Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 940558 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2016, 23:38:11
Отговор #2070

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
хаха,добре се е ушила тая С-класа компресор,като и дадеш газ и се чуди на каде да тръгне,ама май на  зад само,пък най-новата дане говорим.Помпаш на газта на директна предавка и тя вдига до 6-7000 ОБОРОТА без да помръдне.Тони 2 години работих в най-голямия дилър на мерцедес във Англия и съм имал възможноста да покарам всеки един модел на мерцедес ,бил той стар или нов, дори и няколко прототипа и с две думи най-прехвалените коли.Тя C63 нищо не е пък ти за 200 koмпресор казваш.Дилара се казва Mercedes-benz Brooklands Uk,ако искаш разгледай.
Пък за качеството на тези автомобили не искам да коментирам!!!

Февруари 10, 2016, 00:06:26
Отговор #2071

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Не знам кой модел визираш.

Аз говоря за С200 W202 комп. /подразбира се от това че слагаме и Е36/.

И продължавам да твърдя че ще се изправи успешно с ръчна ск.

Тия двигатели са перфектни /ако всичко им е наред/.

И да кажеш че W202 е некачествен автомобил, стига де /та кой е по качествен от тия години/.




Февруари 10, 2016, 01:37:40
Отговор #2072

Неактивен USfan

  • Публикации: 10858
Личи си, че ниамаш интерес да се вдалбочаваш с особено четене, в нештата при по динамичните коли.
Както се вижда само от тиа линкове долу, раѕликата в нивата на ускорение е драстична между ц230 компресор и 325 от една страна, и 5 литра Фокси Станг от друга.
Моиа по'стариа ми Станг ГТ, е точно 1987 модел, сатова сам дал теѕи исвадки.
Те са само ѕа ускорение до 100 км в час, но ако се поровиш в нета ште видиш и пални тестове вав всичките им скоростни диапасони, на тиа 3 дискутируеми от теб модела.

Около 1.5 до 2 сек до 100 км ч е раѕликата на традиционното ускорение, което е доста раѕлика.
На 400 метра пак е толкова, а до 160 км ч и до 200 е вече 3'4 до 10 сек в полса на Станга.
Моиа Станг е с по'редките при него рачни скорости, така че и това предимство ниамат тиа с по под 200 кониа мошност германки.
Все пак понеже те са с по 30'40 кониа по малка мошност, и 100'150 нм по малак вартиашт момент, даже и Станга да бе автомат, пак штеше да ги раѕтегли.

А и то не са само теории в случаиа.
Станга ми сам го пускал доста и на Божуриште на драг сприамо сериини 325и.328и и ц230 компресор, и реѕултатите там потварждават раѕликата в техн. им данни.
На 400 м там Станга ми е давал по 15.5'16 сек, а описаните модели на БМВ и Мерк не са правели срешту мен времна под 16.5'17 сек.
Което ако се отшете горештината там преѕ лиатото, отрицателниа наклон на пистата, и недобри гуми, и нормалната амортиѕациа на колите, обшто вѕето потварждва и кореспондира сас саводските им данни.
Все пак при една маса пошти 2'3 литра ходов обем раѕлика определено си влиаиат.

Иначе като стана вапрос са БМВ, на Божуриште аѕ лично сам пускал 2 броиа 3 литрови баварки, които дадоха малко по добри времена от Мустанга ми.
 Едната беше риадкото 1999 БМВ Ѕет3 купе с 3.0си мотор, тиа даде малко над 15 сек.
А другата беше нова 2010 Ѕет4 с 3 литра битурбо мотора, води се 3.5си.
С него почти свалих до 14 сек времето и. Но исван тиа две брилиантни БМВ'та всички други техни коцопарни с мошност под 200 кониа е иасно че ште са по слаби от кола с осмак мотор с подобни или отгоре коне.

http://www.bmw-power.de/Service/BMW_Datenblaetter/BMW_325i_E36_Datenblatt.htm

http://www.auto-data.net/de/?f=showCar&car_id=12654

http://www.automobile-catalog.com/make/ford_usa/mustang_3gen/mustang_3gen_gt_3-door/1987.html


« Последна редакция: Февруари 10, 2016, 01:48:01 от USfan »

Февруари 10, 2016, 08:18:49
Отговор #2073

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
"There is no replacement for displacement" ;D ;D ;D

Февруари 10, 2016, 19:43:50
Отговор #2074

Неактивен carlito

  • Публикации: 420
Вуйче, я кажи по-добре, кога ще имаме удоволствието да го видим пак на пътя твоя черен хубавец ? Че вие с лицето Венко се конкурирате, кой ще съсипе повече коли :D

Февруари 10, 2016, 23:01:10
Отговор #2075

Неактивен USfan

  • Публикации: 10858
Ха, то отдавна са му сложени скоростите, вече 3-та кутия подред.
Сега през ноември го снимаха за списание Автокласика, ама ще го пуснат в май или юни броевете тази година, като почне кабрио сезона.

А иначе е хубаво че сте приятели и го защитаваш, но определено малко неадекватно е да ни слагаш в една категория по отн. на пазене и експлоатация.
Като споменаваш Мустанга кабриото, и двете ми 5 литрови коли, тоест и той и Транса, а и не само те, както знаеш, отдавна са гсъхранявани гаражно, а и никога не са били разглобявани еднопосочно, така че не виждам особено да се конкурираме с него.
А и за разлика от Венко, все пак никога не съм купувал кола не в движение, нито пък съм ги разглобявал докрай именно безотчетно и безутешно.

И със или без разни други по тях проблеми, като примерно скоростите на Мустанга, или там разни панели за боядисване и въобще основно козметични проблеми, и то далече не при всички, абс. на всичките ми коли работят моторите перфектно.

Така че да мериш сегашните ми мои коли, спрямо сегашните Венкови коли. :))
За да не сме голословни ето ти малък пример.
През 2010 ми предстатвиха Поршето 924с, през 2014 - Датсуна ЗетХ, а през мин години ми представиха 3 коли пшоследователно- Аудито С2 купе, Мустанга 3.8 литра и Маздата МХ-5.
А от сегашните по ретро или и енетусиастки ориентирани Венкови коли, не виждам коя би предизвикала дори и полъх на мисъл и възможност за предствяне.
Е, с изкл на Волвото В70, и то ако а направят рубрика за Нютаймери.

Ето ти и малко снимки тук как ми пазят повечето коли, и къде се правят или поддържат някои от тях.
Конкретните два сервиза, за който не знае от тук четящите, са всъщност на наши колеги ретрофенове.
Този на Кобрата го знаеш, а другия, където правих скоростите на Миатата мин. година, е на колегата от Варна Марти.

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2076.100.html





« Последна редакция: Февруари 11, 2016, 00:17:31 от USfan »

Февруари 11, 2016, 23:37:35
Отговор #2076

Неактивен carlito

  • Публикации: 420
Вуйче, аз имах предвид, че и двамата взимате нещо и после го оставяте ( да прав си, ти поне ги държиш в гараж на топло и сухо ) . И имах предвид, че хубавия станг GT, олца ти - седят и нищо не правиш по въпроса да видят пътя отново :)

Февруари 12, 2016, 07:52:50
Отговор #2077

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Я к'во ги е збрал.   ;)

За Льодмил ше тря'а да въведеме ново форумно определение - трупач на ахтомобили.   :P

Па и нали са комшии със Стенли.  :)


/Кранки ти не се смей че и ти си тръгнал към това определение/.  :)) :))

(То и аз имам де ама мойте са в различни имоти та не изглеждат натрупани.)   :P
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 08:42:34 от Toni only Benz »

Февруари 12, 2016, 18:12:54
Отговор #2078

Неактивен USfan

  • Публикации: 10858
Ее, то при мен сухото и топлото беше от полза все пак за някой и друг ден, ти като си докара от далеко Олдсмобила.  :)
Живот и здраве, някоя още УС екзотика ако придобиеш, докато я регистрираш и т.н. докарай я при мен, няма проблеми.
За приятели винаги има място за пазене на коли, особено американски.

А Олдса след слагането на новата глава и рециклирано делко, още през 2012 ги монтирах /старата беше нацепена от прегрявания от Венко, той си призна отдавна )) /, си е добре.
Тогава го финиширах като механически проблеми и го пререгистрирах и в КАТ.
Мотора работи добре, но най вече на място и при каране на път без дупки, заради прекъсвания в снопа електронни кабели.
Заради тоя нацепен и амортизиран кабелен сноп между компютъра и диодната платка на делкото, трябва да му се купува или прави нов кабелен сноп, а той няма да от най-простите за правене.
Към 20 кабела идват от компутера към датчици по мотора делкото и буксата на кормилния лост.
Евентуално остава остава нов цялостен кабелен сноп да се купи, ама по И-бея примерно, а и по други сайтове, за такъв релативно базов и неинтересен мотор ГМ Тех-4, не съм виждал нови такива комплекти да ги продават.

А между прибрани в гаражи и карани повечето от тях, и натрупани, има разлика не много малка.
Понятието трупач може да е адекватно за хора, дето си хвърлят колите по нивите или дворовете.
При съхранение на закрито е малко неуместно да е точно тоя термин.
Иначе моите коли също са в 3 различни имоти, но под различни имоти визирам основно гаражи, а не дворове с влага, кал и мишки.  :))
В София имам един подземен гараж, който вътре е комбинация на отделно затварящи се клетки и няколко допълнителни паркоместа. Там са ми болшинството софийски пазени коли. 9-10 броя коли се събират вътре.
Наблизо имам и два отделни надземни гаража, където държа още 2 коли. Така че почти всичките ми по-интересни налични в София коли, съм ги прибрал.
В една къща в провинцията имам също един подземен гараж, както и един надземен, където пак целогодишно  държа 2-3 други коли, които карам лятото там в региона.
Ето долу в линка снимки и на провинциалните ми гаражи, специално за Тони. Той мин. година почти наблизо е минал до тях де.

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2104.80.html

По-общо казано, специално плюсовете на подземните гаражи са, поне за мен, при разбира се добра вентилация, че има отн. малък диапазон на промени в температурите.
Например, поне в моите, лятото в тях е прохладно, а зимата никога не стигат под минус температурите, дори и без отопление да се пуска.

Та така, мисля че от тоя тип съхранение нататък, по-добро пазене може да има само в климатизирани гаражи с константна влажност и температура.
Ако случайно добутаме до такива екстри, няма проблеми, ще информираме Тони, та да се зарадва и да не се притеснява за проблемите с трупането.


« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 18:27:53 от USfan »

Февруари 12, 2016, 18:25:16
Отговор #2079

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Добре са в подземния гараж /и надземен става кво, стига да е сух и с постоянна темп/.

Е това с климатизацията ще е супер де.  ;) Ама май няма да се наложи.

Е добре де - не си трупач а си колектор /събирач/,  да речем.  ;)

Или я ти се определи.  :P

И мойте са в гаражи /това понеже намекваш за ниви/.  :)

Ама мойте са с предназначение, та няма да се задържат много.  :).


И не се притеснявам - радвам се.  O0

Обичам хора с мн.коли - като им отида на гости да има к'во да се разглежда.  :)

И да си косиш двора че като сме там да не се пързаляме.  ;D
« Последна редакция: Февруари 12, 2016, 18:37:04 от Toni only Benz »