Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 919602 пъти)

Данчо Вакъвчиев и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2022, 22:40:10
Отговор #3390

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Ford бус, в Кърджали. Не знам нищо, при интерес пишете ЛС, за да обясня къде се намира.







Март 20, 2022, 00:56:57
Отговор #3391

Неактивен Palio

  • Публикации: 37


Виж сега, не че ми е работа, ама вземи кажи на тоя ти комшия с американските коли, да вземе да си оправи регистрацията на тоя автомобил, че с този зле прикрит стар номер с евро-лепенка, като нищо може да се вкара в някоя беля с по-разбиращ полицай. Гледам, че има бая скъпоструващи автомобили, та не е ми е особено ясно какво търси да спести или каква му е целта да развява открито кола с регистрационен номер, който не е регламентиран.

Да поясня - серията С ХХХХ АА отдавна не е в регламентация, и да се движи автомобил с такъв номер по улиците (както е видно от публикувани тук по-рано снимки на същия) е меко казано нездравословно за джоба на притежателя му. Все едно да опитам да си платя в магазина със столевова банкнота със Захари Зограф на нея.

Не че съм се загрижил особено за него, ама някак се набива на очи... Та да не вземе да изгори по тая линия. Може пък да има корабни въжета, демек връзки, по някои стари семейни соц-канали (дето бая сме чели тук за тях, нищо че не пишем) по ваши си комшийски отношения.

Тъй де, пак казвам - не ми е работа, ама се забелязва, пък и снимки се пускат къде ли не. Да не стане беля...

Март 20, 2022, 19:34:51
Отговор #3392

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
На мен най-малкото ми е жал за тази кола да седи така под снега и на улицата рискувайки да отнесе някой камък от вандали или пък щети от паркиращи коли около нея. Тъжно ! 

Март 20, 2022, 21:05:31
Отговор #3393

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Ако автомобилът е в частен парцел може да е и с нарисувани (от дете) табели,ако е общински е друго,а ако се движи с тези табели е съвсем друго :)
Така,че съм съгласен и с двата предни поста.
retrobs.com

Март 21, 2022, 21:37:00
Отговор #3394

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
На мен най-малкото ми е жал за тази кола да седи така под снега и на улицата рискувайки да отнесе някой камък от вандали или пък щети от паркиращи коли около нея. Тъжно !

Да, прав си.
Може в случая да се спомене, че собственика даде пари преди 5-10 години да се оправят ръжди и градушки и напълно боядисват две негови 80-ски коли, 1983 Меркурито Кугар и 1986 Сааба 900, както и да се оправят следи от градушки и да се пребоядиса един 1991 Кадилак Девил.
Средно даде по 3-4-5 бона в лева на кола, за тези козметики.

А всъщност, никоя от тия коли не беше толкова тръгнала на ръжди и гнилочи както този 1978 Трансам.
Та беше редно по-напред Транса да се разглобява за такива належащи каросерийни ремонти.

Но всеки сам си преценява за такива разходи и съхранение, както и по отн. на тия леко пунти табелки. ))
Съседа смело си кара с тия лепенки сините върху старите табели, както и със стария сив талон.
Е, като му свалят някой ден номерата от някоя улична проверка от КАТ, и минимум го спрат от движение /макар че служебно трябва да е с прекратена регистрация още от 2008 год/, тогава ще му мисли.

Колкото повече проблеми се събират при една такава кола, толкова по-добре за следващия кандидат-собственик като база за преговори, понеже засега Стенли по принцип иска неадекватно високи пари за колите си, просто щото не му се продават.

Съгласен съм, и че държането на тая кола на улицата е вече крайно неадекватно, особено и при условие, че примерно споменатите негови Сааб и Кадилак сега са му гаражни, а са отн. по-евтини на стойност коли от спрямо този Трансам, и са и несравнимо по-масови, особено за в България.
« Последна редакция: Март 21, 2022, 21:47:26 от USfan »

Април 04, 2022, 19:47:12
Отговор #3395

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Някои налични екземпляри в БГ /1959 Шевито седан със стандартен покрив с колонки версия, не се знае дали е живо, намирало се е до промените в град Кубрат/, изкопирани тия дни от групите по Фейса...
Някои от снимките са от последния сега през м. Март, Класик Рейсинг ден на Калояново.

https://www.motorcities.org/story-of-the-week/2018/chevrolet-was-all-new-for-1959
















Април 04, 2022, 20:55:15
Отговор #3396

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Страхотни кадри ! Жалко ,че отново не успях да присъствам на Classic Racing .

Април 04, 2022, 22:07:27
Отговор #3397

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Много интересни снимки. Да попитам, каква е жълто-сивата кола с Монтаньолска регистрация и къде точно е снимана? Много Холивудско изглежда наоколо, все едно не е в България.

Април 05, 2022, 11:21:33
Отговор #3398

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Много интересни снимки. Да попитам, каква е жълто-сивата кола с Монтаньолска регистрация и къде точно е снимана? Много Холивудско изглежда наоколо, все едно не е в България.

А, това е от снимане на една реклама в киноцентъра в Бояна тия дни.
Може да вметна, че ментово зеления 1960 Кади Купе и лешниковия 1959 Понтиак седан, са пък собственост на един приятел ресторантйор, който има няколко други забележителни фулсайз американки.

Въпросното боядисано в тези неоригинални цветове Олдс Кътлас Купе, бе едно време ориг. бяло на цвят, и софийско.
Продаваше се преди като екс-купето 442 на Емил Димитров преди 10-12 години, но по сведения на по-сведущи колеги от мен, Емил макар и да е бил собственик на 2 различни Олдса, не е имал хардтоп купе.
По-стария му от двата Олдса е бил бял кабриолет от 1968-69 год, а по-новия му е бил пак бял, но Олдс 98 фулсайз седан, модел от нач. на 70-те. 
Седана му Олдс още е наличен в БГ, и допреди 10 години се продаваше в Стара Загора.

Април 05, 2022, 19:43:00
Отговор #3399

Неактивен carlito

  • Публикации: 419
Много интересни снимки. Да попитам, каква е жълто-сивата кола с Монтаньолска регистрация и къде точно е снимана? Много Холивудско изглежда наоколо, все едно не е в България.
Снимките бяха на един декор, но не е Бояна. Разбира се, че за снимки нещата изглеждат много истински. Когато излезне рекламата ще кача линк с видеото, защото тази прекрасна кола има огромен късмет. До сега е участвала в няколко други клипа и филма и в повечето случай,около нея е имало звезда от световен ранг, както и на тези снимки. Пускам линк с видео на една друга реклама, в която участва колата. :)