Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 912515 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 21, 2012, 22:07:26
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Към колегата Бастард - това зад вентурата е Ривиера от 63-та, но за повече подробности не ме питай ;)
А, що да не те пита.
Ривиерата 1963 е на един колега Станимир.
Пешо малко има сантимент към собственика, хахах, ама аз не особен, по-добре разгадавам хората, ;) така че ще хвърля тука леко светлина.
Та Стани е малко лъжи-мажи, така че рано или късно, може да изпадне за продажба Ривата.
Той имаше и преправената малко хипарски Буик Електра 225 сивата.
И макар добре изкърпена, но не добре боядисана и тапицирана, с присаден работещ мотор осмак, още през 2007-2008 май, я продаде евтино Електрата, за такъв тип кола.

Така че рано или късно, колкото и да твърди за Ривиерата Станимир, че ще си я носи цял живот на гърба, или ще векува с нея, все едно, и тя сигурно ще дойде някога за продаване.  :))
Иначе, преди време по Ривиерата той изкърпи шасито, или каросерията, нещо такова, а и доста части позакупи от Щатите.
Но това беше в богатите години.
Оттогава насам, така си седи.
Така че може да е добра база за бъдещо довършване на реставрацията.
Разбира се, осн работа предстои, а това ще струва доста кинти.
И не я ли даде собственика на изгодна цена, не би имало смисъл да мисли човек как да я придобива.

А зад Ривиерата на Станимир, онази синята с белия винил покрив 2-вратка, ми прилича на Импалата купе хардтоп, дето имаха братята от Мировяне.
Ама може да е другоио купе де, тяхнотот нямаше май винил отогре.
А иначе много ми прилича, така отдалече, и на Понтиака Вентура на Иво, дето го обсъждахме по нагоре. Той е бая по малък размерен клас, ама така в далечна перспектива, мяза и на него онова купе... :))
« Последна редакция: Февруари 21, 2012, 22:15:44 от USfan »

Февруари 21, 2012, 22:08:36
Отговор #51

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето още един ШЕВРОЛЕТ в добро състияние
Леле, такава селения дори и за БГ кола, както тия 4 криви менци отзад, отдавна не бях виждал...  ;D

Февруари 21, 2012, 22:39:07
Отговор #52

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639

Брейй, тая ми е най любимата предница.
Това е Шевел или Малибу хардтоп от 1967-69.
Интересно това ако не е нов внос, да не е случайно старото поразпърцано жълото Малибу на Иван Мутафчиев? ;D
То беше хардтоп, ама само с ориг 6 цил мотор.
И оригинално беше синйо със син винил салон. ОООО вуче наш ти които знаеш всички таини......случаино да имаш снимки на жълтото Малибу    много ми е интересно да го видя в какво състояние е......А ма ти що не вземеш за заринеш темата с архивни кадри O0 ;D O0

Такаааа  някои ако е бил на тази свадба да разкаже не за булката а за колата

Февруари 21, 2012, 22:46:19
Отговор #53

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
ПРЕДИ- СЕГА

Февруари 22, 2012, 09:34:48
Отговор #54

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Да Плимут Баракудата наистина един страхотен автомобил за жалост занемерен и забравен :(
а за Ривиерата мога да кажа че снимките който си качил на реставрацията и са от 2008-ма 2009-та някъде и мисля че вече трябва да е завършена или поне така се надявам да е :)
Импалата също по това време я започнаха същите хора но нищо не се знае за двете коли незнам вуйчо ни няма ли някакво инфо по въпроса???

П.П. Към модераторите няма ли начин другите американки от темите за "Очакващи смърт или спасение" и "Ретро колите в БГ" както и "Иангтаимерите в БГ"  по някакъв начин да се поставят в тая тема за да не е така разхвърляно и всички Американки да са тук ще е доста по добре както и по подредено ;) разбира се ако може де :)

Снимките на Ривиерата са от 2004-та :) и аз съм ги правил. В момента е черен мат :)

Февруари 22, 2012, 09:38:52
Отговор #55

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
eto za posledno v kakuv vid e edna ot nai cennite americanki v BG. ni se dava ni se pravi >:D >:D

Със снимката на Баракудата, ако дата й е вярна, нещо не е наред ...в края на юли 2009, беше на шприц и бяха пристигнали доста голямо количество части. Помня че оригинално табло бяха взели, уплатнения и интериорни дреболии някакви имаше. В гаража на плаца е правена нали?

Февруари 22, 2012, 09:55:28
Отговор #56

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105

П.П. Към модераторите няма ли начин другите американки от темите за "Очакващи смърт или спасение" и "Ретро колите в БГ" както и "Иангтаимерите в БГ"  по някакъв начин да се поставят в тая тема за да не е така разхвърляно и всички Американки да са тук ще е доста по добре както и по подредено ;) разбира се ако може де :)

Ще се опитам да събера всички снимки, но постове, които са цитирани или са премесени с други автомобили ще остана.
От тук нататък ще следим американките да са само в тази тема. ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 22, 2012, 11:12:51
Отговор #57

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
eto za posledno v kakuv vid e edna ot nai cennite americanki v BG. ni se dava ni se pravi >:D >:D

Със снимката на Баракудата, ако дата й е вярна, нещо не е наред ...в края на юли 2009, беше на шприц и бяха пристигнали доста голямо количество части. Помня че оригинално табло бяха взели, уплатнения и интериорни дреболии някакви имаше. В гаража на плаца е правена нали?


.........абе трябва да отида да я вида тая баракуда дали има развитие някакво ,щото съм я гледал преди години,ще поразпитам за нея ......поне ми е близо.
а РИВИЕРАТА събират ли я или е боядисано само купето мат ?
.........
« Последна редакция: Февруари 22, 2012, 11:44:03 от Speeder »

Февруари 22, 2012, 12:58:35
Отговор #58

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
На Ривиерата Явор й довършва интериора и когато е готов я събират.

Февруари 22, 2012, 20:25:35
Отговор #59

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Колега ако ходиш да я гледаш Баракудата непременно вземи със себеси фотоапарат :)
А новините относно Ривиерата са добри след толкова дълго време най-сетне дано по скоро я видим на пътя ;) вуйче каде се намира тва хале от снимките в което се прави Ривиерата на въпросния Станимир ???
Classic Cars