъв обикновен второкласен път във вътрешността на острова, където цялото платно буквално го заемаше Ферарито  O0

Сега ме подсети да си разгледам албума от там и тези дни ще кача и аз интересни неща :)
« Последна редакция: Юни 13, 2018, 01:48:49 от dan4oteto »

Юни 19, 2018, 00:46:50
Отговор #418

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Люси, малко интересни неща снимани и от мен из улиците на Палма де Майорка ...

























Тази пък 123-ка не помръдна цяла седмица от мястото си.













































Изобилства и от "местни" Сеати с някакви спортни пакети/версии, непозначи у нас ... най-вече тези финални версии на Леон Спорт













Една забравена Калибра на паркинга под блока











 O0



Селото с къщата музей на Салвадор Дали също е много интересно, както и старинната част на Палма, но да не спамим със нимки извън темата за автомобили  ::)
« Последна редакция: Юни 19, 2018, 01:02:13 от dan4oteto »

Юли 14, 2018, 15:09:33
Отговор #419

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днешни снимки от финала на едно немско ретрорали в града на вечните студенти- Хаиделберг.  :))
Прати ми ги една приателка ретрофенка, които живее там в раиона.

Както се вижда, освен постоианната наличност на Бенцове, доста карат и англичанки по Баден-Вуртемберг провинциата.