Автор Тема: Автобуси и камиони  (Прочетена 616084 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 08, 2011, 09:07:58
Отговор #40

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Чудя се има ли хора в Бьлгария които да се занимават с реставрация на автобуси или камиони би било интересно да се заформи една темичка около реставрацията на такива машини.А сьщо и всеки които има разни снимки на такива стари мега машини реставрирани или гниещи някьде из родината да качва.

Септември 08, 2011, 17:40:24
Отговор #41

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Ами Баща ми има на село ,трактор Зетор Кристал от 1954г.Затворен във контейнер .По едно време искаше да го продава ,сега пак май му се върти идеята .Имам и снимки . O0
Ford weist den weg

Септември 08, 2011, 18:11:26
Отговор #42

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Зетор кристал навремето са били много популярни машини .Когато имаш вьзможност качи моля ти се някоя снимка да му се порадваме.

Септември 08, 2011, 18:22:37
Отговор #43

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Браво колега добре си се сетил, това е много добра идея. Много харесвам автобусите и старите камиони, но малко са хората които могат да се нагърбят с подобна реставрация. Но все пак има хора за които знам, и са постигнали много с 2-те си ръце и с много търпение точно по такива машини. След работа ще кача снимки на някои изоставени и реставрирани машини.  :D

Септември 08, 2011, 18:29:31
Отговор #44

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Отлична тема, дано има повече включване със снимков материал. Ето една Прага от град Елена, чието възкресение е започнало - кабината е ошкурена и чака следващия етап:

Септември 08, 2011, 20:23:02
Отговор #45

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не грешиш, съотношението междуселищни-градски беще примерно 3 към 1. Вкарваха се междуселищни повече, защото бяха 50 местни, а ботевградските Чавдари на шаси Шкода бяха 42 местни. Каросите бяха с около тон и нещо по леки от Чавдарите, по обтекаеми и вървяха по добре. Осезателна беше разликата във вървежа на тези на които сложиха в края на седемдесетте ботевградски каросерии,след смяната по думи на самите шофьори.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Септември 08, 2011, 20:32:27
Отговор #46

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Чудя се има ли хора в Бьлгария които да се занимават с реставрация на автобуси .

Като обикалям насам-натам съм видял не един и два стари автобуса да се използват за какво ли не.Всички обаче са бракувани,а на автобусите възможност за въстановяване на регистрацията няма,пък даже и да си го бракувал вчера и да имаш всичките документи.Във всяко автотранспортно предприятие не е никакъв проблем да се възстанови един автобус,но да не можеш да го изкараш от гаражния двор да го видят хората няма смисъл.Това ме е спирало досега.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Септември 08, 2011, 20:39:30
Отговор #47

Неактивен W140

  • Публикации: 178
    • Panoramio

Септември 08, 2011, 20:55:46
Отговор #48

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
... Ето една Прага от град Елена, чието възкресение е започнало - кабината е ошкурена и чака следващия етап:

От този фургон каква каравана ставааа....
Ще обере точките на някой къмпинг край морето :)

п.п. Темата е супер!  Ако можеше и мненията от другите теми, свързани с автобуси и камиони да се преместят тук, ще е добре.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 08, 2011, 22:58:40
Отговор #49

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Повтарям се пак, но много харесвам темата дано претърпи развитие. Аз лично качвам всичко което са ми видяли очите няколко от попаденията са на мой приятел. Ако някой го интересува нещо конкретно може да пита ще се опитам да отговоря  ;D От години обикалям, но това е едрата техника която съм събрал за сега.