Автор Тема: Въпроси за оборотомери  (Прочетена 16678 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 10, 2011, 19:50:09
Прочетена 16678 пъти

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Върти ми се от много време такова нещо в кухата глава, да си скова нещо такова за симсона просто така защото обичам да се занимавам с такива неща макар, че съм технически "не обут". Та това нещо мисля да го сложа на Симсон който е 2Т с чукче т.е няма електронно и най- важното е 6 волта, четох доста насам натам, но само до там всички бяха "семкаджий" та реших да поразпитам тук защото виждам, че има знаещи хора и то не само на думи!
Това е едната идея http://szocimotoros.hu/hu/tuningfejlesztes/8 но схемата е доста стара и може би има и по- лесни варианти за такова нещо.
Също така има и друг проблем, че трябва да има нещо като изправител защото симсона произвежда променлив ток, а диодите на прав ток работят, също така със сигурност и акумулатор ще ми трябва, аз имам един оборотомер но е за 4тактови 4-6-8 цилиндрови двигатели, но стига толкова писания.
Ето и една схема който ми дойде изведнъж и съм 99.9% сигурен че няма да работи защото е прекаленно проста и всички щяха да са се сетили за такава проста схема  ;)

Имах и друга идея да го направя с разходомер от Трабант, но той взимал информация от някакви турбинки в карбуратора, а иначе може би има начин как да се праправи за да стене оборотомер. Но най- добре ако е някой стрелкови уред за да е по- олдтаймерско  ;)
Може би темата ще се види много безсмислена за много от вас, но това ще е един осъществен проект!
Поздрави от красивата Родопа планина! :)
« Последна редакция: Януари 03, 2023, 15:05:21 от dido1903 »
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 12, 2011, 00:07:31
Отговор #1

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Ми гледай сега приятел, ще се опитам да ти го обясня съвсем просто за ме разбереш (не съм някакъв капацитет голям, ама последните 25 години се занимавам с електроника). Идеята ти е добра, ама трябва малко доработка. Първо какво точно е оборотомера? - В най общи линий - прост честотомер. Брои прекъсванията на "чукчето" на мотоциклета ти. за дадената схема - не ми се вярва да тръгне - ще светят всички светодиоди, като в низходящ ред напрежението ще затихва и последните ще светят най слабо. за да го направиш най лесно ще ти трябват поне няколко транзистора (като свържеш по няколко светодиода в група/ примерно 3/ за различните диапазони на работа на мотора)  напр. до 1500 оборота - зелени 3000- жълти - и нагоре червени. В  случая ще идат 5 транзистора по 1 за праг (група светодиоди) 1 за преобразувател честота - напрежение и един стабилизатор, защото доколкото знам симсона няма акумулатор.  Според мен най - лесно може да се приспособи светодиоден нивоиндикатор, най евтино ще стане от тези на "Добрикит" или "Монтана" със LA незнамсиколко, трябва да се види по магазините, мисля че, по 3,50 бяха комплектите, те са с по 6 светодиода и бачкат от 5 до 14 волта. Напълно достатъчно за целта. Входа трябва да се нагласи за по - високото напрежение, и да се смени елемента на корекция на прага на сработване ( резистор или кондензатор). Май се отплеснах много, ама ...  мога по нататък, и  при интерес да се поразровя за някоя по лесна схема ( и с по евтини части ), та ако решиш по - нататък драсни на лични да ти пратя някакво компромисно решение, подходящо за начинаещ любител. Поздрави и успех !

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Август 12, 2011, 18:01:11
Отговор #2

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Мерси за отговора предполагах че няма да тръгне моята схема сега чакам с "fulcrum" да се видим той обеща че ще помогне по въпроса но все пак реших да намерим повече варианти а и мисля че всеки иска да има на "бегачката"  :D  такова устройство не че моето е бегачка :D
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 12, 2011, 23:02:45
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Петьо,здрасти! :)Браво на колегата Regreed за компетентната постановка на въпроса! :)
Разгле дах унгарската ти схема.Пълна,подробна,не е много трудна и  всички части ги има.
Обаче най-достоверен си остава аналоговият стрелкови оборотомер.За Симсона ти се конвертира най-лесно от....Лада!
Имам му схемата,в понеделник съм по морги и ще ти потърся такъв.Ако ти издириш какъв да е,публикувай,ще обясня
подробно какво се прави....и даже имам под ръка 1-цилиндров 2-тактов двигател за калибровка. :)
Моля уважаемите модове да преместят темата в раздел ,,Общ технически".......мисля че там и е мястото! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 12, 2011, 23:36:56
Отговор #4

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Е добре де ладовия е за 4 цилиндров двигател, тоест аз като съм на  2000 оборота той оборотомера вече ще е свършил, освен ако не се преправи така, че да дели сигнала на 4, иначе аз имам оборотомер стрелкови който се наглася за 4-6-8 цилиндрови двигатели и e за 12 волта.

кабелите съм ги надписал и знам кой за какво е, но се надявам да не е проблем, че симсона ми е 6v (клапана) :D
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 13, 2011, 00:03:40
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
6-те волта не са проблем.
Отвори го отвътре,ще видиш тример-потенциометър за калибровка на диапазона на оборотите.
Това ти е точка първа! :)   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 13, 2011, 22:02:20
Отговор #6

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Разглобих го и това е вътре на тая се вижда ключа за смяната на диапазона

А ключа е забоден на платката и пистите ходят до едно нещо което би трябвало да е потенциометъра, но просто не съм виждал такъв до сега и не можах да видя колко ома е.

Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 13, 2011, 23:30:42
Отговор #7

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Здравей, Пепи  :) прочетох коментарите на колегите, и погледнах снимките които си направил. ето това е тример потенциометърът който трябва да врътнеш   , но според мен трябва да се смени и стойността на този кондензатор.Той отговаря за време константата на преобразувателя ти, и трябва опитно да се подбере според друг оборотомер. Не мога да изровя формулата, затова ще трябва да пробваш с друг оборотомер да се свери.
п.п. Съвет! Винаги следи и спазвай полярността на кондензатора. Ако нямаш подходяща стойност - комбинирай! Когато свържеш 2 кондензатора паралелно, капацитетът им се удвоява, когато пък ги вържеш последователно - намалява наполовина. Ако смениш кондензатора с друг, добре ще е да е с по - висока или равна стойност на напрежението (волтовете) на стария. Ами това е!
 Мога само да съжалявам, че не си близо до мен да ти помогна, но каквото мога ще помагам със съвети, когато се наложи и с части. ;) Успех ти желая !
« Последна редакция: Август 13, 2011, 23:32:32 от regreed »

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Август 14, 2011, 00:11:24
Отговор #8

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Мерси "regreed" ти и колега Кирил, много навътре взехте болежката ми, за което съм изключително благодарен, аз утре ще пробвам как стоят нещата и ще пиша, надявам се да стане само с въртене на потенциометъра, ако не ще се сменят някои компоненти.
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 14, 2011, 22:00:22
Отговор #9

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Колеги днес за жалост нищо не можах да работя, защото нали знаете, че никога не става така както го мислиш, а става както дойде. Просто всеки си прави плановете сам за себе си и в един момент се получава обърка в сметките и нямах възможност да пробвам, защото на всичкото отгоре още нямам акумулатор  и съм зависим дали семейната кола ще е вкъщи, за да мога да прикачвам кабели на спокойствие  :P Само разглобих преди малко оборотника :D и видах, че потенциометъра е 200 омов и има голям толеранс за калиброване, само дето неможах да разбера ключа кое управлява- дали трите еднакви резистора, кондензатора или другата група резистори, но утре е празник и няма да има къщна работа и ще се отдам на удоволствието да човъркам  >:D тогава ще видим дали ще се получи само с настройка на тримера :)
Живи и здрави :)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan