Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 923937 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 17, 2015, 21:43:16
Отговор #1780

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Относно Кадилака, собственика каза че оригинално е бил черен, някога е боядисван сив, но рамките на вратите са си останали черни и сега го е върнал в оригиналния му цвят. Каза също, че салона не е правен, но не мога да кажа дали е вярно и дали не е претапицирана някога... Тавана отвътре е леко завехтял, по хрома тук там има язви (точки), но като цяло е ок. Все пак си мисля, че това е една от най-запазените (преди реставрацията имам предвид)  БГ американки , като изключим мотора...


Май 17, 2015, 22:25:50
Отговор #1781

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ха, не бил правен салона, социалистическия тип плуш слаган на Волги и други служебни коли през 80-те, както и още продавания в БГ точно такъв скай, понастоящем на макс. цена от 7-8 лв/кв. метър, си личат от 2 километра.  :))
Освен това Кадилак никога не са слагали комбинация на плуш и изкуствена кожа, не само през онези десетилетия, ами и въобще.
Те имат много двуцветни салонни комбинации тогава през 50-те и 60-те, но те обикн. са комбо на лъскав парашутен тип плат и естествена кожа, или 2 разл. цвята само парашутен плат, или 2 разл. цвята само естествена кожа /както е примерно с комбо на зелена и бяла естествена кожа тапициран бай Тошовия мента зелен параден Кадилак кабрио от 1956 модел, дето още го пазят НСО в хубаво състояние/.
А визуални мостри и тертипи специално на салоните на Кади през разните десетилетия може да се намерят на разни места по Нета, ако човек има интерес да ги порагледа.

Като цяло за мен основния и неотменим плус на колата е отн. правата и неудряна и вероятно негнила каросерия, наличието на ориг. стъкла, както и арматурно табло.
Всичко останало трябва да се прави, а нито сега правени афтърмаркет фабричен тип тапицерии, нито оригиналния Кади 380-390 куб инча мотор от онова време, както и редкия за тогава само Кади-спек 4-скоростен автоматик, ще са евтини за намиране сега в САЩ.

Иначе колата на живо като стойка седи доста смешно понеже е на едни високи джипови гуми качена, при това модели гуми с едри бели изпъкнали надписи /т. нар- рейсд летърс/, абс. неадекватни за каквото и да е ретро кола, особено за такъв хай-енд седан като този Флитууд.
Като цяло, на общ вид и субстанция въобще не може да се мери с наскоро внасяните в БГ вече доста бройки такива Кадилаци с различни каросерии, които общо взето всичките са модели от началото до края на 60-те.

То само и като си представя какви резания и напасвания по оригиналния кардан са правени, и още какви дупчения на пода са въртени, за да се вкарат скоростния ръчен лост и конзолата с 3-тия педал за амбриажа, мани-мани.
Абе по добре да я беше оставил собственика със счупения мотор и да не дупчи каросерията, и така да си седи. И определено повече кинти щеше да вземе като я запродава, отколкото сега в тоя и вид.
Па и някой сериозен ентусиаст или просто кадърен фен щеше да има по-оригинална база за реставрация след време.
А така си е вече безвъзвратно побългарен.
« Последна редакция: Май 17, 2015, 22:44:15 от USfan »

Май 17, 2015, 22:36:58
Отговор #1782

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
абе хора ,да може би сте прави а може би не ....но като се има впредвид човека (доколкото го познавам) съм очарован че въобще е обърнал внимание на колата ,така че нека да не задълбаваме ,колата е правена с минимални средстава .....дори да си остане американска волга  :D тя все пак съществува

Май 17, 2015, 23:58:19
Отговор #1783

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
абе хора ,да може би сте прави а може би не ....но като се има впредвид човека (доколкото го познавам) съм очарован че въобще е обърнал внимание на колата ,така че нека да не задълбаваме ,колата е правена с минимални средстава .....дори да си остане американска волга  :D тя все пак съществува
+1
За мен е по-добре да се направи (пък макар и побългарена) и да се кара, отколкото да стои и да гние тихо в някой двор. Колите са за каране, а скулптурите са за изложби. :)

Май 18, 2015, 01:14:20
Отговор #1784

Неактивен carlito

  • Публикации: 419
Вуйче толкова може толкова е НАПРАВИЛ човека. Хайде да не казвам колко други хора съсипаха сумати коли, колко хора и към момента съсипват стари американки. И как имах желание на единия такъв "майстор" , който като го попитах дали се продава колата или ще се прави ми отговори - няма да се продава, ама и няма аз да я права, кой вече си губи времето с подобни варели ( или нещо от сорта ) . Как той бил правел само бегачки от по 300-400 коня ( каза го, все едно ремонтира свръх звукови самолети ) , как направил " ето този голф " ( и ми посочва с пръст една снимка на една делта интеграле ) .... И как ако нямаше малко дете до него щях да си извадя бухалката от джипа и да му отвърта една да си има спомен от мен . ( извинявам се за отклонението )
Плюс всичко останало си говорих с човека и ми сподели, че ще търси 4 литров мотор оригинален да и сложи, че този който е в момента е само временно, за да подкара колата.
А и всички знаем, колко струва този "спорт " реставрацията - така че по никакъв начин не мога да го съдя човека.

Май 18, 2015, 11:40:35
Отговор #1785

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
                 Ее, вие тук някои фенове сте малко като Джей Лено, и той така си пада по така нар. ресто-модове.  Макар че неговото разбиране за преправяния е леко по-различно от БГ Волга преправянията.
                  Иначе ако се конкретизираме, Кади нямат от много десетилетия на обем близки до 4 литра осмаци мотори, някъде от времето на 1-та световна война още. Конкретния оригинален за модела е както писах, техния голям блок с 6.4 литра обем. Оригинален Кади блок такъв автентичен или поне сходен за модела естествено може да се намери. Но и в САЩ ако е в добро състояние работещо подобен мотор отн. трудно ще се издири, извън и проблема за цената.

                   Но то и стига някакъв просто ГМ осмак да се намери, нито щеше да е скъпо въобще, нито да е трудно да се постави в колата. В БГ по някои морги, а и обяви УС осмаци в комплект с автоматици евентуално се намират в широкия диапазон от 500 до 2000 лв, някои даже и работещи.
                    От друга страна, цената на хубав Волга мотор плус скоростите надали ще е също много по-ниска от 500 лв.
                    Затова аз не бих визирал недостига на средства чак толкова, колкото типичния все още  у нас в много случаи, както се вижда, БГ мърляшки подход при реставрациите, за които колегата Румбата казва че умира, но изглежда за съжаление, още си е жив и то добре мърдащ.  :))
                    Така че аз лично хич и не се радвам че някой мъртвец е възкръснал баш в подобен вид.
Според мен тръгнеш ли да правиш нещо, прави го като хората, или не го прави.
По-добре да си гниеше в достойнство Флити-то, или евентуално в някой хамбар да чака по-добри времена и сериозна реставрация, по подобие примерно на наистина автентично и качествено направения му връстник Додж Лансер, дето също го извадиха сега в Благоевград.

« Последна редакция: Май 18, 2015, 11:52:37 от USfan »

Май 18, 2015, 18:52:30
Отговор #1786

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
А, за феновете на намиращите се в БГ налични американки, може да е интересно да си купят актуалния Майски брой на Автокласика.
 В него по случай големия УС събор скоро, драснах една статия за една прилично рядка на Балканите а и в Европа малка американка- Меркури кабрио от рядката серия Комет С-22.
Колата е прилично оригинална, никога не е била гнила или удряна и още е с оригиналния си мотор и скорости.
В сЪЩИЯ БРОЙ кАКТО СЕ виждА ИМА И АНОНС НА ГОЛЕМИЯ РАЙД анд рОЛ СЪБОР НА 30 МАЙ, както ЕДНА СТАТИЯ ЗА марката Олдсмобил, с която колегата Петър Панов продължава цикъла си за американските автомобили.
В следващия брой пак ще има статия за някоя УС марка, аз обаче аз обръщам палачинката,  :)) и ще представя за Янгтаймер на месеца известното на някои от вас бордо металик Ауди купе, покрай вече 25-та годишнина от дебута на лифта В4 на този модел Купе на Ауди.

пп. само да вметна, допуснати са 2 грешки- в заглавието и малко по-надолу в текста.
Тия грешки не са мои, а на някой коректор или редактор.
Писано е- ... или как Форд Меркури навлезе в космическата епоха.

Това не бива да е така- Форд и Меркури са отделни марки, и Меркури не е бил никога модел на Форд, че да се вкарват двете думи последователно без връзка.
Аз бях писал в черновата точно само- ...или как Меркури навлезе... и т. н.

Другата грешка, доста по-смешна е, като някой неук коректор е помислил всъщност, че аз съм сгрешил буквата Т с Р, малко по-надолу в текста, вижда се и тук.
Значи писал съм там за субкомпактите Шеви Корвер и Форд Фалкон, и макар да съм обяснил за редкостта на концепцията на двигателя въздухарка на Корвер, и че е разположен отзад, тоя умен коректор е поправил модела КорвеР на КорвеТ, хаха.
Но, какво да се прави, такива са рисковете на журналистиката и интерпретациите в нея.

« Последна редакция: Май 18, 2015, 19:06:20 от USfan »

Май 18, 2015, 20:37:30
Отговор #1787

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
абе хора ,да може би сте прави а може би не ....но като се има впредвид човека (доколкото го познавам) съм очарован че въобще е обърнал внимание на колата ,така че нека да не задълбаваме ,колата е правена с минимални средстава .....дори да си остане американска волга  :D тя все пак съществува

Именно това имам предвид и аз. Иначе малцина щяха да са хората видели този Кадилак. Така че по-добре с Волгов мотор и в движение, отколкото в гаража  и самосвал баластра пред вратата му... А относно гумите съм 100% сигурен, че са уреждани през 80те години с много мъка...  ;)

Май 18, 2015, 22:23:26
Отговор #1788

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Няма как да са купени романтично  O:-) по соц. време, понеже офроуд модела гуми Вранглер на Гудиър /адаш на модела джипки на Джип/ излиза чак през 1991 година.

"In 1991 Goodyear airships visited 12 major markets in the United States as Blimp Tour '91 increased retail traffic and tire sales…Chairman, CEO and President Tom Barrett retired…Stanley Gault elected chairman and chief executive officer…Hoyt Wells elected president and chief operating officer… Goodyear sells 12 million new shares of its common stock…Four tires introduced in an unprecedented launch: the Aquatred, Invicta GFE, Wrangler GSA and Eagle GSC…The new, highly innovative Aquatred tire garnered praise and acceptance from the media and consumers alike…Air Treads forms a joint venture with Mitsui & Company Ltd. of Japan to serve the expanding aviation tire business in Asia…Project approved to nearly double capacity of Bangkok, Thailand tire plant…Akzo agrees to buy the Scottsboro, Alabama polyester tire cord and fabric plant…Goodyear support of the Persian Gulf War was recognized by several awards…Company awarded James S. Cogswell Award for Outstanding Industrial Security Achievement from the U.S. Department of Defense."

A айде по случай бъдещия събор една бърза загадка баш в темата с БГ американките.
Каква марка и модел е баш тази кола и от коя година е?   ;D

« Последна редакция: Май 18, 2015, 22:57:43 от USfan »

Май 19, 2015, 08:35:48
Отговор #1789

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
люси това шеви ще доиде ли на 30-ти