Ето пък за разнообразие 3 черно-бели снимки на предивоенни Линкълни, намирали се у нас в БГ в периода между двете войни, които покрай известността на собственика им, мисля е добре да седят в тая тема с амер. коли, а не в темата с общите черно-бели снимки.
Та по разни места по Нета се появиха тия 3 снимки на 2-та последователно ползвани, но застъпвали се на време на купуване, Линкълни на банкера Атанас Буров.
Много е възможно той да е имал и други Линкълни или Фордове, понеже в течени е поне на няколко години, е бил съсобственик и на офиц. представителство-акционерно дружество, което ги е внасяло.
И двата модела, по сведения на тогава работещи в представителствата ги е купувал не чисто нови, а 1 до 2 годишни, като пак са му внасяни от това офиц. тогава у нас Форд представителство.
Първия му, и открит като тип каросерия 5-6 местен Линкълн, модел 1928 Спортс-Фаетон, той го е ползвал, основно със шофйор, в периода 1930-1934 години.
По някое време през 1932-1933 години, той придобива и тоя закрит 7-местен с 3 реда седалки модел К от 1931 год, и него го ползва, очакваемо на вида на колата, винаги със шофйор, по сведения на очевидци, оттогава, та чак някъде до края на 30-те години.
Поне в публичното пространство сега няма инфо, Буров да е купил и трети брой Линкълн след тези двата, примерно някой от 1938-39 моделни години.
Може би тогава вече в кра яна 30-те или 1940 год, предвид на идващите сътресителни и кризисни периоди, този наш виден банкер, предприемач, а и политик, е минал на отн. по-незабележими, или европейски коли.
Интересно и какво е станало с тези 2 негови Линкълна, може би са оцелели след войната, може би не. Но и да са оцелели, и да са ги придобили някакви държавни ведомства или частни лица, сигурно най-късно през 50-те или 60-те години са били бракувани и унищожени.
Най-последната снимка, която показва рекламен постер на Кадилак-ЛаСал представителството у нас тогава в БГ, което видно е собственост на някой Димитър Илчев, акцентира всъщност на пълното пренебрегване на току-що започналата голяма европейска /все още не световна/ война, като показва новите за 1940 години модели на тази премиумна ГМ-дивизия.
Всъщност, всички американски производители още правят леки коли чак до края на 1941 год, вкл. и от моделна година 1942.
Така видимо и Илчев си е продължавал да внася американки в тогава нашата про-Наци ориентирана страна, чак сигурно до инвазията на японците в Пърл Харбър, и обявяването на война от страна на Америка към Япония, и веднага след това, от към Германия към Америка /какви глупаци само, и жълтурковците, и нацитата. )) /.
Спрели са сигурно вноса и той, и Форд и Крайслер вносителите у нас, чак впоследствие на прекратеното в Януари 1942 год, производство и експорт на амер. граждански модели коли.