Автор Тема: Въпроси за оборотомери  (Прочетена 16674 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 15, 2011, 22:23:06
Отговор #10

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Добър вечер, сега ще ви обясня точно какво направих днес:
Първо паркирах симсона до опела и вързах червения кабел към акумулатора който е 12 волта, след това сложих черния на маса на акумулатора,  а  зеления на минуса на бобината на симсона, запалих и отчиташе, но максимум успях да развия 4 000 оборота (тук да вметна че мислех, че оборотомера ще показва 4 пъти повече, но се оказа че показва 4 пъти по- малко), разглобих го и пробвах с въртене на потенциометъра, но той се оказа само за финна настройка и с него успях да постигна само 200 оборота в минута разлика. Tака че ще се сменят някои детайли явно, но оставям вас да прецените какво и що защото аз нямам идея  :)
П.П. Възможно ли е след като взех ток за оборотомера от 12 волтов акумулатор на симсона да му стане нещо защото се получи прекъсване след това, но на мен ми се струва, че е запушване на карбуратора, но вие кажете възможно ли е  :-\
Поздрави :)
Макар че сега като стъпна на земята май не отчита вярно оборотомера, щото ако ми е показал 4 000 оборота значи съм развъртял космическите 16 000 RPM което е невъзможно сега вече започва да ми се изчиства защо ми го подариха  :(
« Последна редакция: Август 15, 2011, 22:34:08 от Петър_Пейков »
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 15, 2011, 22:55:35
Отговор #11

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Невъзможно е да повредиш нищо по мотоциклета, тъй като има диод който предпазва от т.нар. "обратен ток"
По скоро се е "задавил" от ръчкането на място. Така както казваш, според мен трябва да се провери кондензаторът в базовата верига на последния транзистор ( не знам колко са при теб, но той отговаря за това колко време да е отпушен транзисторът- респективно колко да се отклони стрелката) трябва да е някаква стойност в нанофаради (около 150 са обикновено)  - можеш да "лепнеш" един от 420nf / 60V - български стандартен отдолу на платката паралелно на този който е там. Ще се получи 420 + 150 = 570nf -приблизително стойността която те интересува - останалото с тримера. Ако обаче е само един транзистор, трябва да търсиш повече, ще има един кондензатор на базата (последователно) и един паралелно м/у базата и емитера на транзисрора... Става сложно дявол го взел. >:(    Моят съвет е : Потърси колко са транзисторите по платката и ми прати на "лични" номерата им, или виж данни за тях от тук: http://alldatasheets.com/.   Виж и за неелектролитни кондензатори които са по платката за стойности и да видим  какво може да се направи. Хм, не ми се иска да те карам, но най добре би станало ако може да се снима платката от близък план отгоре и отдолу, така че, всичко да се вижда и бих се опитал да смъкна схемата и да ти дам ясен и точен отговор какво да направиш...  Поздрави и доскоро!

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Август 15, 2011, 23:02:29
Отговор #12

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Въпросния кондензатор е със стойности 47 микро фарада 16 волта на платката има и 3 транзистора които са еднакви и върху тях пише "C945  P238C" утре ще пробвам опита, но без да свързвам към акумулатор от друго МПС, а ще го вържа към захранването на симсона :)
Утре ще видя какво ще стане и дали ще има разлика в показанията и тогава ще видим какво ще се мисли :)
« Последна редакция: Август 15, 2011, 23:11:19 от Петър_Пейков »
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 15, 2011, 23:22:52
Отговор #13

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Супер! ето ти го твоят транзистор! http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/5971/NEC/2SC945.html   на базата (крачето което е от дясно като гледаш надписа отгоре на някой от тях) трябва да има друг кондензатор неелетролитен, нещо подобно трябва да е: http://bg.exportpages.com/companyproducts/10582183082129709275/0.htm   виж каква стойност има - трябва да е в нанофаради ( nf ) или микрофаради, ама с нула отпред ( 0,22 uF, 0,15 uF например), та неговата стойност трябва да я умножиш по 4 - за да компенсираш цилиндрите.( за 4 цилиндровия мАтор чукчето дава искра за всеки цилиндър по веднъж, а при теб дава само един път, понеже имаш само един цилиндър на мАторя). Ако може пробвай да залепиш кондензатора отдолу, ако пък няма място, отгоре в/у този който е там. Целта е да учетвориш стойността на кондензатора който е там. Успех!

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Август 15, 2011, 23:49:08
Отговор #14

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Правилен подход колега Regreed ;)-само че се превключват резистори за обхвата 4-6-8 цил.
Пригодих такъв преди 6 години за Полско фиатче 126.
Сменя се само стойността на R за 4 цил.-близо 3 пъти по -малка! :)   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 16, 2011, 12:16:43
Отговор #15

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Ключето управлява трите сини резисторчета- които са точно до него, от всяко положение на ключа тръгва пистичка която ходи до един от 3те резистора, а другият край на резисторите е свързан в обща шиничка и продължава в обща писта! А това което ви казах че има 3 транзистора НЕ Е ВЯРНО, защото само средното е с 3 крачета другите 2 са с по 2 крачета, но стойностите и на трите са еднакви  :-\ . Ще повторя опита с прикачването на оборотомера на симсона следобед и ще пиша как е хавата!  ;)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 16, 2011, 12:45:41
Отговор #16

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Петьо,след около 1-2 часа ще ти определя стойността на всеки резистор  по цветния код! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 16, 2011, 16:34:55
Отговор #17

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Ами аз тези сините резистори ги проверих, кой по колко е и стигнах до изводите ,че най- горния е 189 кило ома (кафяв- сив- бял- оранжев- зелен), средния е 249k ома (червен- жълт- бял- оранжев- зелен) а най- долния е 314k ома (оранжев- кафяв- жълт- оранжев- зелен) мисля че този последния е за 4 цилиндъра, всички са с толеранс 0.5%, може да греша, но аз така ги определих :)
« Последна редакция: Август 16, 2011, 16:43:59 от Петър_Пейков »
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 16, 2011, 16:51:43
Отговор #18

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Браво,точно така са! :)  :)За 4 цилинд ъра обаче  е 189 Кома
За 1 цил. трябва да стане 82-100 Кома.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 16, 2011, 17:04:11
Отговор #19

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Аха ясно сгрешил съм значи само трябва да се сложи резистор със стойност 82-100 к ома. на мястото на първия и работата заспива така ли?
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan