Автор Тема: Българската народопсихология - ТЕМА за обсъждане  (Прочетена 18018 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 10, 2023, 10:42:30
Отговор #90

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Г-н Кръстанов,не знам вие как сте живели тогава но аз изобщо не съм доволен от това минало!
За това,че има стегнация мога да кажа ... много хора работят на по 2-3 места за да си докарат добри доходи (това не е изключение за България на много места по света е така) иначе псувни и клетви пред телевизора е лесно.Трябва да се рискува и да се предприемат действия за да подобрите начина си на живот.Не е вярно,че днес с честен труд може да се печели добре ... трябва да имаш топки за да се пребориш с пазара на труда и да изградиш име.Тук в тази тема никой няма да ви помогне освен да се почувствате удовлетворен,че не само вие харесвате живота през соца.
Хвалете ми го колкото искате и охулвайте демокрацията аз мнението си няма да променя защото сега се чувствам много по-добре отколкото преди (нищо,че работя 12/7/365) .
Успех със спомените! :)

г-н Румба, лично аз си живея много добре. Ама наистина добре. И не искам някаква помощ :) Не милея по социализма защото ми е лошо, напротив. Но като гледам какво става наоколо и какво се случва, не мога да подмина когато някой плюе без основание социализма. Със съветския си скапан москвич дето е антикола уж, обикалям цяла България. Виждам какво е било и какво се случва. Говорил съм със безброй хора. Вече имам дете и ме е страх за него - да се чудя наркоман ли че стане, педал ли ще стане и дали ще си намери работа или ще стане сервитъор или ще ходи на мие чинии в чужбина. Никой и нищо не може да отрече направеното през социализма. По дяволите, над 30 години вече крадат и още има за крадене. Вие г-н Румба имате лична вражда и никой и нищо няма да Ви убеди в противното. Не се и опитвам. Но сам казвате, че бачкате като вол денонощно. И кое му е хубавото на това ? Това ли е демокрацията ? Сам казвате, че с честен труд не може да се постигне нищо ? Това ли е демокрацията ? Това ли му е хубавото ? Ще дам пак личен пример - построена през гадния соц пететажна огромна поликлиника в град на 1км. от София. Със спешно, стационар и всичко както си трябва. Хубавата демокрация направи така, че в спешното и в момента има фитнес, а в стационара се помещава общината. Има един детски кабинет и няколко други, само дето коридора не се отоплява и докато чакаш за преглед заедно с още 30 човека умираш от студ. Ако трябва да се направи детска консултация се обаждаш да пуснат духалката. Страхотна демокрация а ? Преди две седмици в същия този град мой близък получи инсулт. Чакахме линейка час и половина. Не смеехме да го закараме с лична кола. Не пожелавам никому час и половина да стои при човек получил инсулт и да чака спешна помощ. Пететажната болница е на две минути пеша от дома на човека !!! Ама в спешното и - фитнес !!! Дойде линейка - хоп счупи се носилката. И нали е модерна -  без нея не може да се превозва човек в линейката. По дяволите, лично аз поправих скапаната носилка с инструменти дето си чопля по москвича !!!  Еб...м ти демокрацията !!! Кой квото ще да си говори, фактите са си факти ! Два часа този човек се мъчеше докато стигне до болницата. И там го тестваха за корона вирус преди да го погледнат даже ! За какво говорим изобщо !!! Късмет е че инсулта бе сравнително лек иначе човека си заминаваше. И като знам, че в гадния соц спешното беше на две минути пеша направо полудявам.

Какво ни даде демокрацията - затворени над 3000 завода, затворени 4 блока на АЕЦ с бъдещо затваряне на 5 и 6. Затворени болници, училища и т.н. Образование на нивото на пигмей от Джибути, Нарязани самолети, ракети, унищожена напълно армия, безброй бездомници, безброй наркомани, педали и прочие бандити, тесен кръг от хора и протежетата им дето станаха милиардери и дето с големите си джипове изпотрепаха сума народ и са безнаказани, зомбита гледащи телефонни екрани, съсипана икономика и ако не взимаме кредити всяка година сме напълно умрели, болниците са търговски дружества и не си ли платиш пак умираш, безброй ипотечни кредити, бързи и всякакви кредити и т.н и т.н....... мога да напиша цял ферман. Живейте си в демокрацията, аз не я искам, въпреки, че съм се уредил добре в нея !!!

Демокрацията в този си вид не е за никой, още повече за Бай Ганя. Той от нея само далаверки прави и краде колкото може. Първо демокрацията трябва да се обработи и тогава да се даде на хора с нашия манталитет. Както казах, трябва да остане 30% от нея и да се добавят 70 % социализъм. Ама и хората да са съвестни, а не Бай Ганя. Г-н Румба, казахте, че управляващите и до момента са били комунисти. Това изобщо не е вярно. Комунистите умряха още седемдесетте години. След това всички станаха отрочета на капитализма с мечти за бързо забогатяване. Това, че са се назовавали комунисти, не значи че в сърцата са си такива. По мой наблюдения както казах вече след 1980 започва умишленото съсипване на държавата, но не от комунисти, а от отрочетата на такива които обаче не следват повелите на родителите си. За мен това не са комунисти. Комунизма приключва именно осемдесетте години. Лошото е че младото поколение са тотални зомбайовци. Един набор 98, не от този форум ми вика "Колко зле е било тогава, даже бирата е била с парцали" Викам му, сега си е по добре, с консервантите издържа години :) Така и не ме разбра................. Толкоз за демокрацията. Дано Ви е добре в нея. На мен също ми е добре, но се плаша за бъдещето на децата. Повече хора не разбират, че западния свят ни ползва само за консуматори и евтина работна ръка. Не разбират, че те са колонизатори от векове и че вече сме просто една скапана колония. ама нали си ни е добре в демокрацията !!!

Януари 10, 2023, 12:07:15
Отговор #91

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Темата се извращава в политическа посока и тук е моментът да я заключа. Извинявам се, че не е заключена по-рано!

Политиката в този форум е забранена.

Благодаря, че спазвате правилата!
« Последна редакция: Януари 10, 2023, 15:56:10 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"