Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 200548 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 11, 2011, 01:23:39
Отговор #10

Неактивен cvetelin

  • Публикации: 716
    • http://classiccar-bg.com
Ахой колега! Страхотен град ,чехите са супер,а колите им още повече :D Миналата година бях в Прага за около 7-8 месеца,майка ми живя там около 5 години.Направо не ми се прибираше! От коя част на града си ако не е тайна? Аз бях в Прага 5. В квартала попаднах на едно ретро рали ,какви коли какво нещо! То по принцип всеки ден по улиците се мяркат ретро машини. Имам доста интересни снимки от там,ще пусна тема ,хвърли едно око ,може да си засичал доста от екземплярите!

момента в прага 2 живея временоо много близо до Музея (зад него) по точно до Намести Миро :)

Има три неща, които една жена може да направи от нищо-шапка, салата и семейна сцена.

Август 11, 2011, 09:52:29
Отговор #11

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Аха ,аз мислех да се връщам тази година ,но майка ми вече е в Германия  и ще трябва да си плащам квартирата :) Пък с тия украйнци зле работата ,хич не плащат.Ти къде работиш ако не е тайна?Аз бях в един автосервиз ,където подготвяха и състезателни машини от форд пума до шевролет корвет.Редяхме едни малки плочки пред сервиза,няма начин да не си ги забелязал,цяла Прага е в такива :) Замковка му викат :D


Август 11, 2011, 14:49:28
Отговор #12

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Аха ,аз мислех да се връщам тази година ,но майка ми вече е в Германия  и ще трябва да си плащам квартирата :) Пък с тия украйнци зле работата ,хич не плащат.Ти къде работиш ако не е тайна?Аз бях в един автосервиз ,където подготвяха и състезателни машини от форд пума до шевролет корвет.Редяхме едни малки плочки пред сервиза,няма начин да не си ги забелязал,цяла Прага е в такива :) Замковка му викат :D

 :o а М3-ката вдясно не я ли снима??

Август 11, 2011, 21:48:43
Отговор #13

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ще падна - Ферари с агнешки калъфки-китеници на седалките :)) Едно време имах такива на Жигулито, ама там си бяха екстра - зимата топлят, лятото не парят на краката.
Иначе има уникални коли - това Бугати 35 примерно /ако не е реплика/ сигурно струва цяло състояние, завиждам ти че си ги видял и докоснал на живо.

п.п. Шкодата 130RS също е голяма рядкост ако е оригинал - според нета само 38 такива са произведени аз притежавам една от тях, макар и в доста лошо състояние надявам се скоро да добие вид като тази от парада.
« Последна редакция: Август 11, 2011, 22:02:45 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 12, 2011, 11:06:24
Отговор #14

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ще падна - Ферари с агнешки калъфки-китеници на седалките :)) Едно време имах такива на Жигулито, ама там си бяха екстра - зимата топлят, лятото не парят на краката.
Иначе има уникални коли - това Бугати 35 примерно /ако не е реплика/ сигурно струва цяло състояние, завиждам ти че си ги видял и докоснал на живо.

п.п. Шкодата 130RS също е голяма рядкост ако е оригинал - според нета само 38 такива са произведени аз притежавам една от тях, макар и в доста лошо състояние надявам се скоро да добие вид като тази от парада.
хах верно, че Ферарито изумява с този салон :)
Ако наистина има произведени само 38 Шкоди 130RS, значи притежаваш нещо много по-ценно от ферарито :) Според инфото в Wikipedia в периода от '77 - '82 има произведени 65бр. 130RS.
Илия Бонев притежаваше такава и до преди 5-6 години е гниела редом с 2002Ti в храсталаците на някаки м/у блокови пространства на Шумен.
http://forum.rally-club.bg/viewtopic.php?t=375
После бях прочел, че имало някаква в или около Бургас, но се носела легенда, че била купена от чужденец или нещо такова .....

Август 12, 2011, 11:38:20
Отговор #15

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ах Митак, специалист като теб какви неща е написал... На "Bugatti"-то от 100 километра му личи, че е доста не точна реплика. Но ти наистина ме изненада с цифрата 38, признавам... Официалната статистика на Skoda относно броя на произведените 130RS в действителност не дава точна бройка, но гласи следното - 96 броя 130RS, произведени като цели, готови коли и още около 100 броя киткари, т. е. не сглобени, продадени на отбори и частни лица. Относно колите на Бонев от Шумен и Апостолов от Бургас - не е легенда, че бяха тотално за---ни и с леко висока цена, което отказа не един и двама родни мераклии. Чуждестранните мераклии обаче имат повечко пари и така...
Но за калъфките на Ferrari-то си прав - доста екзотична "екстра" са...

Август 12, 2011, 12:07:48
Отговор #16

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
130-ката на Илия Бонев я купи приятел словак :) >:D
Ако са тези бройки, излиза че е по-ценна от Рено Алпин А110-650 броя+българските.
Демир Славов също пилотираше принцесата на малките класове. :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 12, 2011, 14:26:25
Отговор #17

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
За всички Алпини А110 ли говориш и състезателни, и цивилни? Има Алпин 1800S, който се различава от масовия 1600S с по-раздутите калници, разделена на две части предна и задна броня и плосък преден капак, а не разделен надлъжно през средата с лайсна.
Като заговорихме за класни рали легенди от Б-я, се сетих за един 131 Abarth, който някога в близкото минало последно се е намирал в някакво село в Искърското дефиле :) Говори се, че отначало имало опити да бъде пребоядисан, но тогавашния собственик видял бая зор с "пластмасата" и го поизоставил ... а по-късно бил купен от чужденец /ако не се лъжа германец/.

Август 12, 2011, 18:17:41
Отговор #18

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Данчо, здрасти,веднага правя лирично отклонение. :)
Съгласно изискванията на FIA-партида от минимум 100 бегачки.BG А110 са серия от 85 машини,но+френските
бегачки покриват далече изискванията на FIA.Точната бройка не я знам.Има и испанска партида от 35 коли.
Заедно с гражданската френска серия са 650.
Алпините са лиценз,знаеш заедно с Рено 8 и10. Повечето са дадени на ОС на СБА и други наши отбори.
В BG има и френски А110. Някои от тях са заводки с 4 фара.BG сглобка с 4 фара няма. На Иван Мутафчиев е такова.
Има и 1300(по масовата серия),и 1600. 1800-те кубика са много ценна лимитирана серия-само 25 коли! :) 
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 12, 2011, 19:16:32
Отговор #19

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Кирчо здрасти!Алпините са много повече,цифрата която си посочил  примерно ,умножена по две и нещо.Около 700 са Диналпините,така че А110 не е от най редкия транспорт.Това обаче по никакъв начин не омаловажава колекционерските им качества.
« Последна редакция: Август 12, 2011, 19:20:58 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.