Автор Тема: Почистване на ръжда в радиатора  (Прочетена 16548 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 24, 2011, 19:01:51
Прочетена 16548 пъти

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Здравейте колеги! Искам да помоля за споделяне на малко опит и помощ. От известно време в разширителния съд на радиатора на колата ми се появи ръжда.  По принцип всеки сезон преди почване на зимата, сменям антифриза с пресен, но не избирам най - скъпите марки, слагам това което предлагат на бензиностанциите или в магазините за авточасти. Лятото промивах радиатора с чиста вода докато се източи мътилката и ръждата, но пак се е появила. Има ли начин да се прочисти с някакъв препарат, и да се предодврати понататъшно ръждясване?
« Последна редакция: Октомври 31, 2020, 13:43:05 от dido1903 »

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Август 24, 2011, 19:59:18
Отговор #1

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Чистенето според мен е бял кахър, аз на твое място бих използвал нафта- сваляш радиатора запушваш му отворите сипваш към 2 литра нафта и го оставяш на една страна.... след 20 мин го завърти на друга и така нататък- идеята е да иде нафтата навсякъде и тя ще изчисти ръждата според мен, особенно ако на моменти разтърсваш радиатора за да се отчупят подвижните парчета ръжда, но идея нямам как да изчистиш каналите на двигателя. Но след това как да се предпазиш от по- нататъчна поява на ръжда по добре някой вещ колега да каже :). Надявам се да помагнах поне малко с нано мозъка си  ;)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Август 25, 2011, 11:00:50
Отговор #2

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 215
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Може и да си казал каква ти е колата, но аз да съм го пропуснал. На Рено между 1992 и 1998 им ръждясват системите, доколкото разбрах, поради антифриза, с които са ги заредили заводско. Отърването от ръждата там е много трудно и обикновено е свързано с подмяна на почти всички тапи на блока и главата.
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Август 25, 2011, 14:54:08
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ако не се лъжа,беше 3% разтвор на млечна киселина,но пак ще поитам колеги :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 25, 2011, 18:32:35
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
И с лимонтузу става .Това беше  някаква готварска подправка и струва стотинки  бумкаш 10тина пакета и това е много е ефективна иначе за любителите на прецизните ремонти си има специални препарати но ако си мислиш че ще се отьрвеш на 100 процента от тази рьжда забрави ,но поне ще си промиеш системата.За да има ефект тази операция трябва да се повтори  поне 10тина пьти промиваш караш точиш наливаш и пак. А промивката направо маркуча в радиатора отваряш всички вьзможни врьзки и да тече поне 1 час.

Август 25, 2011, 20:23:50
Отговор #5

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Ами таратайката е стар Ровър Маестро 1996 година - Варненско изпълнение.  Най неприятното е, че ръждата тръгна отведнъж и сега отърване няма! Другото кофти е, че и главата и блока са от масивен чугун, та там ръжда - дал Господ  :)  Не знам дали тая ръжда влошава охлаждането на мотора, а при тия жеги напоследък си иска добро охлаждане.   :D
Язък, че бира не поема горкия, да му ливна някоя и той да се разхлади както си трябва  :))

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Август 25, 2011, 21:33:19
Отговор #6

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Изчистването на ръждата от радиатора ще подобри леко охлаждането, но ръждата пак ще си я има според мен.
Аз съм ползвал специален препарат за МВ-то, който прочиства цялата система - купих си Loctite, но има и други. Излязоха доста гадни неща, но колко се е прочистила всъщност цялата система, никой не знае... Става лесно - сипва се тубичката в радиатора, караш така ден - два, източваш, после може да се промие само с вода, може да се повтори процедурата пак, след което - антифриз.
Имам и няколко познати, които си ползваха Calgon - прахообразен препарат, основно за прочистване на натрупания варовик (за перални). Схемата е същата, но е добре прахът да се разтвори добре предварително. Отстраняването на натрупания варовик също подобрява охладането, но има опасност от промиване и на малки дупчици от корозия, запушени с варовик, така че ако някой ще го прави, да си прецени.
« Последна редакция: Август 25, 2011, 21:35:28 от rsk »

Август 26, 2011, 06:16:54
Отговор #7

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
колега забравих да ти кажа при тези процедури задьлжително трябра да изолираш радиаторчето на парното защото иначе зимата ще я караш на дьрва и вьглища :D

Октомври 06, 2011, 13:50:22
Отговор #8

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Аз промих моя радиатор и мотора ,като сипах от speed flush май се казваше ,синя опаковка от бензиностанциите. Итече бая кафява вода и боклуци.След това промих с чиста вода около 20 мин.,,, сипах новия антифриз и сега е ужасно кафяв и в казанчето има утайка от ръжди... Или препарата не помага или е бил много зле радиатора....

Октомври 07, 2011, 09:05:12
Отговор #9

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Проблема не е в препарата колега просто 20 минути не са достатьчни да се почисти една система която се е зацапвала с години.След като си сложил препарата тои си е свьршил работата.От тук нататьк иска здраво промиване.20минути е добре но след това трябва да покараш 1-2дни да източиш и пак да промиваш и така поне 20 пьти.За сьжаление утаиките си остават на дьното да блока и радиатора и без разглобяване е много трудно да се изкарат от там.