Автор Тема: Автобуси и камиони  (Прочетена 616440 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 03, 2012, 12:15:57
Отговор #230

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Автобуса е ПАЗ и ако искате да си правите разходки в гората с него ще трябва да му сложите газова уредба.А разхода на газ ще е 30л на 100км. :D

Март 03, 2012, 13:47:16
Отговор #231

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Панорамните стъкла са причудлива екстра за тези времена, при това във Социалистически автомобил. В същност, Митко, ще трябва отново да счупя твоите стъклени представи за този свят. Панорамните стъкла, обикновено са тъмни.  А, има тъмно бяли и тъмно СИНИ стъкла. Е, и леко затъмнени светло сини също. Може и да са били избеляли, все тая.  Та, тия панорамни джамове са не за удобство и щастие на пътниците, а за да се чувстват......подтиснати. Да усещат, че някой отгоре ги наблюдава.  И лятно време в този ПАЗ, едно че 8-макът е вътре и ти надува главата, скоростната кутия също....... и друго, че вътре става 50 градуса на отворени врати.

 И през тия панорамни стъкла, нищо не се види като хората. Само създават усещане за лукс, което е измамна интрига естествено. Внедрена не за красота и удобство на пътниците, ами точно обратното - да ти е гадно. И да се радваш на това.  Разкош.  И не знам колко става за разходки. Аз не го харесвам.  Паз-ът не е човешки бус.   Не знам в днешни времена, кой би се наел да го шофира, без принуда.   Вероятно ще трябва да набиеш човек, за да се качи самоволно и да се друса по пътя.  За останалите пътници важи същото, да знаеш.   

Хубавато му е зимно време.  Има зверско отопление и вътре става лято, въпреки че всички панорамни джамове фирят всячески.

Март 03, 2012, 15:33:41
Отговор #232

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Живков ,признавам те окончателно  :)) Ако не беше толкова дълъг поста ,щях да си го сложа като подпис :D
Мога само да предполагам колко са шумни вътре,при положение ,че в чавдарките беше някакъв ад ,добре че ги бракуваха във Варна! Но нямам ясни спомени да съм се возил на ПАЗ.Сигурно ще е като лунапарк  :D
А туристите... Те търсят екшън и почивки изпълнени с емоции,така че ще останат доволни  >:D

Март 03, 2012, 16:10:57
Отговор #233

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
....Мога само да предполагам колко са шумни вътре,при положение ,че в чавдарките беше някакъв ад ,добре че ги бракуваха във Варна! Но нямам ясни спомени да съм се возил на ПАЗ.Сигурно ще е като лунапарк  :D
А туристите... Те търсят екшън и почивки изпълнени с емоции,така че ще останат доволни  >:D
Чавдарките са по-шумни от ПАЗа. Не е толкова страшно ;)

Панорамните стъкла са причудлива екстра за тези времена, при това във Социалистически автомобил....
Др. Живков, пак ли трябва да давам пример с Шкода? :)
706 RTO с панорамни стъкла ги имаше само в "Балкантурист" Класика. Почти, като ПАЗ са. :P
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 03, 2012, 16:24:05
Отговор #234

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
За да не отварям нова тема, реших тук да публикувам един линк с много снимки на класическа транспортна техника

http://www.flickr.com/photos/robokubo/favorites/page1/?view=lg
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 03, 2012, 18:01:38
Отговор #235

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Живков!
Уби романтиката, но си прав.
Накара ме да си спомня ученическите ми години когато пътувах всеки ден по два пъти до Пловдив и обратно.
Естествено и в  последните Чавдари в движение.
Бяха толкова разбити, че като ги освободиш от скорост по някой наклон започват така да вибрират, че каросерията ще се откачи от шасито  :))

Адски шумни бяха също.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 03, 2012, 18:08:20
Отговор #236

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Хм, Чавдарите като нови, доста добре возеха (тези дето са за дълъг път, с вратата при шофьора), а като дете страшно много ми харесваше Шкодата(Кароса) РТО. Всъщност, дизайна ми харесва и сега.

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Март 03, 2012, 18:21:50
Отговор #237

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Панорамните стъкла са причудлива екстра за тези времена, при това във Социалистически автомобил. В същност, Митко, ще трябва отново да счупя твоите стъклени представи за този свят. Панорамните стъкла, обикновено са тъмни.  А, има тъмно бяли и тъмно СИНИ стъкла. Е, и леко затъмнени светло сини също. Може и да са били избеляли, все тая.  Та, тия панорамни джамове са не за удобство и щастие на пътниците, а за да се чувстват......подтиснати. Да усещат, че някой отгоре ги наблюдава.  И лятно време в този ПАЗ, едно че 8-макът е вътре и ти надува главата, скоростната кутия също....... и друго, че вътре става 50 градуса на отворени врати.

 И през тия панорамни стъкла, нищо не се види като хората. Само създават усещане за лукс, което е измамна интрига естествено. Внедрена не за красота и удобство на пътниците, ами точно обратното - да ти е гадно. И да се радваш на това.  Разкош.  И не знам колко става за разходки. Аз не го харесвам.  Паз-ът не е човешки бус.   Не знам в днешни времена, кой би се наел да го шофира, без принуда.   Вероятно ще трябва да набиеш човек, за да се качи самоволно и да се друса по пътя.  За останалите пътници важи същото, да знаеш.   

Хубавато му е зимно време.  Има зверско отопление и вътре става лято, въпреки че всички панорамни джамове фирят всячески.
Aз съм се возил в ПАЗ по черен през лятото на ученическа бригада. :)
Требва да му се монтират четириточкови колани на седалките....иначе купона е голям. :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 03, 2012, 18:38:00
Отговор #238

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хм, Чавдарите като нови, доста добре возеха (тези дето са за дълъг път, с вратата при шофьора), а като дете страшно много ми харесваше Шкодата(Кароса) РТО. Всъщност, дизайна ми харесва и сега.

Тия са лиценз на Сетра с мотор отзад, пневматично окачване и самолетен тип седалки, затова така мазно возеха.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 03, 2012, 18:45:10
Отговор #239

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Извинявам се за стореният от мен спам, но просто обичам да си те свалям на земята. Приеми моите слова, като другарско........подразване.  :)   Няма да се лъжем, това е реалността.

Возил съм се на ПАЗ-ове, опитвал съм се да карам такъв - не е лесна работа. Това е машина типично мъжка, за хора със силни ръце, вяра и воля.  То като се замисля, те и леките коли са им същите.  >:D Чавдарите и тях ги помня. Знаеш ли, Митак, Чавдарът когато е стегнат и балансиран, работи много приятно.  Това, когато са му перфектни ГНП, дюзи, ГРМ. Нещо, което отдавна не е така. Най-вече времената, когато аз и ти сме се возили на ОСТАНКИ от онова време. Палят от четвърт, въртят бавно и силно, не харчат много, а ако не се прегреят умишлено - са вечни двигатели. И са ....димни !  :))

В същност, не возят зле като за ресор. Ама, тласка спор няма. Подрусва, стъпи в дупка - шофьора подскача от седалката. А,седящите на най-задната седалка.........  :)) :)) :))

Ако си забелязал, на равно и по баир, пълен-празен....върви по един и същ начин.  В Пловдив имаше един СИНЬО-БЯЛ, по-нов модел, със правоъгълни фарове.    Не знам, но това нещо ВЪРВЕШЕ като щураво.  :-\ :(  Много, много силно вървеше. И поне му беше здрав кардана, та нямаше никакви вибрации.

Шкодата RTO, но пътническата, предназначена за извънградски преходи дори е конструирана да развива висока скорост. Градските са си бавни, но извънградските вече развиват 100-110 километра в час. За 120 не знам.  Имаше едно време и Чавдари за извънградски маршрути. Имаха различни врати. С предния двигател.  Поне докато е читав си е доста стабилен. Без страх за живота крета със 80-90-100. Ама и нашите Сетри с въздушното окачване ги изместиха от раз.   На мен най-ми харесват те, как се НОСЯТ по пътя. И вдигат 120 с повече напън.  Комфортни са. Въпреки че пак фирят джамове, отзад моторния отсег чуваш всеки елемент в помпата/дюзата как работи. И шофьора реши да го напъне..... :))

Е, за хора които търсят различни усещания, преживявания и въобще странни незабравими моменти, може би.  Ако са готови да се омазнят още при допир с уплътнението на вратата, да помиришат прясен бензин и изгорели газове на богата горивна смес.  Да им мирише на трансмисионно масло, уливащо към въртящия се кардан, който го мята връз гореща изпускателна тръба и влизащи димчета в каросерията при пасажерите.  :)   Да гледат, как шофьора върти волана без хидравлика, да слушат руски V-8, който гори много за нищо, да слушат звуци от ресори и подрусват по пътя, търтерйки се запътени към ......... някъде на никъде. :))    Съгласен съм, ще е забавно и различно преживяване.