Мотоциклети > Ретро мотоциклети

Нова придобивка - Татран 125 куб. 1964-69 г.

(1/2) > >>

Teodor:
Никога не съм мислил да имам мотор /освен може би някое БМВ "Ромел"  >:D/, обаче съвсем неочаквано се сдобих с един Татран  :D Интересен, класически модел, може да стане красив млад класик, но истинската му огромна стойност е във факта, че това е моторът на баща ми, който винаги съм смятал за загубен преди поне 35 години!  :D :D :D :D :D :D :D :D :D
    Всъщност историята започна миналата седмица, когато ми се обади мой братовчед и ми каза, че моторът всъщност се пази и да отида да си го прибера!  :D А още по-старата история е, че баща ми го е купува /предполагам нов/ около 1971-2 и успява да го кара изключително малко, след което машинката пострадва от запалена трева в двора. Изгаря седалката и малко от инсталацията, но по това време в семейството се появява и доброто старо Жигули, така че Татранът отпада от дневен ред. Взима го бащата на споменатия братовчед, да си го направи. Както сега разбрах, действително го потяга в някаква степен, кара го известно време, след което моторът остава прибран и забравен в някакво село. От малък бях чувал, че е имало такъв мотор. Някъде бях виждал из къщи упътване за него, също така имам двете стари каски и очилата. Но самата машина не съм предполагал, че съществува все още!  :D А днес я докарах вкъщи!  :D :D
   Ето го и него  :D За щастие основните части са налице, но липсват много по-дребни неща, също така хич няма ел. инсталация, а е направен да пали с две жици. Нуждае се от не малко части и пълна реставрация, но мисля, че в края на краищата може да стане! Не знам кога ще го започна, сега съм достатъчно зает с друго, но нищо чудно това да е следващият проект!  :D

rumen_spasov:
Теодоре историята  на мотора  е направо в стил Джеи Лено . Много ти се радвам че си се сдобил с него и не е токова важно кога ще започнеш реставрацията по важното е че вече си го прибрал на сигурно място и че е попаднал в рьце които сьс сигурност ще го изкарат отново на бял свят. Поздравявам те за интересната придобивка.

krankenstein:
Момче, късметлия си ей! Мернах едната лъскава червена каска в гаража ти, надявам се скоро и мотора да придобие такъв вид :) Не знам дали помниш, че Маргарит имаше Татран, та може да са му останали части.

Teodor:
Не, не съм и знаел. Благодаря, ще го питам!  :)

Smooth_Dog:
Един приятел има такъв. Той сам си го реставрира от доста лошо състояние. Ако ти трябва нещо мога да ви свържа.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия