Автор Тема: Ретро парад Созопол - 4. 09. 2011 г.  (Прочетена 12580 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 07, 2011, 13:21:48
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мерси и от мен за снимките! От янгтаймерите ме впечатлиха супер рядкото /вероятно единствено/ у нас Митсубиши и кабриото БМВ Е30 Баур, от което доколкото знам са произведени само около 10 000 бр. За предвоенните возила просто нямам думи, какво е да реставрираш и поддържаш подобно чудо у нас... някои от моделите дори са ми непознати, ако може под снимките да се направи пояснение ще е добре.

п.п. Катерхама също е голяма мания, въпреки че не е много ретро - мило и драго давам да врътна с него няколко кръгчета на пистата >:D
« Последна редакция: Септември 07, 2011, 13:30:08 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 07, 2011, 14:52:38
Отговор #11

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Интересното в Митсубишито е,че е с трицилиндров двутактов двигател (един вид Вартбург  ;)).За мен това е непозната версия и затова снимах и табелата,която беше на предното стъкло на колата.

Септември 07, 2011, 18:57:58
Отговор #12

Неактивен eclecticstudio

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Чудесен събор(парад).
Доста и интересни за снимане неща. За съжаление нямах много време.
Пускам малко кадри.
Ако остане време  - ще прегледам и на другата карта.

http://eclectic-studio.tumblr.com/post/9873331779/puss-v12-xjs
http://eclectic-studio.tumblr.com/post/9893722536/b
http://eclectic-studio.tumblr.com/post/9886345985/ford-mustang
http://eclectic-studio.tumblr.com/post/9832379462/bmw-3-0-cs

Септември 08, 2011, 12:20:37
Отговор #13

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Супер сте си прекарали ! Благодаря за снимките на колегите. Направо си гриза ноктите от яд ,че пропуснах тази година. Созопол ми е тръпка , а и в комбинация с ретро парад направо си е любов....

Септември 08, 2011, 21:39:31
Отговор #14

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Зеленото Рено 4 наистина е много интересен модел.

Може би имаш предвид Ситроен 4CV.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Септември 09, 2011, 09:15:21
Отговор #15

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Зеленото Рено 4 наистина е много интересен модел.

Може би имаш предвид Ситроен 4CV.

Това си е точно Рено,а не Ситроен. ;)

Септември 09, 2011, 16:38:02
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, моделът на Ситроен е 2 CV, а 4CV е моделът на Рено от най-малък клас точно преди Дофин. Навремето бяха доста разпространени у нас, мисля че са се продавали в края на 50-те години в ЦУМ... даже в зората на демокрацията имаше отделен клуб с това име, но напоследък изчезнаха дори от ретропарадите.
« Последна редакция: Септември 09, 2011, 16:40:11 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 09, 2011, 19:27:46
Отговор #17

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
А бе не му знам марката, но определено отвън изглеждаше "сдъвкано и изплюто". Даже, като казах на собстквеника, че нищо не е пипано по колата и той се разсърди и каза, че два месеца не е излизал изпод нея. Честно казано "не и личи".
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Септември 09, 2011, 21:02:49
Отговор #18

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
E-ee, колега не е честно това.
Имай предвид, че много фенове на ретро и класическите коли предпочитат да не ги пипат изобщо, за да не се изгуби оригиналният дух. Гледах един епизод с Джей Лено, като откри един Дюсенберг - нарочно не му пипа външния вид, за да запази усещането за оригиналност.
Наистина човекът сигурно си е скъсил живота да му оправя ходовата част, спирачките и т.н. - неща, които не се "виждат", само за да изкара колата да се види и накрая да му се изпедепца някой да го съди ... не е честно.

Септември 09, 2011, 21:27:11
Отговор #19

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Дянко,вероятно си говорил не със собственика, а с човека ,който я стяга. И двамата бяха там.Този който я стяга е по-докачлив,ако не му харесаш работата.Познавам го от известно време.Целта е била колата да се приведе в движение до ретропарада в Созопол,поради която причина е обърнато внимание на ходовата част и двигателя.Външният вид е бил докаран само до състояние цветът по цялата кола да е приблизително еднакъв.Доколкото разбрах предстои цялостно възстановяване на колата.Но това ще го разберем в действителност по следващите ретропаради.