Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 912816 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 22, 2020, 11:06:27
Отговор #3050

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Варна






Февруари 22, 2020, 15:21:38
Отговор #3051

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
хммм… тези снимки да не са правени преди 18 месеца?

Февруари 22, 2020, 21:30:19
Отговор #3052

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
в рамките на последния месец са правени и двете :)   

Февруари 23, 2020, 02:36:34
Отговор #3053

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, значи във Варна има същия златист 2 ген ТрансАм като на колегата Пешо.
Но може и да е лифта от 1979-81 години.

А това паркинга общински наказателен ли е, или митнически склад, или пък друг някой двор с коли под запор, или за пазене...

Февруари 23, 2020, 18:12:51
Отговор #3054

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
обикновен платен паркинг е :)

транс ам-а е с двата кръгли фара, доколото видях

Февруари 23, 2020, 22:31:15
Отговор #3055

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
обикновен платен паркинг е :)
транс ам-а е с двата кръгли фара, доколкото видях.

Бре, бре, ако си сигурен, че е с 2 кръгли, а не 4 квадратни фара, това го прави доста рядка и търсена кола за навсякъде по света, не само у нас.
Направо ме учудва, че седи просто на открит паркинг някъде си.
Видимо тук Транса е версия с тарга покрива, който при Ф-бърдите си появява от 1976 година, която пък е последната моделна година на предницата с кръглите фарове.

Ако не греша, колегата Пешо да ме поправи, само няколкостотин бройки Трансове са правени в 1976 год. с новия тарга покрив, още в леко умаления му вид на отворите/панелите, правен от фирмата Хърст.
Може пък тоя Транс някога по късно в 70-те и 80-те год, да е преработван на тарга покрив от някоя афтърмаркет компания.

Ето подробно инфо, го как изглежда фабрично оторизирания Т-топ на Ф-боди версиите за 1976.

https://www.78ta.com/Pages/ttops.htm



Февруари 23, 2020, 23:26:31
Отговор #3056

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Ако ви кажа, че на времето в Швеция имах Транс Ам от 1976 г. (не тарга. но точно от последните с двата кръгли фара и с 400 куб. инча двигател), и го продадох за тогавашни пари около 2500 долара през 1999 г. не знам какво ще ме направите, направо ме е срам. Толкова ме е яд, че още го сънувам. Но тогава мислех, че като събера пари някой друг път пак ще си купя. Въобще не предполагах, че толкова ще поскъпнат и ще изчезнат. Транс Амите имат нещо като спойлери (поли им викат) зад колелетата, не се вижда този от снимката дали има, може да е друга разновидност Firebird.

Февруари 24, 2020, 11:16:42
Отговор #3057

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей, интересно екс-твоя какъв цвят вънка-вътре, екстри и скорости е бил.
Аз най-близко до купуване на 2 Ген ТрансАм бях в 1992, и после в 1998 години.
Тогава една и съща кола- сребрист Трансам 1978 Тарга с 400 инча Понтиак блока със слабата форсировка и автоматик, можех да я взема за сумата от около 4000 долара и двата пъти.
В 1992 год. есента, първия път се отказах, макар колата да беше стегната и почти безупречна, че нещо нямаше тогава прехвърляне, понеже собственика и българин, стар емигрант, живееше пък в чужбина. Вместо тоя Транс малко по-късно,  купих пролетта на 1993 год, едно доста окепазено Камаро кабрио от 1969 год, ориг. СС с 4 ръчни скорости.
Но беше много зле като кондиция това Камаро, и го продадох във Варна, в 1994 год. някъде.

А втория път като изпуснах сребристия, беше именно края но 90-те, колата беше продадена от доктора и купена от брата на мой познат ретрофен.
Той го запродава в 1998 год, като вече беше леко ударен вляво отзад, но на по-сериозни разговори се разминахме за еквивалента на 500 лв. или 500 долара разлика в цените ни с продавача, и го изпуснах.
Пратих да го гледа един приятел и ретроколега- Стенли, и той го купи.
Сега, макар и доста окепазен, още се движи, и 20 години по-късно, чат-пат го покарвам по съседски.
Ето му една не много отдавнашна снимка на нашенския си квартален сребристия.



А, да, има и не-Трансами тарги, но тоя златния във Варна има страничните само на Трансам въздухозаборници в предните калници, каквито базовите Ф-бърди нямат.
Ето един рядък 1976 версия не-Трансам тарга.
А споменатите от теб типични само за Трансам 2 Ген. престилки точно долу на колесните ниши, на тоя във Варна не ги виждам.
Те обаче се демонтират лесно, и напр. на тоя сребристия както се вижда, също са някога свалени и отдавна изгубени.

https://www.pinterest.com/pin/38280665556147474/?lp=true
« Последна редакция: Февруари 24, 2020, 11:21:38 от USfan »

Февруари 24, 2020, 21:24:13
Отговор #3058

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna


Сори за спама , но черното и сивото си ходят доста  >:D

Интересно този варненския дали ще го видим по улиците  :)

Февруари 24, 2020, 22:40:02
Отговор #3059

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Трябва да се опитам да намеря някаква снимка с моя, евентуално ако ми е останала на хартия, защото по ония времена цифровата фотография още не беше достъпна. Транс Амът беше ярко червен, но е бил пребоядисан от предишен собственик и нямаше нарисувано "пиле" на предния капак или отстрани. Водеше се 185 конски сили, но това си беше лъжа, нали след годините на петролната криза официално пишеха по-ниски конски сили в спецификациите, заради застраховки и т.н. Беше с 3-скоростния турбохидраматик TH350, който го слагат заради катализаторите, защото от както слагали катализатори, нямало вече място за по-големия TH400. Аз катализатори нямах, даже въобще нямаше гърнета, прави тръби от край до край. Вътре черен кожен салон. Имаше престилки зад четирите колела. Също типично за втората генерация Транс Ами беше мисля от 1973 г.  нататък наличието на RTS (Radial Tuned Suspension) за което имаше надпис точно в средата на таблото пред водача. За приключенията и кефа, които съм изпитал с тази кола навремето в Швеция не мога да ги опиша с думи.

Всъшност преди него имах едно Камаро от 1976 г, което го размених за този Транс Ам + доплащане от моя страна в една фирма в град Orebro, която продаваше само американски класики, но фалираше и продаваше всичко на половин цена.