Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 919523 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2022, 20:55:23
Отговор #3360

Активен USfan

  • Публикации: 10840
Златното лифтово 1987 Фиеро ГТ, рядка версия с ръчни, от вече повече от дузина години е собственост на един приятел, а допреди 20 години го караше една мацка в Ст. Загора.
За добавка и още няколко налични в БГ сега американки, като снимките са от БГ-групите на Корвет и амер. коли по Фейса.








Януари 20, 2022, 21:09:50
Отговор #3361

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
От всичките седем снимки вниманието ми веднага привлече втората :)
п.п.Като и гледам стойката/окачването без съмнение е 4x4.
retrobs.com

Януари 21, 2022, 01:07:04
Отговор #3362

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Едно време имаше сериал "Бенджи, Закс и звездният принц".  :D Само че беше черен вана.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 21, 2022, 09:17:51
Отговор #3363

Неактивен carlito

  • Публикации: 419
Едно време имаше сериал "Бенджи, Закс и звездният принц".  :D Само че беше черен вана.
Ето снимка на вана от вчера :)

От всичките седем снимки вниманието ми веднага привлече втората :)
п.п.Като и гледам стойката/окачването без съмнение е 4x4.
Вана беше на мой приятел и не беше 4х4 . Веше страходна находка, малко карана, даже дълго не каран. Момчето е механик и си го обслужи и подкара. В момента работи върху един друг проект, по-стара американка . :)

Януари 21, 2022, 16:46:51
Отговор #3364

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Люси, от последния мид-енджин корвет има бройка във Варна с този цвят, видях го наживо и мога да кажа, че е отвратителен по всички параграфи - адски непропорционална кола, насечена, ултра широка и къса, просто покъртително зле по отношение на дизайн спрямо коя да е кола с тая компановка... останах потресен как може да е толкова грозно това нещо....

Януари 21, 2022, 20:26:33
Отговор #3365

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Люси, от последния мид-енджин корвет има бройка във Варна с този цвят, видях го наживо и мога да кажа, че е отвратителен по всички параграфи - адски непропорционална кола, насечена, ултра широка и къса, просто покъртително зле по отношение на дизайн спрямо коя да е кола с тая компановка... останах потресен как може да е толкова грозно това нещо....

Напълно ти споделям мнението . Има много добри характеристики , но чисто визуално не ми допада ама грам .

Януари 21, 2022, 21:13:45
Отговор #3366

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Ето снимка на вана от вчера :)
Вана беше на мой приятел и не беше 4х4 . Веше страходна находка, малко карана, даже дълго не каран. Момчето е механик и си го обслужи и подкара. В момента работи върху един друг проект, по-стара американка . :)
Това което показвате и това за което писах аз не са един и същ автомобил .... може да е реставриран и пребоядисван но и таванът трябва да е сменян ... очевадно!
retrobs.com

Януари 21, 2022, 21:36:49
Отговор #3367

Активен USfan

  • Публикации: 10840
Наистина, тия фулсайз ванове изглеждат да са две различни бройки, вкл. и по елементи като праговете, предната решетка, джамовете, джантите, а и по височината на окачването, се различават.

...мога да кажа, че е отвратителен по всички параграфи- адски непропорционална кола, насечена, ултра широка и къса, просто покъртително зле по отношение на дизайн спрямо коя да е кола с тая компановка...

Да, и в София има 1-2 броя С8-ци, меркам ги по улиците, и не правят добро визуално впечатление.
Определено С8 стои нехармонично на форма, особено на фона на сходните на размери Ламбо Хуракан, Ферари Ф8, и разни там Макове. Най-общо, по насеченост и ръбоватост ми прилича на Ауди Р8, но Аудито пак изглежда много по-добре.

За визуално сравнение, което определено е в полза на миналото, ето снимки на няколкото мидмотор  студии, които още през 60-те години главния Вет инженер Зора Аркус-Дунтов инициира да бъдат разработени.
И рейсъра Серв-2, и уличните Астро2, ХР882 и 895, а и по-късните 70-ски 2 и 4-роторни студии, и Аеровета, и 80-ския Корвет Инди, и най-вече Серв-3, всичките изглеждат и на пропорции и на общ дизайн, фантастично.

https://www.motor1.com/features/360383/history-of-the-mid-engine-corvette/4228221/
« Последна редакция: Януари 21, 2022, 21:59:35 от USfan »

Януари 23, 2022, 14:17:40
Отговор #3368

Неактивен carlito

  • Публикации: 419
Това което показвате и това за което писах аз не са един и същ автомобил .... може да е реставриран и пребоядисван но и таванът трябва да е сменян ... очевадно!
Аз имах предвид вана от филма Бенджи,закс .
Инак за другия съм писал от долу коментар  :)
Поздрави

Февруари 04, 2022, 15:01:13
Отговор #3369

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
В Шумен възстановяват едно Елкамино.
Има ли някой инфо и снимки на какъв етап е и дали скоро ще бръмчи по пътищата...?
Too dumb for NYC, too ugly for LA