Автор Тема: Поддръжка и освежаване на кожени седалки и салон  (Прочетена 8875 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 03, 2011, 19:26:15
Прочетена 8875 пъти

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Здрвейте. От доста време имам едни седалки на Кьониг, обаче не мога да намеря нито информация, нито части за тях, понеже им трябва малка реставрация. Явно в Бг са голяма рядкост. Поне 5 пъти съм се ровил в Гугъл да търся някаква информация или официален сайт на марката и ми излизат само разни обяви от Германия. Единствената им екстра е настройка на лумбалната опора, обаче няма "врътки" и на двете седалки. Преди време мислих да ги продавам, обаче се отказах. Просто в по- удобна седалка не съм сядал и не мога да се разделя с тях. Молбата ми е, ако намерите каквото и да е в нета за тях да го споделите. Ще се радвам и на съвети за реставрирането им. Прилагам и няколко снимки със забележките, които трябва да се отстранят.
« Последна редакция: Декември 17, 2015, 10:59:18 от dido1903 »

Февруари 24, 2013, 19:22:28
Отговор #1

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
Здравейте! Скоро се сдобих с кожен салон в почти идеално състояние, обаче дясната седалка се нацепи ужасяващо много и като цяло е по-твърда от лявата (явно е стояла по-дълго време на слънце).
Решил съм да сменя кожата на седалката с нова, като всичко ще си го правя сам. Питането ми е дали ще се справя с обикновена шевна машина или трябва нещо по-специално. Кожата която съм намерил като цяло не е твърда и е изкуствена.
Другото питане е свързано с лайсната, която е по ръба на седалката. Продават ли се такива и как става зашиването. Краен вариант е да зашия краищата с двоен шев без лайсна.
Като цяло има ли нещо специфично при цялата операция.
Има ли вариант да се вземат размерите за кройките без да се пори стария калъв, защото се съмнявам в способностите си и да не остана накрая без седалка :))
Ето снимка на седалката:
« Последна редакция: Февруари 24, 2013, 19:28:58 от dido1903 »
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС

Февруари 25, 2013, 07:18:18
Отговор #2

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Значи Кьонинга на първия колега доколкото виждам се нуждае от посещение при тапицер а не от освежаване.Ако нямаш познат тапицер ремонта на тези иначе наистина много красиви седалки ще е цифра.Аз съм карал седалка за ремонт и само за това скъсано което държиш с ръката ми взеха 60лв. А относно седалката на другия колега ми се струва несериозно да и се прави ремонт защото ако се смени кожата ще се различава от другата а и е безмислено тъй като една друга седалка ще струва по евтино от ремонта.Доколкото виждам става дума за седалка от ВАЗ. Отивай в някой морга колега и вероятно ще си решиш проблема срещу 20тина лв.

Февруари 25, 2013, 08:40:41
Отговор #3

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
До колкото пък аз виждам, става дума за Полски Фиат 125. Не знам дали ще се намерят запазени седалки за продаване за него. Иначе моите са не само красиви, но и мнооого удобни. Ама пусно нямам възможност да ги възтановя както искам.

Февруари 25, 2013, 08:53:01
Отговор #4

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Е все някога ще им дойде реда .Не е нужно да бързаш.Важното е че ги имаш нали.А своевременно не е зле да ги намажеш с някаква паста за кожа за да ги поосвежи стига да са от естествена кожа.А седаката на колегата и Фиатова да е пак ще намери предполагам по моргите вместо да се вкарва вьв филми с неясен край.
« Последна редакция: Февруари 25, 2013, 09:00:41 от rumen_spasov »

Февруари 25, 2013, 09:27:40
Отговор #5

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
С изкуствена кожа са тапицирани.

Февруари 25, 2013, 11:01:03
Отговор #6

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Ей тук се обади.Имат доста тапицерии и тези лайстни отстрани.Забравих как точно се казваше.Даже имат различни цветове. Можеш да пробваш да дадеш закупените материали на човек ,които прави калъфи за мебели да ти ги ушие.



Адрес: София, ул.Самоковско шосе 1,2 км от караулката посока Панчарево,х-л Галант
Телефон: 02/ 979 19 24; 979 14 05
e-mail: [email protected]
web site: autotextil.business.bg

Февруари 25, 2013, 13:27:09
Отговор #7

Неактивен Tasmanian_Devil

  • Публикации: 38
Значи за смяната на седалките, вече съм ги сменил. Тези бяха перфектни затова и ги взех от отпадъци предни+ задни+ корите на вратите, но само дясната се нацепи. Кожа съм намерил за 10лв квадрата изкуствена с подложка. Не искам да давам на някой да ми я прави искам сам да си правя нещата, макар и с риска да не стане толкова добре. Питането ми е дали има тънкости при самото правене. Иначе тея дни ще взема да пробвам да видим шевната ми машина дали ще може да кара кожата.
Поздрави.
Fiat 125p 1980г.
Инструктор за обучение на водачи на МПС

Февруари 25, 2013, 14:52:59
Отговор #8

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Шевната ти машина ако е обикновена домашна от онези руските не им помня името едва ли ще ти свърши работа.Не забравяй,че за да се получи тази форма на седалката под кожата се добавя и дунапрен а също и подложка а като сложиш и канта по ръба си става доста материал за пробиване.Обикновена шевна машина според мен едва ли ще се справи с такова предизвикателство,но нищо не ти пречи да пробваш с едно малко парченце. :)

Февруари 25, 2013, 16:12:33
Отговор #9

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Според мен не би трябвало да има проблем да я шиеш с обикновена машина просто свали зьбите които подават плата и задьлжително ти трябва игла за кожа която не е като обикновената обла а е триьгьлна в долната работна част
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон