Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 912561 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 10, 2020, 01:14:51
Отговор #3130

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами външните размери са само едното нещо, другото е силата в Нютони на опън или на натиск, на пружината.
Така че за да върши работа добре без да е много съпротивителна или много мека, трябва да е нов чарк с точните заводски параметри в Нютони.
Затова и аз лично към китайските нови такива пружини съм леко песимистичен.

Иначе ако има някъде налични на амер. пазар залежали, такива НОС ориг. Форд Резервни части производство пружини, или целите панти, ще са сигурно доста повече на цена от тука исканата в Ибея, за тоя ползван чарк.

Май 18, 2020, 11:46:42
Отговор #3131

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Да изпреваря Пешо и да кача мустанга сниман от него  :)


Май 19, 2020, 21:58:01
Отговор #3132

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
Докато сме на темата с мустанг

Май 26, 2020, 17:43:17
Отговор #3133

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639

Май 29, 2020, 16:32:02
Отговор #3134

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Мустанги да иска човек в България. Станаха доста популярни напоследък.

Май 29, 2020, 21:06:36
Отговор #3135

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мустанги да иска човек в България. Станаха доста популярни напоследък.

Абе, по принцип фастбеците, и въобще тия с големи блоци са по-редки, ама има значи информирани, търсещи, и намиращи българи.   :))

Иначе нашите коли не е като да нямат опит с Овърдрайв, и то от по-сериозните му години.
Ето напр. екс-моята 633цси, при следв. си собственик, там преди 10 години и направиха прилична реставрация, и възстановка до ниво м635цси.
Само дето ориг. 3-компонентни ББС-и с трудните и скъпи за намиране ТРХ-410 мм гуми, ги смениха с тия неоригинални джанти, но в стандартен цолов размер.







« Последна редакция: Май 29, 2020, 21:14:34 от USfan »

Юни 01, 2020, 18:53:28
Отговор #3136

Неактивен pateto

  • Публикации: 26
Има ли някъде в България Ford Crown Victoria? Нашата малка родина по принцип не е бедна на всякакви екзотични автомобили, включително и типично "задокеански", но като че ли тези класически американски седани са ни познати само от филмите. И не само Форда, ами и по-луксозните му близнаци Меркюри Гранд Маркис и Линкълн Таункар. От последния има някаква бройка лимузини, но нормалния седан вариант също нямам спомени да съм срещал у нас. Лично на мен това трио ми е любимо и ако имах възможност бих си докарал една да си круизвам мазно по пътищата  :))

Юни 01, 2020, 20:04:28
Отговор #3137

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639

Юни 01, 2020, 20:16:36
Отговор #3138

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Има ли някъде в България Ford Crown Victoria? Нашата малка родина по принцип не е бедна на всякакви екзотични автомобили, включително и типично "задокеански", но като че ли тези класически американски седани са ни познати само от филмите. И не само Форда, ами и по-луксозните му близнаци Меркюри Гранд Маркис и Линкълн Таункар. От последния има някаква бройка лимузини, но нормалния седан вариант също нямам спомени да съм срещал у нас. Лично на мен това трио ми е любимо и ако имах възможност бих си докарал една да си круизвам мазно по пътищата  :))
Такъв Форд имаше в Бояна в киностудиото преди няколко години - нямам идея дали е бил техен, но там съм го виждал 3-4 пъти. Светло сив. Отделно от това миналата година из фейКбук един момък се фукаше с такъв - купен на търг от щатската полиция, все още черно-бял, но вече с БГ регистрация.
Меркюри не съм виждал/чувал, но Линкълн Таункар в София имал поне 4-5, макар че май са все коли под наем - за сватби, балове и погребения.... Май най-популярният у нас американски седан от тези години и калибър е Шевролет Каприз Класик - по едно време имаше поне 10-тина из столицата.

Юни 01, 2020, 20:22:39
Отговор #3139

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Има ли някъде в България Ford Crown Victoria? Нашата малка родина по принцип не е бедна на всякакви екзотични автомобили, включително и типично "задокеански", но като че ли тези класически американски седани са ни познати само от филмите. И не само Форда, ами и по-луксозните му близнаци Меркюри Гранд Маркис и Линкълн Таункар. От последния има някаква бройка лимузини, но нормалния седан вариант също нямам спомени да съм срещал у нас. Лично на мен това трио ми е любимо и ако имах възможност бих си докарал една да си круизвам мазно по пътищата  :))
В Люлин карат едно с надписи POLICE на вратите. Ама не видях баш модела.

А из перник карат те тикива: