Автор Тема: Премахване на миризма от влага.  (Прочетена 12177 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 09, 2015, 20:51:28
Отговор #10

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Видях много интересен начин в Германия (от колеги) .... поставят шепа кафе на зърна във филтъра на климатика-абсорбира тютюнев дим,влага,миризми .... изпробвано е-действа! ;)
retrobs.com

Април 10, 2015, 11:54:39
Отговор #11

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Значи остава само колегата Котков да си монтира климатик в Космича :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 10, 2015, 23:38:59
Отговор #12

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Трябва да решиш, кое е по-добро за теб. Миризма на влажно многомишие или миризма на гума, балатум и бензин. Всичките миризми са оригинално вградени, като екстра в Москвича. Само гаражната миша работа, не бива да я има. Подглавниците, трябва да им обезмаслиш кожата. С обезмаслител. И да я оставиш няколко дни на терасата, някъде на проветриво място. Обезмасляваш, чакаш, забърсваш. Отново напръскваш, отново чакаш, отново забърсваш. И така, докато не постигнеш аромат, различен от гаражна влага и мишие. След това, нанасяш препарат за тапицерии, понеже кожата или гьона се изсушават, а не бива, понеже стават податливи на скъсване. И напукване.

Април 11, 2015, 00:41:44
Отговор #13

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Стига бе - егати програмите .  :o

Замразяваш за една седмица във фризера /не мокро/ - вадиш ,сушиш със сешоар малко и готово.  8))

Април 11, 2015, 08:34:05
Отговор #14

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Търси препаратите на Astonish.Аз си ги купувам от Практикер,но ги има и на други места.Едни тумбести, пластмасови ,с пулверизатор.Гарантирано ще ти свърши работа!Има всякакви модели с различно предназначение.Преди време приятел с автокъща ми ги показа.Беше докарал Ягуар от Швейцария,в който бяха возили.....овце!!!!! Миризмата беше неописуема/отделно мръсотията/,но след като изчисти салона и го обработи с тоя препарат колата вътре миришеше като чисто нова  :) Аз лично си купих  за мухъл и плесен   и останах много доволен.

Април 11, 2015, 13:13:50
Отговор #15

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Харесвам повечето предложени начини.Мисля че без да прилага нито един от тях, колегата Котков би се разделил с миризмата, само ако е монтирал подглавниците или да ги е оставил на проветриво място.(Не че по голямата част от Москвичите, които познавам не са достатъчно проветриви.)От 2012 г. от когато е темата до сега миризмата би трябвало по естествен път да се е отстранила сама.(Стига да не се съхранява в специално избрано влажно помещение с мухъл.)Колегата Котков може да сподели какво е положението и как е решил проблема?                                   Поздрави.