Автор Тема: Класики от цял свят, снимани от нас  (Прочетена 200656 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 09, 2011, 20:37:34
Отговор #50

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Колеги аз пък сокато се рових безщелно в нета попаднах на един саит само за ретро неща
http://www.eurooldtimers.com/eng/inzerce-replacement-parts-car-7/sale-1/1
има много интересни неща които се продават но като не разбирам чешки...
за някой може да е интересен ако ли не модератора да изтрие поста
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 20:50:06 от joromainata »

Декември 18, 2011, 15:09:24
Отговор #51

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво, страхотни снимки си направил.  :Dот
От всички коли там, най ми харесаха зеленото Рено 5 и бейби блу синйото Трриумфче Спитфайър.  O:-)
Гледам че Триумф в частност, и англичанките като цяло, доста доминират на присъствие. :)

Виждам и една вероятно историческа неточност, която ме накара да се замисля. :)
Оранжевата костенурка старата, със задния Сплит Уиндоу, няма странични стърчащи мигачи.  :oа

Мисля че чак до първите 1-2 години дори на целия овален джам производство, това до някъде 1956-57, са се слагали тия смешни искачащи пръчки с лампички на колонките на вратите.
Вероятно това е по късен Кефер 1200, умело конвертиран отзад на Сплит Уиндоу. ;)

Декември 18, 2011, 17:47:23
Отговор #52

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Моята костенурка е от 1959 година и е с мигачи искачащи от колонките така ,че по скоро е целия овалов педиод и началото на следващия

Март 17, 2012, 01:47:53
Отговор #53

Неактивен Classic Lady

  • Публикации: 14
Като става въпрос за чешки автомобили, какво ще кажете за това? O0 :D

Март 17, 2012, 04:12:27
Отговор #54

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
 :))    Ха! Това го бях виждал, но много отдавна! Това ме подсеща, за един подобен случай, когато работех в "Тих труд", а колегите си бяха направили майтап с един колега от глухите. Бяха навързали най-различни тенекий и други боклуци,  та оня като тръгнал с "Гоуфа", такъв грохот вдигна, ама нали не чува човекът ...   :))

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Март 17, 2012, 19:14:26
Отговор #55

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Колежке, много ги разбираш тези чешки автомобили. :P

Март 18, 2012, 20:50:23
Отговор #56

Неактивен Classic Lady

  • Публикации: 14
Колежке, много ги разбираш тези чешки автомобили. :P

Да, коглега, така е  ;)

Юли 10, 2012, 17:32:34
Отговор #57

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
         Тия почивни дни изкарах един як уикенд при съседите, и вижте някои янг и олдтаймери, както и по-интересни коли, дето успях да снимам.
Както си му е реда, на база авто-клубни контакти и интереси,   ;D отидохме да спим нашата малка българска групичка туристи, в един хотел, дето собственика има подобен Мустанг на моя, ама с по новия лифт.
Онзи сребристия Станг, дето се вижда с теглич на снимките.  O:-)

От Македония иначе съм много очаррован.  :)
Доста чиста страна, дори и столицата Скопие.
Хората са усмихнати, и благонамерени към нас като съседи.
И с повечето от тях даже доста си се шегувахме за азбуката, нациите по Балканите и отношенията им, и общата ни частична историческа неприязъм към гърците, хахаха.  C:-)

Иначе както писах, поне в Скопие улиците са доста чисти, въпреки мащабното строителство сега на сгради.
Като минус пункт, отчитам наистина смешните новопостроени мегаломански паметници, ама за сметка на това, македонските девойки са лепотици.  ::)

Янг и Олдтаймери имаше основно застави от раЗНИ ГЕНЕРАЦИИ, ОБАЧЕ НЕ В ХУБАВ ВИД, КОЕТО Е И РАЗБИРАЕМО.  ;D
В сходна степен разбагйосаниз а мое съжаление, бяха и някои доста редки западни олдтаймери, които висяха по улиците, а иначе изглеждаха в движение.

Като цяло, ако гледаме вида на колите и улиците, дори и в Скопие, усещането е още за здрав соц, примерно като у нас през 80-те.
Но някак си атмосферата е по лежерна и приятна.
Как да го кажа, по-така, разчупено балканска.  O:-)

дРУГОТО КОЕТО МЕ ИЗУМИ, Е ОГРОМНИЯ БРОЙ НА ЗДРАВИ, С ХУБАВ ВИД ТОВАРНИ КАМИОНИ.  ;)
И ТО МОДеЛИ Мерцедес и МАН, основно ОТ 50-ТЕ И 60-ТЕ ГОДИНи, и то ВСЕ В ДВИЖЕНИЕ.
НаЙ ВЕЧЕ ОБАЧЕ МЯРКАХ ТАКИВА В ПРОВИНЦИЯТА, ДОКАТО БЯХМЕ НА МАГИСТРАЛИ  И ПЪТИЩА, И НЕ усПЯВАХ ДА ГИ СНИМАМ.

ИНАЧЕ МЕРНАХ И ДРУГИ ИНТЕРЕСНИ ЗАПАДНИ оЛДТАЙМЕРИ, КОИТО УСПЯХ ДА СНИМАМ.
ОТ МОДЕРНИТЕ по-скъпи и ентусиастки КОЛИ, видях само ЕДИНични бройки.
Като ЕДНО пОРШЕ 911 тип 996, КАКТО И ЕДИН НОВ кОРВЕТ С6.
иНАЧЕ РАЗНИ КАТО ТУКА СНОБАРсКО-МУТРЕНСКИ ИСТОРИИ С джипове и С-класи въобще там нямаше. :-*

Освен това, друго което е странно, но почти никъде не мярках полиция.  :-\
А където я имаше, беше на нови БМВ мотори, и полицаите бяха снажни, избръснати, и с чисти и спретнати униформи.
Тоя ред и упрятност, което ме изненада, ама важеше и за полицаите и по границата.

Абе в някои отношения, поне в столицата Скопие, Европа е дошла по-рано при тях от при нас.
Има разбира се и мюсулмаски квартал в Скопие, ама е някак по приветлив, отколкото очаквах.
Иначе кухнята е супер.
Особено на постния ястия македонците са голями майстори, даже надминават турците в това отношение. ;D





















Юли 10, 2012, 17:35:12
Отговор #58

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811




















Юли 10, 2012, 17:35:56
Отговор #59

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811