Автор Тема: Американките на USfan  (Прочетена 60204 пъти)

дядо владо и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 15, 2020, 18:16:49
Отговор #140

Неактивен USfan

• Публикации: 8976
И за техническите специалисти и любители ползващи немски език, един много хубав бундес-сайт за всякакви ремонти и обслужвания на 1 и 2 Ген. Проби.

http://www.probewiki.de/Hauptseite

Юли 04, 2021, 14:08:06
Отговор #141

Неактивен USfan

Някои от моите коли си почиват добре, а други още по-добре, както се вижда.  :))
Но, понеже нещо ми се понатъпкаха гаражите, и най-вече този основния дето най-го ползвам, ще имам нужда от място за още една кола, както и свобода за маневриране на караните коли, трябва да махна поне 1-2 налични американки, от тези дето сега не са в движение.

Съответно, за продаване ще са тия две мои от почти 20 години притежавани американски така нар. персонални купета, модели от 80-те години, а именно, сребристо-черния 1986 Олдсмобил Кътлас Калаис Сюприм, и тюркоазения 1992 Крайслер Лебарон Турбо.

Ето актуални снимки от гаража, както и линкове към обявите им във форума.
Лебарона вече не е гаражен, от известно време е изваден на улицата.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,11081.0.html

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,11077.0.html

« Последна редакция: Юли 04, 2021, 14:18:57 от USfan »

Юли 04, 2021, 14:21:06
Отговор #142

Неактивен USfan

Юли 04, 2021, 14:24:17
Отговор #143

Неактивен USfan

Юли 05, 2021, 17:10:54
Отговор #144

Неактивен USfan

Сега когато си търсих в архива разни снимки на 2-те американки за продаване- Кътласа и Лебарона, изнамерих и едни отдавна забравени снимки, правени от колегата от форума Пешо, и показващи Мустанга ми ГТ кабрио 3 Ген, първия аеромодел от 1987 год, почти веднага след като го купих в късното лято на 2005 год.
През месец Септември 2005 год, след едно връщане от морето, го взех от престижната тогава автокъща А2, и някоя и друга седмица по-късно, минах да видя колегата Пешо.
Той по онова време работеше още във вносителите на Алфа- Милано Моторс, и пред тогавашния им шоурум, увековечи моята нова покупка.

Мустанга тогава го взех в безупречно оригинално състояние, абс. нищо не бе променяно по него спрямо заводския му вид и спек, само с изкл. на пребоядисването на оригиналния Рейвън блек цвят, в черна перла металик, и с поставени нови гуми Фулда Карат, но във фабр. предписания размер 225-60-15.

Разбира се, за да подобря ръчните му скорости, все още търся да купя за него хубава запазена 6-скоростна кутия Борг-Уорнър Т-56 или Тремек Т-6, които са слагани на Мустанги Кобра след 1999 год, и на всички пост-2010 година 5 Ген и нагоре Мустанги.     
Такава кутия задължително трябва да е от Форд апликация, понеже същата кутия, но от Камаро -Файърбърд 4 Ген. напр, няма да ми стане, понеже е с доста различен кожух на амбриажа.

Алтернативно, ще ми свърши работа и Борг Т-5 5-скоростна кутия, ако е от леко ъпгрейднатата пост-Уърлд Клас версия, слагана на всички пост-1994 моделни години 4-Ген Мустанги, вкл. и 6 цилиндровите.
Ако някой четящ тук има такава кутия за продаване на умерена цена, да пише или да звънне на горните телефони от обявите за колите.

« Последна редакция: Юли 05, 2021, 17:35:43 от USfan »