Автор Тема: Всичко за акумулаторите  (Прочетена 33634 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2012, 12:39:34
Отговор #20

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
В последно време забелязвам една много интересна тенденция при новите акумулатори която силно ме озадачава.Започнали са да стават все по малки и по малки.Особено на разни не особено известни марки.Нормално е науката  за акумулаторите да се развива и да се радваме на иновации ,но дали това е реално или е търговски трик не знам. Не ми изглежда реално акумулатор от 52 ампера примерно да изглежда като акумулатор от 44 ампера и да е с цена като за такъв .И данните за такъв акумулатор да са написани на някаква лепяща хартийка вместо да са щамповани на самия акумулатор.Чудя се дали не слагат изкуствено завишени мощности на акумулаторите за да имат по голяма продаваемост с уж по ниската си  цена.Бих помолил някой от електро специалистите във форума да внесе малко разяснение около този казус.
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 12:41:34 от rumen_spasov »

Февруари 19, 2012, 13:53:04
Отговор #21

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Румене  фактора , който кара акумулаторите да изглеждат с почти един габарит по - малки е прекалената употреба на нови полимери
основно за корпуса и сепараторите м/у плочите им.

Откровено го казвам - някои фирми , произвеждащи акумулатори ,  но с дребнава производствена и технологична политика пестят от
към количеството , та и от качеството на констуктивните пластсмасови полимери.
Бил съм на семинар на фирмата за акумулатори MUTLU - Турция , те работя с 2 лиценза , съотношението ми цена - качество е повече
от прилична , плюс добрия маркетинг в България и двегодишната им гарaнция.
Издръжливи са, виждал съм на 6 години с добри остатъчни параметри и си въртеше също прилично.
Но се усъмних в това , че пестят от материал в корпуса , когато пред мен изпуснаха един от 20 - 30 см и той се спука!
Ако беше Бош или Варта , или Банер , щяха от толкова да издържържат краш - теста.
Та общото ми мнение за това  е като тенденциите в автомобилостроенето - пластмаса , пластмаса....  :)) 
Иначе технологично откъм електроди ( Олово , оловен диоксид)и химическа реакция компромиси няма и не трябва да има.
Поне от фирмите с име и авторитет.
Иначе за повишения стартов ток пак изхождам от гледната точка на науката - или независимо изследване в оторизирана лаборатория
със съответния сертификат , но такава на дали има в БГ. :-\   
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 14:04:25 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 19, 2012, 14:05:29
Отговор #22

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Благодаря за отговора а какво ще кажеш за вечното дерби  между  "Искра'' и ''Монбат''? Има ли фаворит или всичко е до късмет?

Февруари 19, 2012, 14:15:44
Отговор #23

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Руми , Монбат са две идеи преди Искра! ;)
Да си виждал на Искра модел па макар и прототип , който е необслужваем с око?

Апропо , Монбат  вече произвеждат и литиево - йонни тягови акумулатори ( за електромобили нулева серия от 10 батеррии)
Една от тях се изпитва на автомобила - лаборатория на базата на Рено Канго на Висшето транспортно училище,, Тодор Каблешков" :)   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 22, 2012, 14:09:03
Отговор #24

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Въпросът е може ли по фабричния номер да се рзбере годината на производство. Става въпрос за един МОНБАТ, има си производствен номер и още някави цифри тук и там, може ли да се установи годината? Ето номера:566030517, има и още един 040212.
Според тези  http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=58881
http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=54092&hl=%EC%EE%ED%E1%E0%F2+%E4%E0%F2%E0 линкове излиза, че е от 04/02/2011, вярно ли е това?
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Март 22, 2012, 19:32:13
Отговор #25

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Интересно!
04022012 означава 4 февруари 2011г. :) , маркировката е само за Монбат и Искра.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 22, 2012, 19:47:59
Отговор #26

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Ето Ви сайта на монбат http://www.monbat.com/?&LanguageCode=bg може би от там ще Ви отговорят най-точно.Ако намеря време утре може да скокна да попитам и в завода ако има кой да Ми отговори.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 23, 2012, 16:13:57
Отговор #27

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Ето Ви сайта на монбат http://www.monbat.com/?&LanguageCode=bg може би от там ще Ви отговорят най-точно.Ако намеря време утре може да скокна да попитам и в завода ако има кой да Ми отговори.
Написах им мейл, незнам дали ще ми отговорят. Ще почакам. Поживем, увидим.
« Последна редакция: Март 23, 2012, 16:20:31 от NikMar »
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Август 09, 2016, 20:20:36
Отговор #28

Активен peter67

  • Публикации: 762
Някой от Пловдив има ли 6 волтово зарядно да си заредя акумулатора, че моето зарядно реши да не ми помогне.  ::) ::)

Август 17, 2016, 00:01:06
Отговор #29

Активен peter67

  • Публикации: 762
Колеги, предложете 6-волтов акумулатор. Кой с какво впечатление е останал. Последните дни търся Искра, но където и да звъня нямат налични.  :(