Автор Тема: Автобуси и камиони  (Прочетена 616103 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 24, 2017, 09:34:42
Отговор #1110

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
в Габрово

А тези камиончета от къде се навъдиха толкова много. Докато се ползваха масово ЗИЛ и ГАЗ за дърварки сега предимно такива камиончета се срещат и то нови. Кога е имало търг, че чак сега излизат?

Септември 24, 2017, 13:29:17
Отговор #1111

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
А тези камиончета от къде се навъдиха толкова много. Докато се ползваха масово ЗИЛ и ГАЗ за дърварки сега предимно такива камиончета се срещат и то нови. Кога е имало търг, че чак сега излизат?

Почти всичките вече са нов внос ;)

Септември 24, 2017, 14:38:26
Отговор #1112

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Внасят се у нас от поне 10 години. Западноевропейските армии явно периодично разчистват складови наличности.

Септември 24, 2017, 15:02:27
Отговор #1113

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Те този Мерцедес не го знам от кога е на служба в града, ама аз го помня от дете! Пък не е да съм много малък ;D

Ники, сигурен ли си в модела, че точно с тези капиталистически надписи, ми е малко странно да е бил на служба по време на твоето детство...

Септември 24, 2017, 16:27:24
Отговор #1114

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Внасят се у нас от поне 10 години. Западноевропейските армии явно периодично разчистват складови наличности.
Вноса е най вече от Австрия , тя е страна с договорен вечен неутралитет. Въпреки това ВСИЧКИТЕ и
военни МПС - та са конструктивно са с USA/НАТО - вско електрообзавеждане на 24 V.

E , така е по удобно и за военни и цивилни голямогабаритни и енергонаситени МПС - та. :)

Рос , във всички окръжни и по големи неокръжни градове са закупени,,лайнарки'' WOMA  в началото на 70 те . След конкурс и целенасочена държавна политика.Купено е най доброто в европейски , ако не и в световен мащаб.
Все още е най мощната помпа за канализация в БГ. Нашата смолянска също  работи безупречно. 



 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 24, 2017, 18:15:46
Отговор #1115

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ники, сигурен ли си в модела, че точно с тези капиталистически надписи, ми е малко странно да е бил на служба по време на твоето детство...
Не изключвам варианта да е подменен, но ако е така, е подменен със същия тип и цвят автомобил. Този в спомените ми е абсолютно същият син Мерцедес, вече дали е имал надписи не помня. При положение, че хич не съм малък :D, е логично това да е втората такава машина в града.

Септември 24, 2017, 21:16:04
Отговор #1116

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Учуден съм, че тогава е имало поръчка и доставка на западногерманска техника, било то и втора употреба... Ако става въпрос за "лайнарка", аз май си спомням само за такива на IFA.
Цистерните бяха доста повече - МАЗ, ГАЗ, ЗИЛ, Škoda, LIAZ...

Септември 24, 2017, 21:24:49
Отговор #1117

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Според мен са купувани нови, Кирето вероятно е прав.

Септември 24, 2017, 21:32:21
Отговор #1118

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Според мен са купувани нови, Кирето вероятно е прав.
Закупени са абсолютно чисто нови! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 25, 2017, 00:38:37
Отговор #1119

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Закупени са абсолютно чисто нови! :)

Па естествено че нови са купувани. По соц време даржавата даваше иако кинти да има нова транспортна, а и специалисирана техника от Веста.
Например поне от краиа на 70те, не само международните камиони на СО МАТ, ами и 80-90 процента на ватрешните големо-камионни тип ТИР пренасианиа, беха правени само с нови Мерцедеси и Волва камиони.
Тук таме имаше и други марки, но определено всичкиа транспорт над 8-10 тона основно беха влачени не с соц камиони.
По-леките товари естествено беха влачени с АВИА, ИФА и сие, ама ТИР комбота с соц. камиони по скоро беха исклучени и така да има соц реклама.

Иначе да, Татра или Прага, а и руски кариерни камиони, доста се трудеха по строежите и в кариерите, и саответно и в некои АПК-та.