Автор Тема: ВАЗ 2101 (Жигули 1200) 1973 г.  (Прочетена 13568 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 01, 2011, 21:18:48
Прочетена 13568 пъти

Неактивен Щ.Тодоров

  • Публикации: 12
Здравейте, от известно време чета форума и ми е интересен. Реших да покажа последната си придобивка. ВАЗ 2101 (Жигули 1200)  73 г. Учудващо всичко  е оригинално, без кърпежи , смяна на калници и други такива. Двигателя е на 48 х.км. Салона перфектен ,червените са по - редки, а в купето още си ухае на Жигули  :) Беше оригинална боя, но имаше леки забележки и се наложи да се боядиса. Взех я с друга цел, но ми стана жал ( за сега) да разсипя кола, която 38 години се е съхранила така. Ограничих се със шпилки, фланци и лети джанти Фондметал 15" прахово боядисани. Нещо ново на нещо старо седи добре  :) Предстои смяна на двигателя с друг, мое произведение 1700 см3 , и лека промяна по окачването. От вън и вътре ще си остане така .
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 18:53:00 от dido1903 »

Септември 01, 2011, 21:46:34
Отговор #1

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Еййй страшна е  :) Покажи и останалите  ;)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Септември 01, 2011, 22:01:25
Отговор #2

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
E, 73 г. колко да е оригинална? Без да се заглеждам външното огледало за обратно виждане не му е там мястото. Предните мигачи не трябва да са с този цвят. Лепенката "ГАЗОВО" едва ли е от 73г.
Иначе екземпляра си го бива, рядко се намират вече такива
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Септември 01, 2011, 22:09:59
Отговор #3

Неактивен Щ.Тодоров

  • Публикации: 12
E, 73 г. колко да е оригинална? Без да се заглеждам външното огледало за обратно виждане не му е там мястото. Предните мигачи не трябва да са с този цвят. Лепенката "ГАЗОВО" едва ли е от 73г.
Иначе екземпляра си го бива, рядко се намират вече такива

Ееее мислех, че в тоя форум няма такива " спецове" . Факта , че е с лети джанти не я прави вече оригинална нали. Исках да кажа, че по купето като ламарини всичко е оригинално.

Септември 02, 2011, 09:03:07
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Поздравления за хубавата количка и от мен.Много запазен салон направо невероятно за кола 73г .предполагам че тези контри на стьклата,по точно льскавите лаистни на гумените упльтнители на предното и задното стькло все още се продават. Ако ги смениш ще добие още по лачен вид.

Септември 02, 2011, 11:31:08
Отговор #5

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Колата е чудна!

В този форуми си ни влече към 100% оригиналното, но все пак всеки има право да прави с колата си каквото пожелае.

Иначе ми се ще да има критики от сорта на "Хубава е колата, но моята е по хубава." и съответно веднага показваш колко по-хубава е твоята, dyankog  ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 02, 2011, 12:22:00
Отговор #6

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Суперска е Жужата :) На 48 хил и без кърпежи звучи много добре! Сподели инфо за бъдещия мотор? Вероятно пак е Ладов? Карбуратори, генерация? Аз мисля, че ако съумееш да я запазиш в оригинален вид и без интервенции ще има цена тази кола и след време. Но пък от друга страна аз много се кефя на това, което описваш - отвън ще си остане същата, само с по-ниско окачване и друг двигател  >:D  По време на отпуската ми преди 2 седмици минах към 900км с Жужата на баща ми и мога да кажа, че е готина кола за каране дори и сега. Моторът на бензин има тяга и си върви много добре.  Само където нещо спирачките не ми харесват на тия жигули... Абе трябва си им серво.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 02, 2011, 21:14:45
Отговор #7

Неактивен Щ.Тодоров

  • Публикации: 12
Мерси колеги, за сега мисля по интериора да  сменя само таблото, че ме дразни напуканото. Контрите на стъклата се сменят много трудно и със сигурност ще счупя някое, защото се демонтират :) За двигателя - пак е от Лада 1600 см3 но разстърган, на 82 мм. и се получава 1700 см3. Бутала от Рено Клио   ( доста по-леки от Ладовите с къси поли) олекотен и балансиран колянов вал и маховик. Портната и полирана глава. С нормален разпределителен вал, защото си я карам всеки ден. По окачването, предни амортисьори Каяба пружини от Мерцедес 123 , задни амортисьори Монро  и пружини от Лада комби. Нама да се влачи по земята, ще е малко по-ниска. За спирачките , един серво усилвател от Лада Нива идва идеално  :) Всичко е налично, само където времето не стига, ще намеря един апарат да снимам малко :) 
« Последна редакция: Септември 02, 2011, 21:19:44 от Щ.Тодоров »

Септември 02, 2011, 21:17:14
Отговор #8

Неактивен Щ.Тодоров

  • Публикации: 12
Еййй страшна е  :) Покажи и останалите  ;)

 :) ти ги знаеш  :)

Септември 02, 2011, 22:59:11
Отговор #9

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Ееее мислех, че в тоя форум няма такива " спецове" .
Е, няма, няма, ама се намират! Виждам, че ти липсват лайстните на праговете. Ако наистина ти ги няма или не стават обади се. Има два /може би и четири, но да не се изхвърлям/ броя и мога да ти ги подаря. 0887-336-065 Дянко Григоров. Успех с възстановяването.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!