Автор Тема: Автобуси и камиони  (Прочетена 616202 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 03, 2011, 22:47:49
Отговор #160

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Škoda RTO 706 Brusel - специално изпълнение за Експо '58...

Сега забелязвам, че е с по - различни предни мигачи, а и задните стопове явно не са като на серийната версия, отстрани са малко като на 1000 МВ...

Октомври 03, 2011, 23:37:18
Отговор #161

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Още един ВАРЕМ ;)
... но все пак ме накара да се замисля за нещо по-скромно, примерно Авия Преслав дали ще побере лека кола на борда? Остава обаче въпросът с категорията за правоуправление на такъв дреднаут, и с горивото разбира се... ::)
Авиа Преслав, двигател- варненски "Перкинс" 4 цилиндров, стар образец, пълна трагедия. Слагат го на мотокари.
Разход, около 15/100 нафта. Само кабината му е чешка. "С" категория.
По добре търси оригинална Авиа, а и на нея със сигурност ще се побере RSа :)
Сега забелязвам, че е с по - различни предни мигачи, а и задните стопове явно не са като на серийната версия, отстрани са малко като на 1000 МВ...
Браво бе Роска! Как само ги забеляза тези детайли! Въобще не се загледах за това :-[
Сега се изкушавам да видя по- отблизо предните мигачи и особено задницата, ама нямааа
А тази задница така направена ми се струва, че ще е по- грозна от стандартния модел. Мога само да предполагам O:-)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 04, 2011, 00:04:03
Отговор #162

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872


FORZA FERARRI

Centrum Transaxle

Октомври 04, 2011, 11:57:14
Отговор #163

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Авиа Преслав, двигател- варненски "Перкинс" 4 цилиндров, стар образец, пълна трагедия. Слагат го на мотокари.
Разход, около 15/100 нафта. Само кабината му е чешка. "С" категория.
По добре търси оригинална Авиа, а и на нея със сигурност ще се побере RSа :)
Еми то по тази логика най-добре да взема направо френския оригинал на Saviem, ама къде ще намеря такъв... то и чешка Авия у нас надали се е запазила.
А на РТО-то също забелязах, че мигачите и стоповете са хоризонтали и с друга форма за разлика от стандартните, но това явно е практика при експортните версии на Шкода. Имам някъде снимка на Шкода 1200 седан луксозно изпълнение за износ, също е с тотално различни стопове и някакви допълнителни лайсни... но това е за друга тема вече.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 05, 2011, 21:02:13
Отговор #164

Неактивен Щ.Тодоров

  • Публикации: 12
Авиа Преслав, двигател- варненски "Перкинс" 4 цилиндров, стар образец, пълна трагедия. Слагат го на мотокари.
Разход, около 15/100 нафта. Само кабината му е чешка. "С" категория.
По добре търси оригинална Авиа, а и на нея със сигурност ще се побере RSа :)
Еми то по тази логика най-добре да взема направо френския оригинал на Saviem, ама къде ще намеря такъв... то и чешка Авия у нас надали се е запазила.
А на РТО-то също забелязах, че мигачите и стоповете са хоризонтали и с друга форма за разлика от стандартните, но това явно е практика при експортните версии на Шкода. Имам някъде снимка на Шкода 1200 седан луксозно изпълнение за износ, също е с тотално различни стопове и някакви допълнителни лайсни... но това е за друга тема вече.

Ако верно ще търсиш Савием, има един оригинална пътна помощ. На приятел е, не е карана в България
« Последна редакция: Октомври 05, 2011, 21:04:07 от Щ.Тодоров »

Октомври 10, 2011, 18:30:48
Отговор #165

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Зимата видях ето този може би екс военен камион в едно селце в еленския балкан. Камионът очевидно е по-нов и не е със статут ретро, но така и не разбрах каква марка е и за това реших да го споделя в темата тук. Имам подозрения, че е австрийски и може да е някой Steyr, Pinzgauer или Puch ... но не съм сигурен.


Днес разбрах каква марка е снимания от мен камион и се оказа, че съм бил много близко с предположенията си ... Поръчан е от Швейцарската армия на австрийските им комшии :)
Bucher Duro
http://www.4wdonline.com/Bucher/Duro.html
&feature=feedrec_grec_index

Октомври 21, 2011, 00:40:27
Отговор #166

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Нещо от днес в една уличка в Русе :)


Октомври 21, 2011, 09:23:24
Отговор #167

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Saviem?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 21, 2011, 11:34:29
Отговор #168

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Saviem?
не знам  O:-)
или Авиа, или Савием

Октомври 21, 2011, 22:20:08
Отговор #169

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Авиа, оригинална, чешка
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.