Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 944256 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 13, 2012, 13:30:16
Отговор #320

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Ударената кола е същото купе като синята, с 1-2-3- години разлика и бяла ...т.е. беше, според думите на колегата, който е ходил последно.
Виждал съм и талона и VIN Plate на колата все пак Жан ги беше купил на куп, както вече писах.
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 13:37:58 от koruderliev »

Юни 14, 2012, 17:46:26
Отговор #321

Неактивен V8

  • Публикации: 141
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Автомобил от най-висок клас на почти 40 години.Преминал през "уютните" гаражи на скапаната ни комунистическа държава,през дивотията на прехода,през разсипията на някой "премиум качество"собственик.Сега е прибран.Оригинален и запазен.Без ръжди и лиспваши елементи по него-изключая мотора и трансмисията.
Но купен с пари,изкарани с труд и лишения и радващ и вдъхновяващ собственика си.И един ден ,ако приемем теоретично,че застане на някой площад пълен с пластмасови птици,гълъби,гугутки,кончета,мулета,катъри и всякакви такива милионни тиражи америкаснки жигули,надали някои ще се наеме да ги сравнява.Но това е второстепенно...Важното е,че е спасена и в един момент ще излезе отново на пътя.След много лишения и труд.
А относно релевантите-предпочитам по-дългите изрази.Все пак сме проста работническа класа..
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 17:52:12 от V8 »
You could be Dodge material.

Юни 15, 2012, 13:20:26
Отговор #322

Активен USfan

  • Публикации: 10858
Хубаво, то и ние сме учили за работническа класа едно време, и то в най доброто училище за работници в БГ в монтйорския бранш.  ;)
Та тогава, ето и малко по дълги така изрази надолу, да се разбираме.

Но, ееей, аман от приказки за тоя кенеф.
Аха, ще застане зер на селския площад.  :))
И доста е елементарно да се обобщава суотношението на птици и коне, спрямо фул сайзове, макар и луксозни.
Тая му версия Конти, и по късните и Таун кар превъплъщения, е доста правена в течение на цяло десетилетие.
И определено бие по произведени бройки по-лимитираните версии от по-компактните купета и мъсъл кари.
Което значи, ако ще и на сравнимо състояние, много по ниска цена от повечето от тях.
Но това не единдтвената причина тия фул-сайзове да са толква евтини още.
Освен бройките, другата основна причина да не са търсени, е на първо място, безинтерсността и от ЕНТУСИАСТКО караческа гледна точка.  ;)

Което е основен аргумент, при условното ценообразуване на нивата на цени на американските железа от близкотот минало.
Може применро тая кола да е била 2 пъти по-скъпа като нова от един примерен базов Корвет оттогава.
Ама сега, не само 2 пъти, ами е 10 пъти по-евтина, на сравнимо състояние, примерно.
Въобще, това са такива елементарни обощения на ангро, за впечатлението дето уж ще прави на следващите наши УС събори,  ;) че няма и смълъл да се детайлизирам по-конкретно да отговарям.

А личното ми мнение е, че колкото е реставриран в посл 20 години, толкова ще е реставриран и в обозримо бъдеще.
Имам прилична прозорливост в това отношение.  ;)
Все пак, над 20 год се занимавам редовно в разл отношения с ретро коли, и по известен набор от причини, въпреки гаража му сега, ми е пределно ясно априори каква ше съдбата му в близко бъдеще.

Па за изложбите, сигурно ще се впечатли особено раята, нема на.  O:-)
Това са приказки, които биха били валидни за 80-те или дори 90-те години у нас, ама не сега.
Както сте забелязали, посл 10 години, БГ се напълни с добри ретроамериканки.
И то в болшинството си, по интересни и по ценни, и някои от тях, драстично по нови на ориг състояние модели, от тоя седан Таун кар.

Та, на фона примерно на Суисайд доорс Контита, и на Доджове хардтопи от 60-те, и оригинални фастбеци Мустанги, много знаменателна кола, няма що.  ;D
Е някой чичка може и да се впечатли, или разни селяци, ама не и сериозни ценители на УС автомобилостроенето.

Па и една снимка не сме видели тук още от прословутия му гараж, и прехваленето пазене, и прехвалената комплектност.

Айд е от мен, щото малко разбирам от американски коли, и в частност Линкълни, малко снимки от вчера. Таман от двата броя ориг еднакви Контита Мк3.
Сваляхме с моя приятел осбственика на тия 2 броя Мк 3 , и с главния му механик, един друг мой приятел, мотора на единия, да се чисти шасито и бодито.
Почвам с 10-20 снимки, а ще има и още.

Но може би в една друга леко рекламна тема, да похваля и да препоръчам този малък но спретнат автосервиз, с име Кобра 2, специализиран основно в ремнти на американски коли.
Работи се там бързо, но прецизно, цените са наистина ниски, и не е и много далече от София.
А за ежедневното ниво на компетентност по отношение на американки, може да се съди даже само по наличността им в снимките.
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 14:15:17 от USfan »

Юни 15, 2012, 13:45:21
Отговор #323

Активен USfan

  • Публикации: 10858











Юни 15, 2012, 13:49:25
Отговор #324

Активен USfan

  • Публикации: 10858











Юни 15, 2012, 13:58:14
Отговор #325

Активен USfan

  • Публикации: 10858
Сребристо-зеления с БГ номерата е стария внос Конти.
А по-наситено резеда зеления там паркирания до разглобения Кобра 2 Мустанг, е новия внос.
Той ще се ползва основно като каросерия, а от стария ще дойдат шасито и мотора.











« Последна редакция: Юни 15, 2012, 14:00:24 от USfan »

Юни 15, 2012, 14:46:28
Отговор #326

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
Цитат
А ако е бил Мерцедес Сом, баш Тошовия сом е бил.


Това нищо не е.Навремето имаше един пич в Бели Брези, който се опитваше да убеди мен и баща ми,че неговия (вярно,доста "лачен") сом,бил принадлежал някога на (и сега внимание) Саддам Хюсеин.  :)) :)) :))
« Последна редакция: Юни 15, 2012, 14:56:43 от W116 »

Юни 15, 2012, 23:21:42
Отговор #327

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Много интересни машини Люска, бях забравил за тоя Линкълн а Кадито и голем дзвер  >:D >:D >:D
Classic Cars

Юни 16, 2012, 11:59:25
Отговор #328

Неактивен YoungtimerE30

  • Публикации: 33
Някой ако знае координатите на този Towncar oт '80,'81-ва,моля нека ми пише ! Снимал съм го преди години в центъра на Бургас,по едно време беше с номера на консулството,сега не знам нищо за него...


Юни 16, 2012, 12:06:42
Отговор #329

Неактивен YoungtimerE30

  • Публикации: 33
Тази Марк IV-ка я снима 1 френд,но никога не съм я виждал на живо...Пак е в Бургас,снимана е до младежкия дом,нямам координати за нея...Чудя се по едно време бях гледал една бяло-синя пак марк 4 да се разкарва по Слънчев бряг,пак с бургаски номера,не съм сигурен дали не е същата...