Автор Тема: "Automobilia" - всякакви ценности свързани със старите автомобили  (Прочетена 41941 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2012, 13:59:39
Отговор #10

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Наскоро се сдобих с тия двата стикера.. :)
Лепят се най-вече на олдтаймерите, участници в исторически ралита.
Шладминг и Грьобминг, са едни от най-известните зимни курорти тук в Австрия.
Освен ски турнири, се организират и авто-ралита





Поздрави 8))
spectemur acendo

Февруари 06, 2012, 21:56:25
Отговор #11

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Стар регистрационен номер от Българския прототип "Балкан":

Според мен това е най - ценната находка, показвана тук - браво!


Февруари 06, 2012, 21:58:16
Отговор #12

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Това си е наистина нещо много рядко, браво!  :D :D

Февруари 11, 2012, 18:32:00
Отговор #13

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ето нещо ново, диск пътна такса 1937! Имах 38 и 39, виждал съм 1940 на снимка на съфорумец, но 1937 виждам за пръв път. Колкото ги гледам, толкова повече ми се струва, че не са за коли  ??? С тия дупчици да джамджийски пирончета, няма как да бъдат ковнати на коли от края на 30-те. По-скоро ги виждам на карусерията на камион или пък са били за каруци и файтони? Знаете ли нещо по въпроса?

Февруари 11, 2012, 18:55:48
Отговор #14

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
И още малко "аутомобилия" от днес. Старо метално тефтерче, едно време са били популярни, защипвали са се листчета вътре. На пръв поглед не хваща окото с нищо, но като се отвори, става ясно защо е в темата  ;)

Февруари 11, 2012, 20:09:11
Отговор #15

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Баща ми ми казваше, че ламаринките за платена пътна такса са ги ковали на каруците.
При един ремонт на покрива ни от една от дъските изпаднаха две такива - от 1938ма и 1939та :)
Цвят - ръждив  :))
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 11, 2012, 21:43:40
Отговор #16

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Чудесно, значи се изяснява какви са  :) И пак са си за пътно превозно средство  :))

Март 29, 2012, 10:57:03
Отговор #17

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Един постер на мотоциклет NSU Supermax и плакет с различни класически автомобили, който напипах на един битак в Германия за щастливите 50 цента  :))
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 04, 2012, 18:46:36
Отговор #18

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Айде да оживим малко темата.  :)

Е тия 8 броя табелки с американски номера ми стоят в гаража, някои от тях от доста години.
Досега не съм ги обявявал никъде за продаване, защото си ги харесвах, а са всичките са били на разни возила, към които по една или друга причина, съм имал особен сантимент.

Та, всичките тези номера са на или мои бивши коли, или от такива, в което докарване и регистрации за бъдещите им собственици у нас, активно съм участвал.
А колите на които бяха поставени, са наистина интересни возила.  ;)

Е тия само белите еднакви табели, без надпис на Щат, са на америкаските войски в Германия на военнослужащите издавани.
Те бяха от един фастбек Мустанг ГТ 5.0, модел 1982, който го докарах в БГ, някъде през средата на далечните 90-те години.

От смесените табелки, тази от Онтарио, беше от едно тъмносинйо Порше 911 турбо, модел 1986.
Което успях да купя общо с един приятел на един търг в Торонто, и да го докарам в БГ през 2003 година.
По онова време, смея да твърдя, че това беше 2-то докарано в БГ турбо 911 с въздушно охлаждане. След едно много хубаво червено такова, което някъде през 2000 година, го докараха автокъща Капитолия.
Всъщност заводското име на този модел е 930, което донякъде си личи и от цифровата номерация на табелата- 933.  ;)
Макар че не знам дали всъщност това е умишлено избрано число от бившия канадски собственик на това турбаче де.  :))

Номера Ню Йорк в същия пакет, е оригиналния номер на 2-я брой Ягуар ХЖ6, който имах, и  който купих някъде през 1997 или 98 година.
Джагито беше тъмносин, серия 3, със серийния 4,2 шестак мотор, и беше 1985 година модел.
Него го взех тук докаран направо в БГ, от една лелка стара емигрантка, която си го беше купила нов в САЩ, и си го караше тук дълги години на УС табели, след като се е върнала след промените да живее у нас за постоянно.

А двата еднакви номера от Вирджиния, пък са от бившия ми Олдсмобил Торонадо, пак 1987 модел.
Който закупих от пак от 1-я му собственик в САЩ, и то пак българин стар емигрант в БГ.
Това Торо, специална версия Трофео, сребрист металик със сива кожа, модел 1987 година, беше и още е, единствената налична бройка Торонадо в БГ, от тази последна моделна серия Гран Туризмо купета на Олдс, правени между 1986 и 1992 година.

А пък тези двата еднакви номера със щастливите числа от Невада- 555, бяха на един Ролс Ройс Силвър Шадоу, от 1-та моделна серия, правен между 1966 и 1970.
И тази кола беше сребриста, със светлосива кожа комбинация, като бившето ми Торонадо.
И тя беше закупена направо от българин стар емигрант /хахах, ама как само съм ги ловял чичковците още с пристигането им на митницата, направо не е за вярване  O:-) /, само че за съжаление, не от мен.

Просто в случая участвах в регистрацията и на БГ табели.
В момента тази кола се продава от време на време в нашето Мобиле.
Даже беше оферирана и тук по нашия Форум, някъде преди година, но без оригиналните и УС табели, които виждате пред вас. ;)

Та, всички тези интересни нещица, ще се продават, и цените ще са умерени. :)
Ще се продават за по-удобно, и да не се развалят комплектите, само на чифтове номера.

За УС военните номера белите, общо двата броя ще са на цена само 20 лв.

Макар и различни, табелите от Ню Йорк и от Онтарио, ще се продават и те в пакет, и общо ще са 30 лв на цена.
Двата броя от Вирджиния също ще се продават в пакет, и пак ще са 30 лв на цена общо.

И за последно, най-хубавите 2 броя еднакви табели, тези със щастливата комбинация от еднакви числа 555,  ;D с почти еднакви букви- EFF, ще са 40 лв на цена, за общо двете табели.

А ако някой фен иска да придобие цялата мини колекция, при взимане накуп ще има наистина голямо намаление.
Вместо 120 лв , колкото ще са цените поотделно на чифтовете, всичките 8 табели общо ще са само 70 лв в пакет.
По този начин, тези хубави и редки номера, ще се паднат на цена по под 10 лв на брой табела.  :D

Състоянието на всичките тези номера както се вижда, е много добро до отлично.
Нямат никакви особени надрасквания, подбивания, или огъвания, и почти никакви следи от ръжди, както се вижда и от снимките. :)
« Последна редакция: Април 04, 2012, 18:53:20 от USfan »

Април 09, 2012, 14:30:33
Отговор #19

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ето този път нещо весело, а и полезно срещу идващите горещи и слънчеви дни.  ;D
Намерих си сред багажа е тия две страхотни слънчеви шапки от 80-те, специално правени за някои наши национални ралита.
Тази бейзболния тип е от рали Осъм от 1983 година, и почти нова на състояние.
А тази шапката с надпис рали Златния пясъци, също от 80-те години правена, и е абсолютно нова. O:-)
Ако някой е фен на нашата златна епоха на автомобилизва, тези две шапки щше са за продазване,. поотделно всяк от тях ще ена цена от по 15 лв за брой.
А общо двете ако се вземат, ще са заедно само 20 лв на цена. :)